• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    IRO: V ČR jsou tři vyměňovací pošty Praha 120 (hlavní), Břeclav 120 (pro Rakousko a Slovensko) a Cheb 120 (pro Německo)
    každá zásilka ze zahraničí (pokud je posílaná přes ČP) musí projít přes jednu z těchto pošt. Tzn, vše co je ze třetích zemí jde na 100% přes P120, tak jako většina z EU.
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    IRO: asi ano, šla mi takhle zásilka z Polska
    IRO
    IRO --- ---
    NAVARA: Opravdu z EU, dokonce ze západní země :)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    IRO: Objednaný v EU nebo skutečně příchozí z EU? Páč některý obchody se tváří jako evropský a pak kus / celou zásilku pošlou z Číny...
    IRO
    IRO --- ---
    Ahoj, chtěl bych se zda je normální, že přes poštu 120 jde balíček z EU? Je to běžná praxe nebo jsem výjimka? Díky předem za odpovědi.
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    GIF_242: pokud to bylo skutecne jen 20 dolaru tak si vytiskni nejaky doklad o zaplaceni te castky...bud vypis z uctu nebo vypis pres paypal.
    GIF_242
    GIF_242 --- ---
    OODOOW: ok díky
    OODOOW
    OODOOW --- ---
    GIF_242: No, podle mě je hranici pro nějaký řešení dph 22€, takže pokud to stálo 20$, tak to nikdo nemá co řešit. Pokud to takhle neukecáš, tak máš spíš smůlu a budeš muset zaplatit dph + celní řízení poště. Je jedno, jestli to chceš na obchod nebo na co.
    GIF_242
    GIF_242 --- ---
    Dobří lidé, mám dotaz, zda nevíte jak postupovat.

    Objednal jsem si 40ks plastových krabiček v celkové hodnotě cca 20USD a teď mi přišel papír abych to nějak vysvětlit co a jak. Na balíku je zaškrtnuto dárek.

    V reálu je to tak, že do těchto krabiček chci dávat dárky pro svoje "vip" klienty. Takže to rozhodně nechci na obchod, ale v podstatě to není ani pro osobní potřebu. A teď co tam mám tedy zaškrtnout a jak postupovat dál? Jako napadlo mě, že tam dojedu osobně a s někým tam o tom hodím řeč, ale po přečtení pár příspěvků na toto téma mě vcelku opouští nálada vyrážet na poštu, a spíš zvažuju možnost to vyřídit elektronicky.
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    Nalezeno při úklidu disku - odesláno z USA 7.12, dorazilo do ČR 22.2. Důvod - malá zajížďka díky horlivému americkému poštovnímu úředníkovi, který nedával při zeměpise pozor.
    To jen abyste si nemysleli, že Česká pošta nemá konkurenci. :)

    FINSON
    FINSON --- ---
    Tak můj balík z U.S. dorazil - zhruba o měsíc později, než je obvyklé, zato bez vyclívky a bez doplatku :-)
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    To mě zajímá, taky hledám zásilku z Británie. Vím, že tracked zásilky dělají GLS, ale měl jsem za to, že ty obyčejný dělá pořád česká pošta. Hledám na špatným místě?:-D
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    CNV: Je to odhadem tak dva roky, co Royal mail vypověděla spolupráci s ČP a používá jiného přepravce (tuším, že to bylo ale jen na listovní zásilky)
    KORDA
    KORDA --- ---
    CNV: Aha. Tak napiš prodejci ať ti pošle tracking number balíčku a sdělítí čím to poslal.
    CNV
    CNV --- ---
    KORDA: Mám akorát nějaký tracking číslo z eBay, který v UK podle všeho nefunguje.... UPAAA000000143967822
    KORDA
    KORDA --- ---
    Podívej se na tracking (nebo sem hoď číslo).
    CNV
    CNV --- ---
    Kudy jdou prosím balíčky z Anglie? Předpokládám, že přes celní poštu v tomto případě ne, ale...? Někde se mi zasekl balík a přemýšlím, kde by mohl být. Na nějaké třídicí poště? U nás na poště? Pokud ho samozřejmě cestou někdo neztopil.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Tak dneska to dorazilo...
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    PISKVOR: Pravda, měl jsem spíš napsat "jako třeba z ..."
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    TRAGED: Což spíš něco říká o Přerovu ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam