• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    TAX
    TAX --- ---
    ADAM: jasne. me zajima, jestli ma nekdo zkusenost s fiktivnim vyvozem, kdyz cestujici deklaruje vyvoz, ale nic nevyveze.
    ADAM
    ADAM --- ---
    no, celnici ti ten vyvoz musi potvrdit. jak peclive to budou kontrolovat, to je otazka..

    TAX
    TAX --- ---
    prosim vas, pri deklarovani vyvozu zbozi z EU za ucelem zadosti o vraceni DPH, nevite jestli se na letisti nejak kontroluje, ze zbozi opravdu odchazi/ze ho ma cestujici opravdu u sebe? pokud vim, tak na Ruzynskem T1 jsou celnici ve verejne casti odletove haly. vychazi mi tedy, ze vyvazeny predmet muze cestujici zanechat v CR a vyvest jej pouze formalne. ma nekdo zkusenost?
    MICA
    MICA --- ---
    TEAPACK: Což mi připomíná, že jsem si ještě nenašel čas na to poslat jim odstoupení od smlouvy o zastupování v celním řízení x)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    KALIBAN: Já dneska vycáloval 600 jenom za to, že jsem na DHL napsal, aby mi poslali ID z TARICu, abych jim to příště mohl rovnou vyplnit a oni se s tím nemuseli babrat...

    MICA: Jo, příště si to už vyclím sám, protože tady byl celní dluh 2400, ale DHLko po mně chce 3700 ... a to ještě pindali, že když firma není plátce DPH, tak nesmí být nikde uvedeno DIČ... kikoti...
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    QWWERTY: jako to ze platis DPH z neceho co jsi nezaplatil je tak na pravnika... rad bych rekl ze se mi tomu nechce verit, ale v nasem fasistate neni problem...
    MVEK
    MVEK --- ---
    QWWERTY: Pardon, nějak jsem si blbě přepočetl na eura. Jinak víc než ty služby mě překvapuje to free shipping, přijde mi to takové jednostranné, takže počítá se i poštovné, aby se nestalo, že se cena nalije do poštovného, aby za zboží byl menší doplatek, a přitom když není poštovné žádné, tak si ho přičarují...
    Ta služba, no nevím, není to tak, že ti účtují tu službu + DPH zvlášť? Pro spotřebitele to vyjde stejně, je to stejná sazba, jestli jsem si své domněnky správně ověřil.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    LEENVECKA: záleží, co to je. Nedávno mi přišel SSD disk za 50$ bez problémů
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    Ted koukam, ze jsem mela asi celkem stesti, ze posledni drazsi zasilka mi prosla bez dph...bylo to 29USD.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    MVEK: 28 USD, tzn. pres 22 EUR
    28 USD ~= 674 CZK
    protoze je to "free shipping", tak se k cene baliku pricte ekvivalentni postovny podle ceniku Cesky posty (viz)
    674 + 105 (mimoevropske psani do 100g) ~= 777,-
    777 + 192 (sluzby celni deklarace) = 969,-
    969 * 0.21 (DPH) ~= 203.5,-
    doplatek = 203.5 + 192 ~= 396 CZK

    nemam problem zaplatit DPH (21% z 674,-) ... sice je to k nasrani, ale ok
    umely navyseni danovyho zakladu o ~300 a zvyseni ceny baliku o 59%, to jsou proste kurvy
    jak je mozny, ze se sluzby celni deklarace zapocitavaji do DPH?
    nemam pocit ze by je sem nekdo dovezl ze zahranici spolecne s balikem
    MVEK
    MVEK --- ---
    QWWERTY: To je trochu malá hodnota na to, aby ti napařili DPH, nebo mi něco uniká?
    MVEK
    MVEK --- ---
    MVEK: A v sobotu 3.6. mi přišla téměř stejná SMS, opět, že mi to dodávají 1.6., tentokrát už i s uvedenou adresou:-).
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    dělá si ze mě P120 prdel nebo co?
    naposledy když jsem s nima něco řešil, tak byl poplatek za deklaraci 90,- a najednou je 192,-?
    a protože je to "free shiping" tak se do základu daně připočte poštovný podle ceníku Český pošty?
    takže ná zásilce s hodnotou 674,- mám doplatek 396,-?
    MVEK
    MVEK --- ---
    Částečný off topic výkřik: Dnes v devět mi přišla SMS (pro vnitrostátní) zásilku od Pošty, že ji budou doručovat 1.6.
    Včera ji opravdu doručili. Ach jo.
    MICA
    MICA --- ---
    TEAPACK: Přirážka je "2% z celkové částky cla a daní; min. 550.00 Kč a max. 2,000.00 Kč" + DPH a clo
    Pokud to máš do Zdib blízko, tak levnějc vyjde nechat si na místě u nějaký firmy vyplnit JSDčko (před rokem mě to vyšlo na 300,-Kč) a proclít si to sám.
    Já osobně si už vyplňuju JSD sám a jediný co mě to stojí je čas na celnici.
    FINSON
    FINSON --- ---
    BLONDYNKA: Jsem si téměř jist, že není: http://www.cordura.com/
    BLONDYNKA
    BLONDYNKA --- ---
    VACA: není to náhodou corduroy? Pač to znamená manšestr...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    TEAPACK: kupoval jsem tablet, rok a půl zpátky s DHL dopravou. Pětikilo poplatek a 1100 dph
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    Ahoj, máte někdo zkušenosti s proclíváním u DHL? Už mi poslali avízo, že mám u nich balík s hromadou elektro součástek co se musí proclít. Mimochodem podle ceníku to vypadá, že minimální přirážka za to, že ten balík dorazí, je 850 Kč, takže ten kyselej ksicht na poště a stovka k tomu nakonec nebude tak špatný...
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    lehce OT: Když chci poslat něco na dobírku na Slovensko, jakou mám vyplnit poukázku/složenku? Existuje nějaký ekvivalent naší klasické potvory růžové? Platbu chci dostat na účet v české bance
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam