• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    FINSON
    FINSON --- ---
    BESTIEVSAMETE: To clo a doplatek DPH se ale týká celé EU, takže bys musela opustit tu, nejen naši zaprděnou kotlinu...
    BESTIEVSAMETE
    BESTIEVSAMETE --- ---
    THESTOUPA: Jj,dekuju. Nic to nemeni na absurdite celeho procesu.
    Plus oteviraci doba,pro pracujici uplne haluzna.
    THESTOUPA
    THESTOUPA --- ---
    BESTIEVSAMETE: pocita se cena vcetne postovneho, viz. treba THESTOUPA a diskuze kolem.
    BESTIEVSAMETE
    BESTIEVSAMETE --- ---
    MIKEE: Tyhle situace me fakt nuti se zamyslet nad moznosti opustit tuhle nasi zaprdenou kotlinu. (Jakkoli ji mam rada)
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    BESTIEVSAMETE: well, muzou, je to lehce bizarni, ale predpokladam, ze to ma zabranit prelevani ceny do postovneho (i kdyz tam bych potom cekal, ze celnik se bude divit nad prilis malou deklarovanou cenou)
    BESTIEVSAMETE
    BESTIEVSAMETE --- ---
    Okej, limit je 22 dolarů. Nás ale ten dárek stál 19, zbytek je poštovný. Jak do toho můžou počítat poštovný? :((((
    BESTIEVSAMETE
    BESTIEVSAMETE --- ---
    Může mi někdo jako malýmu dítěti vysvětlit, proč mi pošta 120 zadržela vánoční dárek za 20 dolarů, přiznala se k němu až po Vánocích a teď mi to tam nikdo nebere ?
    Jaká je hranice pro CLO?
    Až se tam dovolám, tak si to za rámeček nedaj.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    NIGHTFURY: možná už plní sklad a jen nechávaj lepší balíčky, aby bylo na vánočním večírku z čeho vybírat... zbytek zatím posílaj zpátky, aby se to neplnilo tak rychle =)
    NIGHTFURY
    NIGHTFURY --- ---
    TEAPACK: Je to tričko, moc nechápu, co by se jim na tom mohlo nelíbit..
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    NIGHTFURY: na 99% to jede zpátky - asi se jim něco nelíbilo. Na 1% je to chyba v systému...
    Mně podobným způsobem odeslali jednu zásilku z HK šestkrát během dvou týdnů, ale nikdy ještě nedorazila do další destinace, tak nevím, jestli je to šest malejch balíčků se stejným číslem, nebo jim to už 5x spadlo z pásu a večer to zametli zpátky k načtení...
    NIGHTFURY
    NIGHTFURY --- ---
    Prosím, můžete mi někdo vysvětlit tenhle postup (DHL, zásilka z USA)? Nevrací se jim to zpátky, že ne? Přijde mi divné, že už to bylo v Praze a najednou zase Frankfurt :-O

    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    TRAGED: aha.. ok.. pravda, že kolky na zdejších cigaretách nemáme.. já si toho nikdy nevšiml.. ^_^;
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    8BB76E1: IMHO bez kolku.
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    pro cigarety platí ten limit 50 kusů, jak píšou na webu české pošty? (dovoz neznačených tabákových výrobků je dle zákona 353/2003 Sb., přípustný v množství nejvýše do 50 ks cigaret)

    ale co je myšleno tím "neznačených"? posílám do cz dvě krabičky (20 a 10 kusů), takže hádám, že by neměl být problém..
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    jj.. tak je listopad, hádám, že už se tam ty zásilky trochu hromadí..
    WABICEK
    WABICEK --- ---
    naposled jsem mel balicek na SPU 022 pres 14 dni. kupodivu to nakonec doslo.
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    LEENVECKA: já teď navíc koukám na tracking numbers a zdá se, že ten šikmovokej matlák poslal dvě objednávky ve společným balíčku, čímž by to přelezlo 22 eur.
    takže nakonec by pro mě bylo výhodnější, kdyby to fakt někdo šlohl, zrefundovaly se peníze a já to objednala znova, ale jednotlivě, několik dní od sebe, jak odešle jedno, teprve objednám druhý
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    BALAENA: jde o to jestli tam ve skutecnosti jeste je nebo ji nekdo slohl...uz jsem mela takovych pripadu asi tri, ze to do ceska doslo, ale ke me ne...
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    Jde mi zásilka z Číny. V českém trackeru vidím 23. 10. Vstup zásilky na SPU Praha 022. Můžu s tím něco udělat, nějak popohnat?
    MVEK
    MVEK --- ---
    KALIBAN: Nepotěší, ale tušíl jsem. Dík.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam