• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    Sdílení zkuseností, postupů, rad, a nebo frustrace z komunikace s prislusnymi urady.
  • ŽÁDOST o elektronické oznámení o příchodu zásilek z ciziny - Stáhnout -urychlení procesu doručení zásilky o další kousek. Podepsat, oskenovat a poslat na email sklad.praha120@cpost.cz nebo na adresu na adresu Pošty Praha 120
    Pokud vám pošta vyměřila neoprávněně 180 kč, můžete podat elektronicky stížnost na ČOI ZDE. ČOI zas má ze zákona povinnost se tím zabývat.Podrobnosti viz nástěnka
  • rozbalit záhlaví
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    JEREMIUS: Asi velké letadlo, a nebo byl tridic na dovolené ;-)
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    TOOMIX: Tam právě je 3týdenní okno. Což nechápu. Obvykle to bývají dny, ne týdny
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    JEREMIUS: prožeň tracking number ještě tady https://global.cainiao.com/ občas tam bývá víc, než řekne web český pošty
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Když mi bylo něco posláno letecky a mezi odletem z Číny a příletem do ČR dle trackingu jsou 3 týdny, znamená to, že balík někde ležel v ČR takovou dobu, než se ho někdo namáhal oskenovat?
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    Mě se teď ztratily asi 3 balíčky, vše objednané z Číny asi měsíc před Vánoci. Jelikož tracking nefungoval, tak vlastně ani nevím, koho podezírat :-)
    MVEK
    MVEK --- ---
    Opět jen mírné varování, v některých oblastech Prahy asi pošta nefunguje dodnes ok. Sice z Číny mi přišlo teď něco celkem asi za tři týdny, takže normálka, ale o pár obvodů vedle mi došlo oznámení o běžném balíku do ruky až s opakovanou výzvou, tedy jeden den doručovali, druhý den nic, třetí den nic, až čtvrtý den jsem dostal oba papíry do schránky najednou a šestý měl být poslední den na vyzvednutí.

    Takže u zahraničních to může vypadat podobně, i když na vině tentokrát nebude 120.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    DRACONIK: jj, platba kartou je evergreen už třetí zimu ;) a vždy v plánu na léto =)
    DRACONIK
    DRACONIK --- ---
    TEAPACK: Nakonec jsem se tam dovolal a prekvapilo me jak byli vstricni. Budu platit dph, clo nastesti ne.
    Jinak avizo o baliku mi dorazilo dneska, s tim, ze na razitku bylo datum z posty 12. 2. :)
    Jo a pozor pro vsechny ostatni. Pani na lince rikala, ze zatim neni mozna platba dph kartou. Rikala, ze jim bylo slibeno tuto moderni technologii zavest v lete, ale uz nevedela jakeho roku... :)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    DRACONIK: pokud se tam neztratila někomu do jeho osobního PC, tak by ti měl přijít dopis se žádostí o proclení/předání pravomocí k proclení pro ČP,... ten posílají ale taky poštou, pokud znáš české číslo zásilky, tak tam zkus rovnou zajít a vyžádat si papíry... jakmile to mají u sebe dýl jak 14 dní, tak ti začnou účtovat celkem solidní úložný...

    Jinak CLO na grafický karty moc nebude, ale určitě budeš platit DPHčko - 21% vč. poštovnýho
    DRACONIK
    DRACONIK --- ---
    jak dlouho obvykle trva celnikum zacit se mnou komunikovat ohledne balicku, kterej je tejden na 120?
    jinak usps trvalo tri dny dovezt mi kartu z prdele ve statech do cesky republiky. ceska posta ma tejden muj balik buhvi kde a nedostal jsem jedinou informaci o tom, co se deje :/
    ma cenu tam volat?
    je to graficka karta dost nezanedbatelne hodnoty, takze asi i budu platit clo, ze?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    JOHN_LENON: jestli je tam tráva, tak jo
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    Jen dotaz - Je normální, že balík z Holandska skončí na poště 120?
    DRCRABAKLES
    DRCRABAKLES --- ---
    ADAM: Dekuju MOC za tvoji nabidku, ale z komunikace s Fedexem nakonec vyslo, ze sudy s pivem nevozi. Kazdopadne diky :)
    ADAM
    ADAM --- ---
    DRCRABAKLES: mám slevu cca 50% - 70% u fedexu a UPS. Kdyžtak mi hod do pošty přesně rozměry a adresy a já zjistím přesnou cenu.

    Pozor na celni regulace pro import alkoholu
    DRCRABAKLES
    DRCRABAKLES --- ---
    Zdravim vsecky,

    obracim se na Vas se specifickym dotazem oheldne volby vhodneho dopravce. Mel bych zajem zaslani/import 30l sudu piva (cca 31 kg balik) z Pretorie (JAR) do Prahy. Nevite, na koho se idealne obratit? Jeste jsem nezkousel DHL, ale podle tabulek FedExu (ktereho pro posilani piva doporucovali lidi na redditu) by to melo stat 28 900,- coz mi prijde trochu pehnane :D Ale se shippingem podobneho rozsahu nemam zatim zkusenosti. Pokud by mi umel nekdo poradit, byl bych moc rad :)
    MVEK
    MVEK --- ---
    Asi je to pro "ohrožené" adresáty už známá věc, ale pošta si ráda zjednodušuje práci. takže když do adres u e-shopu uvádím klasicky jméno (třeba Jan Novák) a do firmy dám recepce FirmaXY, tak to často pošta eviduje pod FirmaXY.
    No a v nárůstu zásilek už někdy od listopadu prostě doručovatel náhodně zásilku vůbec nedoručil na recepci, až další den přišlo oznámení, kde byla právě jen FirmaXY, takže recepční netušily, čí zásilka to je.

    Takže to jen potvrzuje pravidlo - hlídat, hlídat, hlídat tracking, pokud je tam české číslo, hlídat opět.
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    8BB76E1: IMHO je to jen příchod na celníci a odchod z ni, vracení to nebude.
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    omlouvám se za americký offtopic, ale to mi to fakt vrátili?

    12/18/2017 08:03 Posting/Collection SENNAN OSAKA 590-0599
    12/18/2017 13:47 Arrival at outward office of exchange OSAKA INT OSAKA 549-8799
    12/19/2017 05:00 Dispatch from outward office of exchange OSAKA INT OSAKA 549-8799
    12/20/2017 01:47 Arrival at inward office of exchange ISC NEW YORK NY (USPS) UNITED STATES OF AMERICA
    12/20/2017 01:47 Item presented to import Customs ISC NEW YORK NY (USPS) UNITED STATES OF AMERICA
    12/20/2017 01:48 Item returned from import Customs ISC NEW YORK NY (USPS) UNITED STATES OF AMERICA

    (jakože podle trackingu asi jo, jen mi jde o to, jestli zásilky bežně vrací během minuty, nebo se jen někdo překlikl při scanování..)
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    MONROE: Tak to je extrém. Předpokládám, že balík někde ležel zapadený a při vánočním úklidu ho našla uklízečka :-)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    KORKMAZ: Nevim, ale dělaj mi to balíčky s tracking number začínajícím na LP
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    TOOMIX: Tady něco smrdí s tim Turkem. Všechny zásilky, třeba i v řádech desítek centů, mi teď visej někde u tech pohanskej psů. Neudělal tam Alibába nějaký překladiště nebo proč to vysypou ještě ve třetí zemi a nepřeloží to rovnou s bezcelní unii?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam