• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    Sdílení zkuseností, postupů, rad, a nebo frustrace z komunikace s prislusnymi urady.
  • ŽÁDOST o elektronické oznámení o příchodu zásilek z ciziny - Stáhnout -urychlení procesu doručení zásilky o další kousek. Podepsat, oskenovat a poslat na email sklad.praha120@cpost.cz nebo na adresu na adresu Pošty Praha 120
    Pokud vám pošta vyměřila neoprávněně 180 kč, můžete podat elektronicky stížnost na ČOI ZDE. ČOI zas má ze zákona povinnost se tím zabývat.Podrobnosti viz nástěnka
  • rozbalit záhlaví
    GOLDENDELICIOUS
    GOLDENDELICIOUS --- ---
    GOLDENDELICIOUS: Dnes jsem balíček objevila ve schránce. Tracking number nefungovalo, takže jsem ho nemohla sledovat, ale dorazil rychle (10 dnů). Prodávající na obal napsal hodnotu obsahu 17,99$; hodnotu poštovného neuvedl, takže jsem DPH platit nemusela.
    MICA
    MICA --- ---
    GOLDENDELICIOUS: Podmínka se vztahuje na cenu zboží bez poštovného. Pokud je samotné zboží dražší než 22 eur, tak se DPH počítá z celkové ceny (zboží + pošta).
    Věc za 17.99 USD tedy vpohodě projde bez celního řízení.
    THESTOUPA
    THESTOUPA --- ---
    GOLDENDELICIOUS: cena vcetne postovneho...

    Hodnota zásilky = hodnota zboží uvedená na hodnověrném dokladu + poštovné přepočtené dle přepočítacího kurzu na Kč.

    (Přepočítací kurz: Stanovení směnného kurzu pro přepočet měn pro účely určení celní hodnoty je upraveno v čl. 146 prováděcího nařízení Komise (EU) 2015/2447, kterým se stanoví prováděcí pravidla k některým ustanovením nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 952/2013, kterým se stanoví celní kodex Unie, ve znění pozdějších předpisů. Směnným kurzem, který se má použít pro přepočet měn pro účely určení celní hodnoty, je směnný kurz zveřejněný předposlední středu každého měsíce. Není-li v tento den zveřejněn žádný kurz, použije se poslední zveřejněný kurz. Směnný kurz se používá po celý měsíc, počínaje prvním dnem následujícího měsíce).

    Výpočet celního dluhu:
    CLO = x% z (hodnota zboží + poštovné)
    DPH = x% z (hodnota zboží + poštovné + CLO)


    Odbavování poštovních zásilek na odd. 23 celní - poštovní styk Celního úřadu Praha Ruzyně, nákupy přes internet od 1.5.2016 | Celní správa ČR
    https://www.celnisprava.cz/...9adu-Praha-Ruzyn%C4%9B,-n%C3%A1kupy-p%C5%99es-internet-po--1.5.20.aspx
    GOLDENDELICIOUS
    GOLDENDELICIOUS --- ---
    Objednala jsem přes ebay z USA věc za 17,99$ s poštovným za 7,99$. Po přepočtu to vychází přibližně na 22 €, záleží na směnném kurzu. Pokud by byl limit překročen, musela bych platit dph, nebo se podmínka vztahuje jen na cenu zboží?
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    Ahoj, setkal jste se někdo s tím, že celníci poslali váš balík rovnou zpátky a ani vám nenapsali, že s tím něco je? už pár týdnů jsem čekal věci k RetroPi a najednou koukám, že tohle:
    2016-10-26 14:19    Beijing Exchange Bureau, import each other (internal transit)
    2016-10-26 10:40    Exchange Bureau in Beijing, has imported opening
    2016-10-22 07:48    In Prague, has been exported
    2016-10-22 07:37    Prague, leaving
    2016-10-21 07:08    Czech Post Office throw
    2016-10-05 08:01    Czech Post Office throw
    2016-10-03 15:31    Prague, Czech Republic, to Exchange Bureau
    2016-09-24 08:44    Exchange Bureau in Guangzhou, have been exported directly
    2016-09-22 14:09    Exchange Bureau in Guangzhou, have been exported to open
    2016-09-22 08:51    Foshan philatelic post office letter, left, the next station "South China Sea"
    2016-09-21 23:23    Foshan philatelic post office letter, letter
    2016-09-21 22:22    Foshan philatelic post office communications, has received send
    SARRI
    SARRI --- ---
    PHANNY: a neni ta zaloha jen na jejich vydaje kdyz si to stahuji z ruznych skladu?
    8BB76E1: slo to z usa, proto jsem jim i volala kolik budu doplacet v celnim rizeni
    ADAM: tak uvidime, ale naposled to chteli zaplatit pri predani prave tak me to ted prekvapilo
    ADAM
    ADAM --- ---
    SARRI: možná pošlou pak fakturu na tu castku
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    tak ono "z amazonu" je poněkud široký pojem..
    PHANNY
    PHANNY --- ---
    SARRI: Amazon doručuje DDP a vybírá na DPH a clo zálohu při koupi ne?
    SARRI
    SARRI --- ---
    uz se vam nekomu stalo, ze vam balicek (z Amazonu) dorucovany DHL prosel celnim rizenim, do telefonu vam rekli, ze to bude celkem vcetne poplatku stat 800 (chtel ajsme vedet kolik mam nechat tomu kdo to bude prebirat) a kdyz to kuryr privezl tak zadne penize nechtel? (prebirala ho recepcni a penize na to mela ode me pripravene lec kuryr je vylozene odmitl)
    FEDAJKIN
    FEDAJKIN --- ---
    ANDR3_I: A kolik byla hodnota jedné zásilky? pokdu mín jak 21EUR, tak bys neměla platit ani clo ani dph
    ANDR3_I
    ANDR3_I --- ---
    FEDAJKIN: a clo tam bejt nemelo vubec, bylo to ve vice zasilkach tak aby to vyslo..
    ANDR3_I
    ANDR3_I --- ---
    FEDAJKIN: doprava byla 18$ takze ne, fakt mi neprijde normalni vykouzlit ze zasilky za 5000 clo a dph za 2500, coz je jaksi polovina ;)
    FEDAJKIN
    FEDAJKIN --- ---
    ANDR3_I: tak DPH 1000 Kč, zřejěm tam bylo nějaký clo 15%, takže 750 Kč, to jsme na 1750 Kč, ale ono se to počítá všechno i z ceny dopravy, takže by to ve výsledku na ty dva litry vyšlo
    FND
    FND --- ---
    poradite mi, prosim, cas, kdy tam bude nejmene lidi? )
    ANDR3_I
    ANDR3_I --- ---
    DOBYTEK: stravila sem tam dve hodiny a zaplatila snad jeste vic nez pres UPS, nechapu jak ze dvou zasilek (3 veci) dohromady za pet tisic dokaze celni urednik dokazat vycarovat clo a dph (21%?) pres dva tisice!! :D jestli chtej takovejm lidem dat vetsi pravomoce tak potes koste..
    312_FORREST
    312_FORREST --- ---
    Tak máme tady závěr. V pondělí to přišlo normálně na původní poštu. Akorát jsem musel doplatit 1962,- Kč. Takže se to furt vyplatilo a zdržení bylo asi týden. Což jde.
    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    ANDR3_I: ted kdyz nad tim premyslim, ty do skladu vubec nepotrebujes, zbozi by ti mela poslat ups pote, co jim posles fotky papiru od celniku a ti sedi hned u zastavky autobusu.

    pak napis, jak to dopadlo.
    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    ANDR3_I: ja te naprosto chapu, me tehdy takhle vytocila castka, co si nauctoval aramex:)
    ANDR3_I
    ANDR3_I --- ---
    DOBYTEK: já si z toho obchodu z Austrálie posílám věci už léta, vždy do US, poslední tři měsíce do ČR, celkem 4 objednávky a pokaždý byl s UPS strašnej problém, něco posrali nebo mě okradli, věčně volaj mýmu šéfovi z práce i když ten s objednávkama nemá nic společnýho atd. Vždycky to reklamuju několik dnů a pokaždý to poserou znova. To radši půjdu do pekla a zpátky než jim dát jedinou moji pracně vydělanou korunu. Omlouvám se za ten slovník ale muselo to už dneska ven :)
    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    no, zlom vaz, ja to pesky podstoupila jednou a priste bych radsi asi zaplatila ups :) ale tak ty usetris jednu cestu pro papiry, co uz mas, a ja to mela ozvlastnene prave blbeckem na prepazce. kdyztak si to zbozi radne zarad podle tabulek, at jim to usnadnis, a v nejhorsim se nech poslat k vedoucimu smeny
    ANDR3_I
    ANDR3_I --- ---
    DOBYTEK: tenhle tejden mi vzali ridicak takze mam smulu :D

    papiry mi UPS poslali ale jsou to totalni k*eteni, proto si to taky uz chci proclit sama :/

    moc dekuju za info
    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    ANDR3_I: nepojedes, jinde nez na ruzyni to podle meho nejde. jen si vem auto, pesky je to docela daleko ke skladum, vyzvedni si na ups papiry a modli se, aby na prepazce nesedel kreten, co se rozhodne, ze ustni celni prohlaseni nelze.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam