• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    Sdílení zkuseností, postupů, rad, a nebo frustrace z komunikace s prislusnymi urady.
  • ŽÁDOST o elektronické oznámení o příchodu zásilek z ciziny - Stáhnout -urychlení procesu doručení zásilky o další kousek. Podepsat, oskenovat a poslat na email sklad.praha120@cpost.cz nebo na adresu na adresu Pošty Praha 120
    Pokud vám pošta vyměřila neoprávněně 180 kč, můžete podat elektronicky stížnost na ČOI ZDE. ČOI zas má ze zákona povinnost se tím zabývat.Podrobnosti viz nástěnka
  • rozbalit záhlaví
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    TOOMIX: $199 je hore zaoukrouhlene už 150€, takže nebudeš platit jenom našich úžasných 21% daň (to tak jako tak, od 22€), ale ješte zaplatíš clo za elektroniku... a o těch $24 taky pochybuji
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    NAVARA: takže mobil za 199$ s dopravou DHL 24$ bude prostě 223$ a nic víc?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    TOOMIX: DHL si necharguje za proclení, FedEx afaik 300 paušál
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    A při změně států se ty ceny taky mění. Navíc to není z USA ale z Číny, proto je to asi levnější
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    TABORACEK: právě, že jsem si tam vybral dopravu do ČR a vyhodilo mi to tyhle ceny ;)
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    TOOMIX: oba jsou stejne dobry, nikdy jsem s nimi nemel problem a naposilal jsem si toho haldu. Jen bych te upozornil, ze ty ceny ktere tam vidis pravdepodobne nebudou za mezinarodni dopravu, nebot za baliky s DHL z ameriky bezne platim kolem 50-70USD...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Jelikož jsem nenašel odpovídající auditko mému dotazu, předpokládám, že sem chodí lidé, kteří to budou vědět, a proto píšu sem.

    Plánuju si objednat z ibuygou.com mobil. Jako dopravu mi to nabízí toto

    Shipping type Transportation notes Shipping charge

    DHL
    It takes around 3-7 days to get the parcel after the order is shipped out.
    US$ 24.000

    FedEx
    It takes around 4-10 days to get parcel after the order is shipped out.
    US$ 35.000

    EMS
    It takes around 9-25 days to get the parcel after the order is shipped out.
    US$ 34.500

    Registered Airmail
    It takes around 15-30 business days to get the parcel( With tracking number )
    US$ 16.000

    Airmail
    It takes around 20-40 business days to get the parcel(No tracking number),High valued items is not suggested for free shipping!!
    US$ 0.000


    Poslední dvě možnosti hned zavrhuju, EMS asi taky, ale zajímá mě rozdíl mezi DHL a FedEx. Jde mi o pro a proti. Nechám si to poslat asi do práce, takže k dispozici budu 8-17h. S DHL zkušenosti nemám, a s FedEx mám jedinou, kladnou, zkušenost. Něco, na co bych si měl dát u těchle dvou druhů dopravy pozor? Díky
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    SPOBY: za boha si nemohu vzpomenout, ale tady je mail na vedoucí reklamací :-)
    Mikyskova.Stanislava@cpost.cz
    pošli mi když tak podací číslo. Kouknu ti na to
    SPOBY
    SPOBY --- ---
    Ahoj vsem jaky je kontakt na reklamaci poplatku? Za zasilku, za kterou jsem platila 4 dolary mi strhli 380 Kc...
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    MONROE: Ja bych to nehrotil, dobirky jsem si vzdycky nechaval posilat na ucet, a nikdy to netrvalo min nez mesic...
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    MONROE: trochu OT jsi, ale co :-) Popravdě vnitrostátní poštu moc neznám, ale jestliže máš něco dostat od pošty zpět a stále to nemáš ačkoliv to bylo již doručeno před 14 dny, tak je někde chyba.
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    MONROE: ehm, co to má společného s Poštou 120:-)
    ale asi podle data bych to viděl na reklamaci
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    GHOSTDOG32: jak kdy... občas se stane, že teprve balík odesílají a on už je na celnici - nemají to úplně vymakaný
    GHOSTDOG32
    GHOSTDOG32 --- ---
    lidičky nevíte jak sledovat balík z USPS? ofiko sledování USPS nefunguje, vždycky se to zasekne na "Dispatched to Sort Facility" + "Acceptance" a na poště mi ten kód po zadání píše "Pro tento druh zásilek Česká pošta informace nezobrazuje." díky
    GAF
    GAF --- ---
    NYX: díky.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ale jestli v bateriích probleskuje plasma, tak asi budou tušit :o
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    GONDAR: sazba cle se liší od země a od výrobku. Můžu zítra zjistit přesně. Jinak když to upravíš, tak to nikdo teoreticky nepozná :-)
    GONDAR
    GONDAR --- ---
    zdravim, prosim o radu. z hong kongu mi prisel balik, odesilatel z vlastni iniciativy napsal cenu $220. platil jsem $600. je to experimentalni adapter na fotak, takze na poste skutecnou cenu nemuzou tusit. nyni chteji potvrzeni/vypis z uctu. jak zjisti, ze si to clovek nevymyslel v textovem editoru/photoshopu ? a jaky je cca rozdil na clu u teto castky (DPH pripoctu).
    NYX
    NYX --- ---
    GAF: Kazdopadne pred tim 45. dnem na paypalu otevri dispute, popis tam situaci a napis to stylem ze to otviras jen pro jistotu kdyby to neprislo (dispute vidis jen ty a prodejce, paypal se tomu zatim nijak nevenuje). Zrovna pred par dny jsem neco podobneho resil a hned se veci daly do pohybu :-)

    A od otevreni dispute mas opet omezeny cas na uzavreni nebo eskalaci na claim (tam uz PP vstupuje do hry), tak to nepromeskej.
    GAF
    GAF --- ---
    Díkes. No je to divný, jo...
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    GAF: zajímavé, že dva měsíce nemaj věc na skladě i když to prodávaj :-)
    Jak psal TABORACEK, tak bez podacího čísla se nedá dělat nic. Předpokládám, že u zásilky za tuhle cenu to nebudou posílat jako ten nejlevnější balík, takže by to mělo mít dohledatelný podací číslo:-) Až ti ho daj, tak mi ho pošli a mrknu se ti na to. A jestli to pošlou jeko obyčejnej balík, tak se z toho na USpost dá alespoň zjisti, že to skutečně poslali , ale už žádné další informace z mezinárodní přepravy (ale alespoň něco bude :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam