• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    Hele a jak jsme na tom ted po vanocich na 120? Ocekavam balicek z USA. Ten ma teda taky zajimavou historii, odeslano z ameriky 17/12, omylem odeslano do kanady kde celnici rekli ze to tam nepusti a 31/12 znovu odeslano do cech. USPS rika, ze tenhle produkt je 6-10 dni:) Ja teda nepanikarim, ale ocekavam, ze maji jeste stale o zabavu postarano na 120 (a ja z toho radost nemam, protoze tam zase budu muset achjo)
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    LEENVECKA: tak nic...kazdopadne je to poprvy kdy mi neco do terminu neprislo tak premyslim jak postupovat. Jestli dat jeste do pondelka do vecera a pak pozadat o vraceni penez a nebo to resit uz ted.
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    NAVARA: ten muj balicek co by mel prijit do 6.1. LEENVECKA: je taky z SHENZHENu ...
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Dneska update, že mi to 12/12 prej dorazilo do ČR...

    6 2015/12/12 16:09:40 Arrived at the destination country, from CN - Czech Republic
    5 2015/11/22 00:56:18 Started to transport - CHINA,GUANGZHOU,TERMINAL
    4 2015/11/21 21:12:04 Dispatch from the point of origin international office - CHINA, GUANGZHOU,Outward Office Of Exchange
    3 2015/11/21 16:20:01 Posted - Dongguan Post
    2 2015/11/20 12:36:37 Departed Facility in SHENZHEN-SHENZHEN - CHINA
    1 2015/11/20 10:36:37 Arrived at Sort Facility in SHENZHEN-SHENZHEN - CHINA
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    QWWERTY: nešlo to jako obyčejný dopis? občas se mi stane, že mi dorazí "dopis alá krabice" :)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    PISTA1: afaik lidi z eBay radši zatáhnou i průser za poštu, než aby se vyskytla příležitost si zhoršit hodnocení
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    LJ...US: balík odeslán 21.11 (USPS), 24. 11 opustil USA
    tracking české pošty ofc balíky nepodporuje a ani na poště mi nebyli schopní cokoliv říct

    dneska balík dorazil - bez jediné nálepky nebo razítka České pošty ... není ani celní razítko "bez cla", prostě nic
    WTF? měl jsem za to, že musí jít přes 120 a navíc mu u nás přidělí vlastní tracking číslo
    za ty roky co beru balíky ze zahraničí jsem se s tím potkal poprvé, tak by mě zajímalo jestli už jste se s tím taky někdo potkal
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Včera jsem na ebay kontaktoval dva různé prodejce u zásilek z půlky z listopadu, že nedorazili. Dneska přišel od obou refund, bez jedinýho dotazu.
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    POZITRON: rozhodně jsi o nic nepřišla. Majitelem zásilky se stává adresát až v okamžiku převzetí, nikoliv odeslání. Tzn odesílateli se ztratila zásilka, nikoliv tobě.
    Aby to bylo na tebe, tak by odesílatel musel mít potvrzení o doručení (bavíme se o zapsaných/trackovaných zásilkách).

    To je taky důvod, proč reklamaci musí podat případně odesílatel. Zásilka je celou dobu přepravy jeho.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    SKOKY: spis by me zajimalo, jestli jsem prisla o penize nebo ne. protoze prodejce z aliexpress.com do dolozitelne odeslal a ztratilo se to az cestou. :/
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    Moje zkusenost: posledni dva balicky z ciny mi prisly az po 40 dnech od nakupu. Cekam na jeden, ktery by mel dorazit do max 6.ledna a dalsi dva do cca 14 dnu. tak jsem fakt zvedava...ten jeden co by mel prijit 6. ledna je v cr od 10.12. ...
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    POZITRON: Nejsi sám, kdo čeká na stejnou zásilku. Celá výprava (10 pytlů/230kg zásilek) z CN do ČR ze dne 11.12 ještě nepřišla do ČR. První scan na území ČR by měl být na Skyportu (externí letištní přepravce), kde se jednotlivé pytle snímají.
    Takže je více variant, kde by to mohlo být.
    1) ČN to skutečně odeslala (číslo letu je známé), ale pochybuju, že to letí napřímo, takže se to zaseklo na nějakém jiném letišti, kdy není místo v letadlech (pošta má relativně malou prioritu)
    2) už to dorazilo do ČR a leží to před branama Skyportu, kdy to ještě ani nestihli nascenovat na příchodu do ČR (jak jsem před vánoci psal, je tam čínský špunt.
    => zásilku bych nepovažoval za ztracenou/ukradenou, spíše to někde stojí a čeká na zpracování

    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    POZITRON: Nestrácet naději, mě ve středu 30.12 doručili balíček z 7.11 :)

    Nadruhou stranu 28.12. přišel balíček z odeslanej 16.12.
    QUIP
    QUIP --- ---
    POZITRON: Doufat muzes porad. Podivej se, co jsem psal hned pred tebou. Balicek uz od 21.11.2015 lezel v CR a dostal jsem ho az 31.12.2015. Nadeje umira posledni, ale na druhou stranu bych se k tomu moc neupinal :)
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    to uz asi muzu prestat doufat, co? :(

    Sledování zásilek (Track & Trace) - Česká pošta
    https://www.postaonline.cz/...trace/-/zasilka/cislo?parcelNumbers=RL167952828CN#RL167952828CN-detail

    QUIP
    QUIP --- ---
    Stal se temer vanocni zazrak. Balicek, ktery byl v CR nejspis uz od 21.11.2015 mi dorazil 31.12.2015. To si dala posta opravdu na cas.

    Origin Country - Tracking Consuming: 20601 ms
    2015-11-21 12:35 Czech Republic, Item Arrived at Czech Republic
    2015-11-20 16:27 MPC PMIH (KLIA), Item Sent to CZECH REPUBLIC
    2015-11-15 23:31 MPC PMIH (KLIA), Item Posted Over The Counter to Czech Republic
    2015-11-15 23:20 MPC PMIH (KLIA), Dispatch PreAlert to Czech Republic
    FINSON
    FINSON --- ---
    Jinak teda netrackovaný balíček z Číny s udanou hodnotou 2 USD už mám doma :-) Ten z U.S. to bude mít výrazně těžší.
    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    SKOKY:Diky za info. 18. jsem to podavala na poste, podle trackingu to 22. odeslo z CR a dosud nedorazilo do Ciny, infolinka CP k tomu nic vic nevi, cinska posta taky ne, hadam ze je to ztracene. Coz me stve, protoze je to samozrejme urgentni, dokumenty uvnitr obtizne ziskatelne a co hur, ceka me reklamace u CP:)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    FINSON: jo, na USA hranicích to přečíslují na PNJxxxxx
    FINSON
    FINSON --- ---
    SKOKY: Můj případ - zásilka s trackingem LN...US je v podstatě obyčejný balík, trackuje si ho jenom USPS na "svém" území.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam