• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    Sdílení zkuseností, postupů, rad, a nebo frustrace z komunikace s prislusnymi urady.
  • ŽÁDOST o elektronické oznámení o příchodu zásilek z ciziny - Stáhnout -urychlení procesu doručení zásilky o další kousek. Podepsat, oskenovat a poslat na email sklad.praha120@cpost.cz nebo na adresu na adresu Pošty Praha 120
    Pokud vám pošta vyměřila neoprávněně 180 kč, můžete podat elektronicky stížnost na ČOI ZDE. ČOI zas má ze zákona povinnost se tím zabývat.Podrobnosti viz nástěnka
  • rozbalit záhlaví
    BLONDYNKA
    BLONDYNKA --- ---
    NAVARA:
    KALIBAN: Nyxí kouzlo funguje, dnes to přišlo :-) Akorát mě ty kurvy okradly zas o takové prachy, že už se mi to zajídá, asi s objednáváním z USA skončím...
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    BLONDYNKA: za tepla jsou i dva týdny poměrně reálné
    BLONDYNKA
    BLONDYNKA --- ---
    Prosím vás, když přijde výzva k doložení dokladů (výpis z Paypalu atd.), jak dlouho po dodání požadovaného tak můžu čekat? Poslala jsem všechny požadované podklady obratem, je to týden a nic se neděje :-(
    MICA
    MICA --- ---
    PISKVOR: Není čipernost celníků spíš na škodu? :D
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    MONOTYPEK: V ranní špičce, dokud jsou ještě celníci svěží a káva zabírá, je to celkem v pohodě - když dorazíš ještě před otevřením teda. Takhle mě vždycky odbavili do půl hodiny, i když mi přišla zásilka v podobě metrové krychle :)
    MONOTYPEK
    MONOTYPEK --- ---
    PISKVOR: málo může být okének, ale těch se tam víc nevejde. ve špičce bych tam nešel po tom, co mi internety popsaly :))
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    MONOTYPEK: Nech bejt; kdybys prisel ve spicce, budes naopak pyskovat, proc jich je tam tak malo.
    MONOTYPEK
    MONOTYPEK --- ---
    včera první zkušenost s poštou 120 a vyřídit vše mi trvalo čistého času 15min. úterý kolem poledne je ideální čas, zdá se.

    a tedy jak Babiš říkal, že mají celníci málo lidí... tam mi jich přišlo nějak moc až :D okénko jedna vzalo průvodku od pošty, poslalo k okénku čtyři ve stejné místnosti, kde jsem probudil pokladníka, abych zaplatil dph, pak zpět k okénku jedna, kde jsem dostal papír zase pro poštu na patře, kde mi dali průvodku, zjistit, že mi chybí 10 korun na zaplacení 96,- poště (takže bankomat 200m daleko od budovy), zaplatit, vyzvednout u celníka o 2 metry vedle a hurá pryč.

    výtah mě pobavil. při první cestě nahoru jsem na něj čekal snad 3 minuty, pak už jsem chodil po schodech :)))
    ARZA
    ARZA --- ---
    Jsem tady sama, komu v poslední době nechoděj obyčejně zaslaný zásilky?
    Bydlíme vPraze v Holešovicích. Já jsem tu teprve asi druhej rok a musim říct, že teď nic, co jsem si za poslední měsíce objednala na ebay a byly to drobnosti v obálkách, mi nepřišlo. Muž tu bydlí už roky a říkal, že by si sem nic poslat nenechal, protože to tu ztrácej vž¨dycky. Já takovou zkuenost s jinym místem nemám. Už je to snad 7 věcí, neuvěřitelný.
    SCHRAPNEL
    SCHRAPNEL --- ---
    NAVARA: Napadlo ma to riesit priamo s dopravcom. Spravidla sa ozyva agent DHL resp cez koho to shop posle a ten s tebou ries zaplatenie.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    SCHRAPNEL: No např. Amazon to nějak dělá...
    SCHRAPNEL
    SCHRAPNEL --- ---
    Ahoj, je mozne nejakym sposobom odkazat colnikov na mna ako predajcu a nie na koncoveho zakaznika? Moja predstava. Predam tovar cez eshop a zauctujem aj dan aj clo. Zaroven necham dodavatela tovar zabalit a poslat na adresu zakznika. Samo sebou sa to sekne na colnici. Ti kontaktuju zakaznika, ze teda nech to vyplati, ja by som ale chcel, aby colnici kontaktovali priamo mna a ja to vyplatim z prachov, ktore mi zakaznik zaplatil.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    MICA: v baliku nebylo nic, na baliku byla cena $57 prislo mi to stejne i pres postu 120 :) ufff..
    MICA
    MICA --- ---
    RAINBOF: 45$ bylo i uvedeno na balíku?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ahoj,
    ted mi prisel balicek $45+12 posta, ted se nejak zmenila ta castka kdy to neni procleny ne ?
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    TABORACEK: zaplatíš ještě korunu navíc :-) a na poštu jo, ale stačí na jakoukoliv.
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    TABORACEK: Jinak dneska jsem kretenum poslal mailem (!) ucet z paypalu a pry to propusti, tak tam alespon nemusim, lec 95 kacek budu platit stejne...

    Na postu kvuli te reklamaci budu muset tak jako tak zjevne, kokoti.

    KALIBAN: a protoze se maso a ryby importovat nesmi, tak to celnici rovnou vyhodi, to bohuzel nezafunguje, ale dobry napad:)
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    TABORACEK: porad rikam, nechat si poslat kus lososa.. tak pulkilovej, posypat to kolem nejakejma mikrocipama a na obalku napsat gift 10USD ...
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    NINE_OF_NINE: Podivam se, dekuji...
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    MICA: Ani tak nejde o ojebavani, ja klidne clo a dph zaplatim, ale vadi mi bytostne kdyz mi chteji navysit cenu 3usd balicku na 600kc tim ze me donuti tam jet a/nebo resit nejaky papiry. To se na to radsi rovnou vykaslu, balicek at si ztrati na poste a ja to budu resit od stolu s datovkou...
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    TABORACEK: Muzes to zkusit tady:
    Poštovní ombudsman | Česká pošta
    http://www.ceskaposta.cz/o-ceske-poste/kontakty/postovni-ombudsman

    ale praktickou zkusenost nemam
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam