• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    Sdílení zkuseností, postupů, rad, a nebo frustrace z komunikace s prislusnymi urady.
  • ŽÁDOST o elektronické oznámení o příchodu zásilek z ciziny - Stáhnout -urychlení procesu doručení zásilky o další kousek. Podepsat, oskenovat a poslat na email sklad.praha120@cpost.cz nebo na adresu na adresu Pošty Praha 120
    Pokud vám pošta vyměřila neoprávněně 180 kč, můžete podat elektronicky stížnost na ČOI ZDE. ČOI zas má ze zákona povinnost se tím zabývat.Podrobnosti viz nástěnka
  • rozbalit záhlaví
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    WILLOW: Já mám někde na cestě 2 balíčky. Ty samé, protože 1. nedorazil z UK ani po měsíci, tak poslali z Universalu to samé po 2. Po dalším měsíci mi to samé budou tento týden posílat po 3. Tentokrat na adresu do práce, tak jsem zvědav!
    WILLOW
    WILLOW --- ---
    me ceska posta letos drzi rekord, 3 drobne balicky druhy dosel pred stedrym dnem...
    zbyle dva patrne stale jeste na celnicy, ted to je uz treti mesic od odeslani...
    NIGHTFURY
    NIGHTFURY --- ---
    POZITRON: V tom případě nech dispute otevřený, protože dokud to nedostaneš do ruky/schránky, je to odesílatele. A známe ČP menší věci se mi ztrácejí běžně :(
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    NIGHTFURY: zatím nepřišlo, pořád je to kdesi na poště, ale už v čr
    NIGHTFURY
    NIGHTFURY --- ---
    POZITRON: Neřeš to. Jestli ti to přišlo NEŽ poslali refund, tak zavři dispute, jinak nic.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    POZITRON: pákrát se mi to stalo - měsíc a půl to nepřicházelo, na eBay se blížil termín garantovaný prodejcem. Napsal jsem mu, že počkám ještě klidně týden po tomhle termínu, vždycky poděkovali za trpělivost a že mi daj případně refund. Uběhnul týden po, nic, tak jsem jim napsal, dali refund a většinou mi to pak za 2-3 dny přišlo.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    TOOMIX: tak to by bylo hodne super :)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    POZITRON: neřeš to, máš věc zadarmo ;)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    SKOKY: mno já ten "dopis" furt mám ve stavu "někde v ČR"...

    6 2015/12/12 16:09:40 Arrived at the destination country, from CN - Czech Republic
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    SKOKY: ups, co ted?

    vyprsela mi na aliexpress ochranna lhuta, tak jsem nahlasila, ze mi nic neprislo, ze se zasilka ztratila. no jenze den pote se ukazalo, ze je na svete, viz
    https://www.postaonline.cz/...trace/-/zasilka/cislo?parcelNumbers=RL167952828CN#RL167952828CN-detail

    co s tim? co kdyz uz mi poslal penize zpet?
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    Tak na P120 - Plzeňská tom neni zase tak moc špatně. Balíkové zásilky z ciziny (balíky, cenné balíky, EMS, EPG) odcházejí do ČR prakticky bez zdržení (do přepravy se nepočítá celní řízení).
    Listovní zásilky (valná většina zásilek z Číny je listovní, i když je to "balíček") stále ještě nevypravujeme do ČR v dohodnutých dobách. Zdržení je ale tak 3 dny (opět do této doby se nepočítá celní řízení).
    Nestíhají spíše letečtí přepravci.
    POSEIDON
    POSEIDON --- ---
    QUIP: no doufam ze se taky dockam, jeste to nedorazilo...

    2015-11-28 12:35
    Czech Republic, Item Arrived at Czech Republic
    2015-11-26 19:31
    MPC PMIH (KLIA), Item Sent to CZECH REPUBLIC
    2015-11-18 00:12
    MPC PMIH (KLIA), Item Posted Over The Counter to Czech Republic
    2015-11-17 22:05
    MPC PMIH (KLIA), Dispatch PreAlert to Czech Republic
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    NAVARA: V pátek dorazila zásilka z 11.11. - tak snad už se to hne.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    No ten čínskej pytel z listopadu pořád ještě celníky neopustil...
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    Hele a jak jsme na tom ted po vanocich na 120? Ocekavam balicek z USA. Ten ma teda taky zajimavou historii, odeslano z ameriky 17/12, omylem odeslano do kanady kde celnici rekli ze to tam nepusti a 31/12 znovu odeslano do cech. USPS rika, ze tenhle produkt je 6-10 dni:) Ja teda nepanikarim, ale ocekavam, ze maji jeste stale o zabavu postarano na 120 (a ja z toho radost nemam, protoze tam zase budu muset achjo)
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    LEENVECKA: tak nic...kazdopadne je to poprvy kdy mi neco do terminu neprislo tak premyslim jak postupovat. Jestli dat jeste do pondelka do vecera a pak pozadat o vraceni penez a nebo to resit uz ted.
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    NAVARA: ten muj balicek co by mel prijit do 6.1. LEENVECKA: je taky z SHENZHENu ...
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Dneska update, že mi to 12/12 prej dorazilo do ČR...

    6 2015/12/12 16:09:40 Arrived at the destination country, from CN - Czech Republic
    5 2015/11/22 00:56:18 Started to transport - CHINA,GUANGZHOU,TERMINAL
    4 2015/11/21 21:12:04 Dispatch from the point of origin international office - CHINA, GUANGZHOU,Outward Office Of Exchange
    3 2015/11/21 16:20:01 Posted - Dongguan Post
    2 2015/11/20 12:36:37 Departed Facility in SHENZHEN-SHENZHEN - CHINA
    1 2015/11/20 10:36:37 Arrived at Sort Facility in SHENZHEN-SHENZHEN - CHINA
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    QWWERTY: nešlo to jako obyčejný dopis? občas se mi stane, že mi dorazí "dopis alá krabice" :)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    PISTA1: afaik lidi z eBay radši zatáhnou i průser za poštu, než aby se vyskytla příležitost si zhoršit hodnocení
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    LJ...US: balík odeslán 21.11 (USPS), 24. 11 opustil USA
    tracking české pošty ofc balíky nepodporuje a ani na poště mi nebyli schopní cokoliv říct

    dneska balík dorazil - bez jediné nálepky nebo razítka České pošty ... není ani celní razítko "bez cla", prostě nic
    WTF? měl jsem za to, že musí jít přes 120 a navíc mu u nás přidělí vlastní tracking číslo
    za ty roky co beru balíky ze zahraničí jsem se s tím potkal poprvé, tak by mě zajímalo jestli už jste se s tím taky někdo potkal
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam