• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    XAJA
    XAJA --- ---
    VACA: ono nieco ako "free shipping" neexistuje, pokial to nenesie vlastny postovy holub, ktosi to postovne zaplatit musi.

    Ked si teda dohodnete, ze postovne hradi odosielatel, skusili ste uz zasielku s uvedenymi dodacimi podmienkami incoterms uvedenymi na fakture a cn22? teda v tychto pripadoch asi CPT alebo DDU, ak bude obzvlast ochotny? To by mala colnica uznat, myslim si.
    VACA
    VACA --- ---
    tak mam novou zkušenost z proclívací pošty.
    Sice že prý od data (nevzpomenu si) se nezohledňuje "free shipping", resp. když máte poštovné zdarma.
    V takovém případě se podle hmotnosti zásilky vypočítá kolik zaplatíte "handling" českému státu. Dále se postupuje standartně, cena + pošta (handling za hmotnost českému státu) = clo, a to všechno dohromady = dph

    pfff. tvl. jeden má skoro radost, že mu obchodník za oceánem vyšel vstříc a poslal zásilku na svoje vlastní náklady, a voni si tady pro jistotu, pro tyhle případy vymyslej a naúčtujou poplatek za hmotnost zboží.
    VACA
    VACA --- ---
    Zajimava situace dnes na celni poste...
    Od usps mam celou trackovaci historii od pocinaje v los angeles, prez new york, prijezd do cech, processing prez nejaky prekladiste, az to nakonec konci prijetim a drzenim zasilky na celni poste 120..
    Zajimave na tom je, ze posta 120 ve avem systemu zasilku vidi, a pani mi to ukazovala na monitoru, ze jeste neodletela z los angeles...

    Verim ze jsem o ni jeste neprisel a ze se tam nekde obevi, co si o tom myslite?
    Me jen zarazi ze emerickej system vidi scanning na kazdym bode, a ceskej celni system vidi jen vychozi bod ve stadiu prevzeti...
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    MICA: právě že tam kámoš šel i s předem vyplněným JSDčkem a stejně tam seděl hodinu a půl... a fakt se mi nechce trávit 2 hodiny cestováním a další hodinu čekáním a u 120 je hodina cesta a dvě hodiny čekání, ve výsledku to vyjde na stejno... :-/


    NAVARA: Podle toho, kolik má celní správa na svých stránkách zmínek o elektronickém clení a podobných věcech, tak to tu evidentně perfektně funguje už od roku 2014. Dokonce na to kupovali i nový server... Jen ho asi ještě nestihli zapnout :-\
    MICA
    MICA --- ---
    TEAPACK: Byl si někdy na celnici ve Zdibech (Celnice pro pražsky DHL zásilky)? Tam ještě pomalu jedou na psacích strojích :D
    Každopádně byl jsem tam několikrát a nikdy tam fronta nebyla, jen jim nabouchání JSDčka do kompu trvá jak lačnýmu sraní...
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    TEAPACK: A kam by se pak podělo to utrpení ze stání ve frontě? Kdyby to šlo datovkou, tak už by jim tam nikdo nechodil a museli by pracovat! A pač by bylo poznat jak rychle jedou a na základě jakých podkladů, nemohli by kreativně úředničit!

    Takhle bychom si tu byrokracii nevybudovali...
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    Ahoj, nevíte někdo, zda je možné proclívat přes datovku? jde mi primárně o komunikaci s celníky místo DHL, které si účtuje nechutný prachy jen za pozdrav...
    VACA
    VACA --- ---
    Po case bych sena vas zase obratil s dotazem.

    Jak je to se clem, dph, v pripade dovozu umeleckych/historickych predmetu z mimo eu?

    Zkousel jsem hledat, na neco jsem i narazil, ze tyhlety veci jsou v nejakem jinem rezimu, ale nejsem z toho vubec moudrej..

    Dekuji moc
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    ADAM: super, diky za uklidneni
    ADAM
    ADAM --- ---
    zalezi, odkud ti to poslou. pokud to pujde z bratanie, tak nic neplatis. ale klidne to muze byt poslany taky z ciny.

    nicmene britsky amazon garantuje, ze bys nic platit nemela. takze v tom nejhorsim pripade se na ne obrat a oni ti to refunduji.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    ehm, odjednala jsem si neco za 60 liber z britskyho amazonu, nebudu platit dph ani clo, ze ne? nejak me nenapadlose o to zajimat. z britanie by to melo bejt ok, ne?
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    JESTERKAMISA: Voni ti napíšou sami ;)
    JESTERKAMISA
    JESTERKAMISA --- ---
    TEAPACK: děkuju, koupila jsem asi 20x kusů na firmu a bylo to úmyslně;) právě, že jsem přesáhla těch 150 USD.
    Přivezla jsem si je sama, teď je mám tedy registrovat někde na celní správě a doplatit to clo atd?
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    JEREMIUS: Pokud je to na fakturu, kde figuruje DIČ firmy, tak má smolík...

    JESTERKAMISA: pokud jsou pod 22USD tak nic, od 22USD do 150USD, jenom DPHčko (21%) a jinak ještě pár jednotek % clo, ale to najdeš v TARICu... Na dovolené je lepší nakupovat ze soukromé karty ^.^
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    JESTERKAMISA: Si je nasaď na hlavu a je to, ne?
    JESTERKAMISA
    JESTERKAMISA --- ---
    Nevíte někdo, když dovezu zboží(sluneční brýle) z USA, které jsem koupila na firmu, kolik budu muset zaplatit daň a DPH?
    TAX
    TAX --- ---
    ADAM: jasne. me zajima, jestli ma nekdo zkusenost s fiktivnim vyvozem, kdyz cestujici deklaruje vyvoz, ale nic nevyveze.
    ADAM
    ADAM --- ---
    no, celnici ti ten vyvoz musi potvrdit. jak peclive to budou kontrolovat, to je otazka..

    TAX
    TAX --- ---
    prosim vas, pri deklarovani vyvozu zbozi z EU za ucelem zadosti o vraceni DPH, nevite jestli se na letisti nejak kontroluje, ze zbozi opravdu odchazi/ze ho ma cestujici opravdu u sebe? pokud vim, tak na Ruzynskem T1 jsou celnici ve verejne casti odletove haly. vychazi mi tedy, ze vyvazeny predmet muze cestujici zanechat v CR a vyvest jej pouze formalne. ma nekdo zkusenost?
    MICA
    MICA --- ---
    TEAPACK: Což mi připomíná, že jsem si ještě nenašel čas na to poslat jim odstoupení od smlouvy o zastupování v celním řízení x)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam