• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    BLONDYNKA: tyden az pet tak odhadem.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    BLONDYNKA: za tepla jsou i dva týdny poměrně reálné
    BLONDYNKA
    BLONDYNKA --- ---
    Prosím vás, když přijde výzva k doložení dokladů (výpis z Paypalu atd.), jak dlouho po dodání požadovaného tak můžu čekat? Poslala jsem všechny požadované podklady obratem, je to týden a nic se neděje :-(
    MICA
    MICA --- ---
    PISKVOR: Není čipernost celníků spíš na škodu? :D
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    MONOTYPEK: V ranní špičce, dokud jsou ještě celníci svěží a káva zabírá, je to celkem v pohodě - když dorazíš ještě před otevřením teda. Takhle mě vždycky odbavili do půl hodiny, i když mi přišla zásilka v podobě metrové krychle :)
    MONOTYPEK
    MONOTYPEK --- ---
    PISKVOR: málo může být okének, ale těch se tam víc nevejde. ve špičce bych tam nešel po tom, co mi internety popsaly :))
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    MONOTYPEK: Nech bejt; kdybys prisel ve spicce, budes naopak pyskovat, proc jich je tam tak malo.
    MONOTYPEK
    MONOTYPEK --- ---
    včera první zkušenost s poštou 120 a vyřídit vše mi trvalo čistého času 15min. úterý kolem poledne je ideální čas, zdá se.

    a tedy jak Babiš říkal, že mají celníci málo lidí... tam mi jich přišlo nějak moc až :D okénko jedna vzalo průvodku od pošty, poslalo k okénku čtyři ve stejné místnosti, kde jsem probudil pokladníka, abych zaplatil dph, pak zpět k okénku jedna, kde jsem dostal papír zase pro poštu na patře, kde mi dali průvodku, zjistit, že mi chybí 10 korun na zaplacení 96,- poště (takže bankomat 200m daleko od budovy), zaplatit, vyzvednout u celníka o 2 metry vedle a hurá pryč.

    výtah mě pobavil. při první cestě nahoru jsem na něj čekal snad 3 minuty, pak už jsem chodil po schodech :)))
    ARZA
    ARZA --- ---
    Jsem tady sama, komu v poslední době nechoděj obyčejně zaslaný zásilky?
    Bydlíme vPraze v Holešovicích. Já jsem tu teprve asi druhej rok a musim říct, že teď nic, co jsem si za poslední měsíce objednala na ebay a byly to drobnosti v obálkách, mi nepřišlo. Muž tu bydlí už roky a říkal, že by si sem nic poslat nenechal, protože to tu ztrácej vž¨dycky. Já takovou zkuenost s jinym místem nemám. Už je to snad 7 věcí, neuvěřitelný.
    SCHRAPNEL
    SCHRAPNEL --- ---
    NAVARA: Napadlo ma to riesit priamo s dopravcom. Spravidla sa ozyva agent DHL resp cez koho to shop posle a ten s tebou ries zaplatenie.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    SCHRAPNEL: No např. Amazon to nějak dělá...
    SCHRAPNEL
    SCHRAPNEL --- ---
    Ahoj, je mozne nejakym sposobom odkazat colnikov na mna ako predajcu a nie na koncoveho zakaznika? Moja predstava. Predam tovar cez eshop a zauctujem aj dan aj clo. Zaroven necham dodavatela tovar zabalit a poslat na adresu zakznika. Samo sebou sa to sekne na colnici. Ti kontaktuju zakaznika, ze teda nech to vyplati, ja by som ale chcel, aby colnici kontaktovali priamo mna a ja to vyplatim z prachov, ktore mi zakaznik zaplatil.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    MICA: v baliku nebylo nic, na baliku byla cena $57 prislo mi to stejne i pres postu 120 :) ufff..
    MICA
    MICA --- ---
    RAINBOF: 45$ bylo i uvedeno na balíku?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ahoj,
    ted mi prisel balicek $45+12 posta, ted se nejak zmenila ta castka kdy to neni procleny ne ?
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    TABORACEK: zaplatíš ještě korunu navíc :-) a na poštu jo, ale stačí na jakoukoliv.
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    TABORACEK: Jinak dneska jsem kretenum poslal mailem (!) ucet z paypalu a pry to propusti, tak tam alespon nemusim, lec 95 kacek budu platit stejne...

    Na postu kvuli te reklamaci budu muset tak jako tak zjevne, kokoti.

    KALIBAN: a protoze se maso a ryby importovat nesmi, tak to celnici rovnou vyhodi, to bohuzel nezafunguje, ale dobry napad:)
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    TABORACEK: porad rikam, nechat si poslat kus lososa.. tak pulkilovej, posypat to kolem nejakejma mikrocipama a na obalku napsat gift 10USD ...
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    NINE_OF_NINE: Podivam se, dekuji...
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    MICA: Ani tak nejde o ojebavani, ja klidne clo a dph zaplatim, ale vadi mi bytostne kdyz mi chteji navysit cenu 3usd balicku na 600kc tim ze me donuti tam jet a/nebo resit nejaky papiry. To se na to radsi rovnou vykaslu, balicek at si ztrati na poste a ja to budu resit od stolu s datovkou...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam