• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    DOBYTEK: jako informace, o které si řekli minule (trochu větší balíček z shipita) byly prakticky celé JSD, přidaná hodnota DHL téměř nula...
    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    NAVARA: rozhodně, navíc jestli trochu reformovali celní deklarace, tak by to vůbec neměl být problém, já tehdy měla smůlu
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ČP za 200 bych také neřešil, ale DHL za 650 je oser...
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    DOBYTEK: auto mám, čas tomu věnuji, chci jít elektronickou cestou :o
    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    NAVARA: Nevím jak Zdiby, podstoupila jsem to před pár lety na Ruzyni a bylo to peklo, podruhé bych jim ty peníze byla ráda dala. Snad už je to teď lepší, mně tehdy nejvíc chybělo auto, pěšky to bylo nadlouho...
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Přichází mi balík přes DHL a u balíku s za pár stovek se mi fakt nechce platit DHL 650,- za zprocesování.
    Takže poprvé osobně proclí... Nebude to Praha 120, ale Zdiby (protože DHL)...
    Co všechno si k tomu mám připravit a kam pak jít?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    PISTA1: v EU ... než nějaký trotl vymyslí czexit
    i když pokud spadneme pod rusko, tak asi bude obchod s čínou v pohodě ;-)
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    NAVARA: Bych byl v klidu, za ty dva roky tu stihnou čínský eshopy postavit dostatek meziskladů v evropě ;)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    a pošta si začně účtovay 200,- za copy&paste i u věcí za pětikorunu...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    ok děkuji
    MVEK
    MVEK --- ---
    RATTKIN: Viz GOR co se týče částky. Jinak pokud si aspoň trochu pamatuji, příští rok to nebude, spíš 2020 nebo ještě dál.
    GOR
    GOR --- ---
    RATTKIN: DPH je od 22 €
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    RATTKIN: Což je teda daný tím, že vypadá identicky i v softwaru a ve všem, protože to je ten samý výrobek, jen s jinou appkou. Napadá mě několik dual use technologií, které by třeba šly jednodušeji deklarovat jako objektiv, ale tam je jaksi "proclit jako objektiv" ta snazší varianta.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    jo a od kdy bude clo a dph hned a ne od 50 € jako dosud?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    PISKVOR: na tablety je prý fígl, že se má napsat čtečka e-knih, který vypadá na rentgenu stejně, ale clo tam není,
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    RATTKIN: Napiš si co chceš, je to loterie - celníci mají rentgen :(
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    co si mám nechat napsat na balík místo "objektiv", aby se to neclilo?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    ted mi přišel z ebay příslušenství k foťáku, míto ceny asi 3.000 jsme domluvili $5 a prošlo to a i v rekordním čase
    DADULKA
    DADULKA --- ---
    TOOMIX: Oki dekuji :)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    DADULKA: FedEx mě před 3 měsíci stál 290kč + DPH, ale měl jsem zásilku z Jižní Koreje
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam