• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    Sdílení zkuseností, postupů, rad, a nebo frustrace z komunikace s prislusnymi urady.
  • ŽÁDOST o elektronické oznámení o příchodu zásilek z ciziny - Stáhnout -urychlení procesu doručení zásilky o další kousek. Podepsat, oskenovat a poslat na email sklad.praha120@cpost.cz nebo na adresu na adresu Pošty Praha 120
    Pokud vám pošta vyměřila neoprávněně 180 kč, můžete podat elektronicky stížnost na ČOI ZDE. ČOI zas má ze zákona povinnost se tím zabývat.Podrobnosti viz nástěnka
  • rozbalit záhlaví
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    PULKA: Ano, to me na te poste stve zdaleka nejvic, ze bud musim nekam posilat nejaky PAPIRY, nebo dokonce nekam chodit...
    PULKA
    PULKA --- ---
    SKOKY: Ok, budu doufat, že to projde bez kontroly, jinak se to určitě mega protáhne. Kromě toho, že jsem zapomněla, na to, že poště zaplatím poplatek za zdržení a ještě si pro to budu must někam dojít, což znamená, že vyhodím alespoň dvě hodiny do vzduchu.
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    TABORACEK: neříkám, že neexistuje přímej spoj pro pasažéry, ale ČP ani US pošta nemá nasmlouvanej přímej spoj.
    FINSON
    FINSON --- ---
    TABORACEK: Jasně, jenom doplňuju info.
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    FINSON: Pokud vim, tak vsechno co je DHL Express leti z US z LA do lipska:) Tedy pokud je destinace evropa.
    FINSON
    FINSON --- ---
    TABORACEK: Ojej! :-)
    Jinak tenhle balík letěl z L.A. do Lipska.
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    SKOKY: Nevim cim lita posta, ale DHL Express ma svoje letadla, ktery litaj bud pres BRU nebo Lipsko (kde Express koupil cely letiste). Pocitam ze posta lita s normalnima linkovejma letadlama a jestli se nemylim, tak minimalne Delta lita JFK->PRG a ATL->PRG asi 2x tydne.

    FINSON: nekdy ti v hospode povypravim, jak tyhlety trackovaci systemy presne fungujou:)
    FINSON
    FINSON --- ---
    SKOKY: To jo, ale to mi psal českej tracking, že to přistálo v Lipsku, tam to přeložili na auto a jede to do Prahy. Tyhle tři z mailu tracking nenajde - začínám mít pocit, že je to spam...
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    Jen tak malej dodatek. Aktuálně není žádnej přímej spoj Prahy s USA, takže to musí přestupovat :-)
    FINSON
    FINSON --- ---
    A teď mi píše do mailu německej DHL Paket (německy), že mám zítra očekávat nějakou zásilku - a to hned třikrát, pokaždé s jiným číslem zásilky. Tak teď už jsem ale fakt zmatenej :-)
    V tom mým balíku jsem v deklaraci uváděl tři položky, bylo to konsolidovaný přes Shipito, ale odtam šel balík jenom jeden a ten už mám...
    FINSON
    FINSON --- ---
    TABORACEK: To chápu. Pro mě to celý není žádný issue, jenom se ze zvědavosti ptám.
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    FINSON: Aha, tak to bych spis cekal ze maj nemocnou (rozumnej tech 6 self sick dni za rok se vybira pred vanocema) pulku celnich deklarantu a infolinka to hodila na celnici.
    FINSON
    FINSON --- ---
    TABORACEK: 25.11. to odlítalo z USA, ve stejnej den jsem dostal mailem avízo k vyplnění, obratem vyplnil a odeslal. 27.11. ráno to bylo v Praze a šlo to na celnici. 29.11. jsem volal na infolinku, jestli jsem něco neudělal blbě, že to furt není proclený: "Ne, máme od vás všechno, jenom kolegové celníci nějak nestíhají." Celníci to uvolnili včera večer, teď před 10 minutama mi to právě chlapík přivezl. Co s tím na té celnici dělali, netuším :-)
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    FINSON: Je to dost mozny. Obecne se dava priorita vecem, ktery jsou velky (rekneme paleta/kontejner, ale to uz obvykle neshipuje express ale freight - jina divize). Nicmene 5 dni je podivny, cekal bych z US tak maximalne 3 dni vcetne prepravy...
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    PULKA: tak má záznam "Insert item into bag (Otb) 23/11/2013 19:23", kterej odeslali do ČR. Teď to pravděpodobně čeká na volný letadlo, aby se to sem dostalo
    FINSON
    FINSON --- ---
    TABORACEK: Tohle dává smysl, díky za info - prostě zrovna tenhle můj balík chtěli vidět :-)
    PULKA
    PULKA --- ---
    SKOKY: Díky, skvěle. Zakoupeno 10. 11., pošta má záznam od 23. 11. a ještě furt ni, ach jo.
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    FINSON: V praze na letisti v depu DHL, kam prijede ten kamion s balikama z lipska, je takova klec, kam se davaji zasilky, ktery chtej celnici videt. Jinak celni deklarace se podava obvykle hned jak letadlo vystartuje smer EU. Celnik si pak rekne ktery zasilky chce videt a ty se pak nasledne zadrzi. Pokud dojde ke zdrzeni na celnici, obyvkle to neni chyba DHL, ale celniku, pac ty to maj na salamu. Kdyz mas smulu, tak se ten celnik na tvuj balik prijde podivat treba za dva dny:) Pokud jde o dedikovanyho celnika, tak na to muzeme s klidem zapomenout, DHL pouziva stejny celniky jako kdokoliv jinej, na uplatky neni budget:)
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    SKOKY: Jak bych si moh stěžovat na někoho kdo mě posílá vejplatu :D
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    PISTA1: tak tam si nemáš vůbec na co stěžovat. Na to že to přišlo 21.11 v 15:15 tak si to měl 26.11 v 6:31. Takže čtyři dny od příchodu do čr :-)
    FINSON
    FINSON --- ---
    SKOKY: OK, tak to se konkurence s Express službou moc nepředvedla... Clí se to, neb je to docela drahé a na krácení daně jsem se nějak necítil ;-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam