• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    LUBANCZ
    LUBANCZ --- ---
    DOCKINEZ:
    TRAGED:
    to je klasickej dropshipping kterej dela vetsina ebay a ostatnich preprodejcu. Rozdil mezi cenou nakupu a konecnou cenou je jejich zisk (nebo maji procenta z prodeje). Popripade uvadeji nepravdivy info o zemi sidla/odeslani, aby kupujici nalakali na rychlejsi dopravu. Pravdu ma v tomhle pripade MIKEE.
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    MIKEE: Jestli je to pres E-Bay a PayPal, tak by jsi IMO nejakou tu paku pouzit mohl. Zkus se obratit na ne a operuj prave s neuvedenim mista odesilani a zkusit pres ne vymamit slevu ve vysi cla.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    MIKEE: diky, tohle je odpoved, kterou jsem potreboval.

    Jebu na to, o tech (snad) par stovek nezchudnu, ale priste si dam vetsi pozor.
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    DOCKINEZ: Co se tyce dohody s celnikama, tak obavam se, ze predstavujes. Celniky vubec nezajima od koho jsi to koupil a zes byl spatne informovan. Pro ne proste prisla pres hranice EU zasilka a ted chtej vedet jakou ma hodnotu (a kdyz se jim nebude zdat tvuj odhad "tak deset korun", tak si ji odhadnou sami).
    Ten kdo te podvedl je ten prodejce, takze bych se zkusil hadat s nim a kompenzaci pripadnych nakladu DPH a cla, ale obavam se, ze ten uz te ma na haku ;)
    PRDELOID
    PRDELOID --- ---
    DOCKINEZ: no to je extremne zajimavy! co dal?
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Zmar vespolek. Chtel jsem se poptat, zda se nekomu nestalo, ze nakoupil zbozi v aukci (ebay, allegro...), zaplatil v ramci EU, tj. obcanovi EU na ucet u banky se sidlem v EU, ale zbozi samotne bylo v dobe vydrazeni fyzicky mimo EU, napr. v mym pripade v Singapuru. To v popisu aukce popsano nebylo. Odsud bylo poslano na adresu kupujiciho, ale budto byl prodejce kokot, ze zbozi neoznacil jako darek, nebo byli celnici mimoradne paranoidni, v kazdem pripade to aktualne vypada na "nutné doložení hodnoty zboží", pod cimz si predstavuju vopruz s celni spravou, samozrejme v zastoupeni Cesky posty, coz smrdi jeste vic (jenom za "uložení zásilky v dočasném skladu" si ti ksindli uctujou cca stovku).

    Nemate sajnu, jak ted postupovat? Zatloukat? Vytahnout na ne vypis z uctu a ebaye a snazit se ukazat, ze jsem zbozi kupoval a platil v ramci EU, takze s nejakym clem a dph at se jdou bodnout? Nebo si to cely predstavuju jak Hurvinek valku a vsechno je vlastne uplne jinak?

    /info na RC manii jsem si nastudoval, ale mam pocit, ze muj pripad je trochu specificky. Kdybych bral tablet nebo mobil primo odnekud z Ciny, tak v pripade vyhmatnuti nereknu ani popel, ale tady, kdyz jsem zbozi kupoval v dobry vire, ze prijde u EU, si pripadam fakt okradanej/

    Diky moc za pripadnou pomoc.
    LUBANCZ
    LUBANCZ --- ---
    PRDELOID: pravdu ma MIKEE, to jen tebe chteli cinani natahnout. Tak to je.

    TOOMIX: dhl posila ale vicemene jen pokud mas smlouvu a pokud cekas lepsi cenu, nez od UPS tak ani nedoufej. Jediny na co slysej je ze budes posilat desitky baliku. Pak se dostanes na ceny pod EMS.
    Posli to jako cennej balik ale prioritne (do tydne), tam je i tracking number.
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    PRDELOID: ve skutecnosti zadny spor nemam, mas spor ty a aliexpress :) dokonce nemas ani zadny spor s nasim statem, ten celkem logicky predpoklada, ze ti bylo zbozi prodano bez dane.
    ja bych aliexpressu ten dany eshop naprasil s tim, ze tam davaji ceny s dani. je taky mozne, ze jsi to spatne pochopil a proste pokud si od nich objednas naprimo, tak to dostanes levneji, nez kdyz to prodaj pres aliexpress
    PRDELOID
    PRDELOID --- ---
    MIKEE: to jejich citovane prohlaseni o danich je ovem zasadni pro nas spor
    PRDELOID
    PRDELOID --- ---
    MIKEE: jestli to tvrdej, tak v tom maj bordel.onehda jsem jednal s jednim obchodem telefonu a tabletu, ktery jako tisice dalsich prodava i skrze aliexpress. pidil jsem se po nakupu vetsiho poctu kusu, nacez mi byl obchodem zaslan cenik produktu, pricemz ceny byly o poznani nizsi. Na muj dotaz mi bylo odpovezeno, ze to jsou ceny bez dane a na strankach jsou s dani.
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    PRDELOID: na webu ovsem tvrdej, ze "AliExpress sellers don't add taxes, VAT, or other hidden charges." Btw kde se da vyzadat ten cenik produktu bez dane? Aliexpress je v zasade ebay, tam neni zadnej centralizovanej sklad ..
    PRDELOID
    PRDELOID --- ---
    MIKEE: no tak napriklad aliexpress (alibaba), kdyz si vyzadas cenik produktu bez dane, tak ti ho poslou a je to samozrejme rozdil oproti deklarovanym v eshopu. vyplynulo to i z komunikace s obchody
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    PRDELOID: To neni slovickareni, sales tax je jinej type dane nez VAT (uznavam, pro koncove zakaznika to je asi vcelku jedno). A ano, na americkem Amazonu (a kdekoliv jinde) vidis cenu bez sales tax a pokud neni tvoje dorucovaci adresa v ramci USA, tak to i bez VAT zaplatis.
    Co se tyce Ciny, tak pokud vim Hong Kong to ma stejne (a zatim jsem nevidel eshop co posila do Evropy a nema sidlo v HK), proto mne zajimalo v jakem eshopu jsi VAT zaplatil?
    PRDELOID
    PRDELOID --- ---
    MIKEE: ano, v USA tomu rikaj sales tax. z USA neakupuju,takze nevim jestli je sales tax zapocitavana do cen napr. na Amazonu, nebo jestli musis pozadat o jeji odecteni, v tom me jiste poucis. Ja jen vim, ze na cinskejch eshopech je dan zapocitana a fyzicka osoba si tezko vyjedna jeji odecteni. pokud tomu tak neni a jsi nam schopen do problematiky vnest trochu vic svetla misto slovickareni, budu ti vdecny
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    PRDELOID: V USA nemaj VAT, takze ti ho sotva muzou napocitat ;) Maj sales tax a tu ti odectou, resp. nenapocitaj. Nejsi spis zmaten diky mistnimu pristupu k cenam, kde se (v drtive vetsine pripadu) automaticky zapocitava DPH?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    TABORACEK: zkoušel jsem si to u nich na webu naklikat, že chci poslat z Hradce Králové do Číny do Shenzenu a co by to stálo, a jejich web mi vyplivnul, že se mám obrátit na českou poštu. UPS mi aspoň ukázalo 5000,-
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    TOOMIX: Docela by me zajimalo co ti reklo DHL kdyz jsi chtel posilat do ciny. Chlubi se tim ze jsou jedni z mala kdo dokaze do ciny posilat bez problemu...
    PRDELOID
    PRDELOID --- ---
    no kdyz si neco koupis v e shopu v Cine nebo USA, VAT ti napocitaj automaticky a nikdo se s tebou nebavi. chapu ze firma si muze vyjednat jiny podminky, ale fyzicka osoba tezko.
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    PRDELOID: cesky stat (a potazmo posta 120) nemuze za to, zes neprotestoval proti tomu, ze ti napocitali v Cine VAT :)
    PRDELOID
    PRDELOID --- ---
    MIKEE: v Cine a na poste 120, neasi
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam