• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    Sdílení zkuseností, postupů, rad, a nebo frustrace z komunikace s prislusnymi urady.
  • ŽÁDOST o elektronické oznámení o příchodu zásilek z ciziny - Stáhnout -urychlení procesu doručení zásilky o další kousek. Podepsat, oskenovat a poslat na email sklad.praha120@cpost.cz nebo na adresu na adresu Pošty Praha 120
    Pokud vám pošta vyměřila neoprávněně 180 kč, můžete podat elektronicky stížnost na ČOI ZDE. ČOI zas má ze zákona povinnost se tím zabývat.Podrobnosti viz nástěnka
  • rozbalit záhlaví
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    KALIBAN: Já dneska vycáloval 600 jenom za to, že jsem na DHL napsal, aby mi poslali ID z TARICu, abych jim to příště mohl rovnou vyplnit a oni se s tím nemuseli babrat...

    MICA: Jo, příště si to už vyclím sám, protože tady byl celní dluh 2400, ale DHLko po mně chce 3700 ... a to ještě pindali, že když firma není plátce DPH, tak nesmí být nikde uvedeno DIČ... kikoti...
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    QWWERTY: jako to ze platis DPH z neceho co jsi nezaplatil je tak na pravnika... rad bych rekl ze se mi tomu nechce verit, ale v nasem fasistate neni problem...
    MVEK
    MVEK --- ---
    QWWERTY: Pardon, nějak jsem si blbě přepočetl na eura. Jinak víc než ty služby mě překvapuje to free shipping, přijde mi to takové jednostranné, takže počítá se i poštovné, aby se nestalo, že se cena nalije do poštovného, aby za zboží byl menší doplatek, a přitom když není poštovné žádné, tak si ho přičarují...
    Ta služba, no nevím, není to tak, že ti účtují tu službu + DPH zvlášť? Pro spotřebitele to vyjde stejně, je to stejná sazba, jestli jsem si své domněnky správně ověřil.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    LEENVECKA: záleží, co to je. Nedávno mi přišel SSD disk za 50$ bez problémů
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    Ted koukam, ze jsem mela asi celkem stesti, ze posledni drazsi zasilka mi prosla bez dph...bylo to 29USD.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    MVEK: 28 USD, tzn. pres 22 EUR
    28 USD ~= 674 CZK
    protoze je to "free shipping", tak se k cene baliku pricte ekvivalentni postovny podle ceniku Cesky posty (viz)
    674 + 105 (mimoevropske psani do 100g) ~= 777,-
    777 + 192 (sluzby celni deklarace) = 969,-
    969 * 0.21 (DPH) ~= 203.5,-
    doplatek = 203.5 + 192 ~= 396 CZK

    nemam problem zaplatit DPH (21% z 674,-) ... sice je to k nasrani, ale ok
    umely navyseni danovyho zakladu o ~300 a zvyseni ceny baliku o 59%, to jsou proste kurvy
    jak je mozny, ze se sluzby celni deklarace zapocitavaji do DPH?
    nemam pocit ze by je sem nekdo dovezl ze zahranici spolecne s balikem
    MVEK
    MVEK --- ---
    QWWERTY: To je trochu malá hodnota na to, aby ti napařili DPH, nebo mi něco uniká?
    MVEK
    MVEK --- ---
    MVEK: A v sobotu 3.6. mi přišla téměř stejná SMS, opět, že mi to dodávají 1.6., tentokrát už i s uvedenou adresou:-).
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    dělá si ze mě P120 prdel nebo co?
    naposledy když jsem s nima něco řešil, tak byl poplatek za deklaraci 90,- a najednou je 192,-?
    a protože je to "free shiping" tak se do základu daně připočte poštovný podle ceníku Český pošty?
    takže ná zásilce s hodnotou 674,- mám doplatek 396,-?
    MVEK
    MVEK --- ---
    Částečný off topic výkřik: Dnes v devět mi přišla SMS (pro vnitrostátní) zásilku od Pošty, že ji budou doručovat 1.6.
    Včera ji opravdu doručili. Ach jo.
    MICA
    MICA --- ---
    TEAPACK: Přirážka je "2% z celkové částky cla a daní; min. 550.00 Kč a max. 2,000.00 Kč" + DPH a clo
    Pokud to máš do Zdib blízko, tak levnějc vyjde nechat si na místě u nějaký firmy vyplnit JSDčko (před rokem mě to vyšlo na 300,-Kč) a proclít si to sám.
    Já osobně si už vyplňuju JSD sám a jediný co mě to stojí je čas na celnici.
    FINSON
    FINSON --- ---
    BLONDYNKA: Jsem si téměř jist, že není: http://www.cordura.com/
    BLONDYNKA
    BLONDYNKA --- ---
    VACA: není to náhodou corduroy? Pač to znamená manšestr...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    TEAPACK: kupoval jsem tablet, rok a půl zpátky s DHL dopravou. Pětikilo poplatek a 1100 dph
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    Ahoj, máte někdo zkušenosti s proclíváním u DHL? Už mi poslali avízo, že mám u nich balík s hromadou elektro součástek co se musí proclít. Mimochodem podle ceníku to vypadá, že minimální přirážka za to, že ten balík dorazí, je 850 Kč, takže ten kyselej ksicht na poště a stovka k tomu nakonec nebude tak špatný...
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    lehce OT: Když chci poslat něco na dobírku na Slovensko, jakou mám vyplnit poukázku/složenku? Existuje nějaký ekvivalent naší klasické potvory růžové? Platbu chci dostat na účet v české bance
    VACA
    VACA --- ---
    děkuji za odpovědi.

    TEAPACK: tak sem se tam prodíral tim seznamem. Nějak se mi nepodařilo najít/pochopit za co pokládaj celníci batoh. Nicméně i když vyberu nějakou položku (textil/ostatni/ostatni/ostatni, az nakonec toho "nekončícího stromu" zbylo jen ostatni.:) Stejně jsem nedostal to procento..
    Ale to nakonec asi nevadí. Protože
    ADAM: takovejhle odhad mi vlastně stačí. V tom případě i s poštovným, připočítat 5% (ať počítám s horší variantou) a k tomu pak 21%..

    Děkuji moc!
    ADAM
    ADAM --- ---
    clo je vetsinou 0%, max 5%.
    to klidne zanedbej.

    dph je 21%
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    VACA: zkus si ho najít tady:
    Taric CZ | Celní správa ČR
    https://www.celnisprava.cz/cz/aplikace/stranky/taric-cz.aspx

    Když si rozklikneš ty tři tečky u "(33) Nomenklatura zboží:", tak se ti otevře kompletní seznam věcí které spadají do cla + konkrétní sazby cla ;)
    VACA
    VACA --- ---
    Ahoj prosimvás jak nahrubo odhadnout clo+dph ze států, na batoh z cordury (takže nějaká syntetika) + v tom balíku i nějaké příslušenství k tomu batohu. Takže šitý výrobky též ze syntetiky...

    Našel jsem tenhle vzorec:
    CLO = x% z (hodnota zboží + poštovné)
    DPH = x% z (hodnota zboží + poštovné + CLO)

    ale nevím kde získat kolik % na ten danej produkt.

    Hledal jsem na správě, ale kompletně jsem se v tom ztratil, nevim jestli to má bejt "nekonečná syntetická vlákna", nebo "střihaná", jaká kategorie prostě. Když jsem si zkusil jen tak něco vybrat, tak na mě vyskočilo nějaký dlouhý součíslí, jakože kód té kategorie... ALe s tím už jsem dál nedokázal, nepodařilo se mi zjistit kolik teda % na ty skupiny je.
    Narazil jsem i na nějakej kalkulátor, ten mi teda jednak nechtěl vzít ten kód, druhak bych ho asi nedokázal komplet vyplnit, byly tam kolonky kterejm nerozumím...

    Přitom mě by stačilo mít jen hrubej odhad cca %. Nemam žádnou představu..
    Moc dík za jakejkoliv tip
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    LEENVECKA: většinou mám v trackingu, že dorazila na 120, pak 2-3 dny nic, pak přesun na SPU a za další 2-3 dny ji mám doma. Nejvíc mě ale serou ty odpolední rozvozy, kdybych nesledoval tracking, tak ani nevím, že mám něco na poště, protože řidič nebyl schopný mi dát papír do schránky, nebo mi zavolat. Na všechny balíčky tisknou číňani můj telefon a je to úplně k hovnu
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam