• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    TAJSO
    TAJSO --- ---
    SKOKY: Dikec, nastesti je to tedy tak jak jsem predpokladal
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    TAJSO: Základ pro výpočet se bere podle pořizovací ceny, kterou doložíš fakturou či výpisem.

    PRDELOID: pošli podací číslo a mrknu se ti, kde to vázne (a proč)
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    TAJSO: Základ pro výpočet se bere podle pořizovací ceny, kterou doložíš fakturou či výpisem.

    PRDELOID: pošli podací číslo a mrknu se ti, kde to vázne (a proč)
    TAJSO
    TAJSO --- ---
    Hoj, dotaz predpokladam ze nejlepe na Skokyho ale obecne na kohokoliv kdo dokaze odpovedet.
    Aktualne mam na celnici balicek z DX. Pri nakupu jsem pouzil giftcard nemale hodnoty, ktery mam v objednavce zapocitany jako discount. Pro zaklad cla je tedy pouzita cena (doufam) po sleve?
    ADAM
    ADAM --- ---
    bez šance. budeš rád, když nezaplatíš importní clo do USA + při případné poslání reklamace zpět znovu další importní clo do EU...
    NOPOLICE
    NOPOLICE --- ---
    Resili jeste nekdo vraceni zbozi do USA a tim padem vraceni dane? Iluze si nedelam, ale rad se necham prijemne prekvapit. Diky
    EM303
    EM303 --- ---
    asi trochu OT.
    ale video, kde je vidět jak se v některých případech nakládá s balíky u ČP:)
    https://www.facebook.com/video.php?v=10203617784264692&set=vb.1218609138&type=2&theater
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    FINSON zejmena zacne platit jak mourovatej, a prestane kybicovat, to by tak hralo!
    ADITU
    ADITU --- ---
    FINSON: nemáš zač, přišel sis na to sám ;)
    FINSON
    FINSON --- ---
    ADITU: 2606 CZK, což by odpovídalo tomu kurzu, co píšeš, je částka v kolonce CLO. V kolonce DPH je to o 180 CZK víc, což by mohl být ten poplatek ČP za proclení. Omlouvám se, sedím si dnes na vedení, ale začíná mi to dávat smysl. Díky :-)
    ADITU
    ADITU --- ---
    FINSON: na prosinec mají celníci kurz 22,077 - viz http://www.celnisprava.cz/cz/aplikace/Stranky/kurzy.aspx
    FINSON
    FINSON --- ---
    Heleďte, je možný, že když jsem u balíku na celní deklaraci uvedl částku v USD a výslovně nenapsal, že je to včetně pošty, že mi tam nějakou automaticky připočetli? Hodnota na balíku vyplněná odesílatelem 95 USD, doklad o platbě ode mě 118 USD, na poplatkovým lístku základ pro DPH = 2786 CZK. Ten kurz 23,61 mi tam nějak nesedí.
    JIKROCENTRISTA
    JIKROCENTRISTA --- ---
    MIKEE: nn, Wasteland 2 jsem si zaplatil jenom holou licenci :)
    JIKROCENTRISTA
    JIKROCENTRISTA --- ---
    MIKEE: Podle me bude vychazet z hodnoty, co uvede odesilatel na pruvodku. U me to tak bylo, ale vadilo jim, ze tam neni uvedene postovne.
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    MIKEE: well, tak jako tak to imho jde mimo DPH, ja jsem prispel 115$ dolaru na vyvoj 2.5 roku dozadu bez naroku na vysledek a ted jsem dostal gift, ktery (vzhledem k tomu, ze pledge se s casem menily, nektere zmizely uplne) nema zadnou jasne definovanou hodnotu ... to jsem zvedavej jak si to celnik naceni
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    JIKROCENTRISTA: wasteland 2? ted mi doslo, ze to jde z ameriky a ty kurvy mi na tech 120$ prirazej jeste DPH ...
    JIKROCENTRISTA
    JIKROCENTRISTA --- ---
    Celnici mi zabavili balicek z Kickstarteru a ted chtej, abych dolozil cenu zasilky a cenu postovnyho. To bude jeste veselo...
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    už mohu odpovědět, 2 dny to byly :)
    ADAM
    ADAM --- ---
    tak 2-4dny
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Jak dlouho bude cestovat EMS balíček z Deutschlandu do Prahy?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam