• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    MVEK
    MVEK --- ---
    NEVILL: Blbé je, že zkusit reklamovat u pošty to asi může jen odesílatel.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    KID_MCHUTT: jasně no, akorát na poště to tak asi nevidí...
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    NEVILL: to ale je problém dopravce, ne tvůj...
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Tak jsem si byl na poště pro zásilku a ptal se tam slečny u výdeje balíků co je to za pořádky, že mi uložili balík do ruky rovnou na pobočku, bez jakéhokoliv pokusu o doručení. Jednoduchý důvod - chlapík co u nás v Radotíně rozváží balíky má zrovna dovolenou a místo něj tam nikdo není... :-)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    NEVILL: Pražská balíková pošta 704 je automaticky rozesílá na ukládací pošty (tj. ze všech balíků do ruky dělá bez ptaní levnější balík na poštu) - udělali mi to hned dvakrát v poslední době, takže to řeším jako stížnost a pokud to zahoděj, tak přes ČOI/ČTU/Min jako podvod.

    Nejlepší na tom je, že mi druhý balík hodili na ukládací, místo aby ho dali do auta doručovateli, který mi ten samý den znovu-doručoval ten první balík...
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    No, tak to s balíkem do ruky zase nějak nedopadlo...podle těch automatických zpráv to měli doručovat včera a před chvílí mi přišlo tohle:

    "Vážený zákazníku, Vaše zásilka Balík Do ruky od odesílatele XXX s podacím číslem XXX je uložena a připravena k vyzvednutí."
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    PISKVOR: máš pravdu. Sorry za deinformaci, čtvrté pondělní ráno tenhle týden...
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    KID_MCHUTT: Vnitra.
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    PULKA: já vím, ale ptala ses, kde se dá stěžovat, že je to k ničemu jsem zjistil taky.
    PULKA
    PULKA --- ---
    BRKODLAK: To jsem zkoušela mockrát, dovolat se tam nedá, pošlou mne akorát tak někam, že toho mají moc, kompenzaci žádnou nenabídnou.

    KID_MCHUTT: Ok, prozkoumám.

    Dneska koukám, že si můžu stáhnout geo data z pokusu o doručování, nejprve mne to šikanuje, že se musím přihlásit pomocí zákaznické karty. Založím, registruju. Pak mne to šikanuje, že mám zadat platný email nebo platné telefonní číslo. Oboje samozřejmě platné je, ale nejspíš jak je to zásilka ze zahraničí, tak tam ani jedno ty pitomci nemají vyplněný, takže se k tomu stejně nedostanu.
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    PULKA: na zřizovateli. Ministerstvo obrany.
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    PULKA: na doručovacím depu
    PULKA
    PULKA --- ---
    PULKA: samozřejmě nedorzceno, i kdyz jsem byla cely den doma, adresat nezadtizen. kde se da na postupy české pošty stezovat mimo ceskou postu? tam mi minule rekli, ze nemaj zamestnance a ze krome důchodů a slotenek nic nedorucuji.
    PULKA
    PULKA --- ---
    Jak je možný, že když mi jde balík z Francie (z nepochopitelného důvodu pes Belgii), tak mi ho ČP zasekne na 14 dní někde u sebe? Mám pocit jako úplně WTF a balík ještě pořád není doma.

    3.10.2018 Doručování zásilky. 17704 Depo Praha 704
    2.10.2018 Příprava zásilky k doručení. 17704 Depo Praha 704
    24.9.2018 Přeprava zásilky k dodací poště.
    24.9.2018 Zásilka vypravena z třídícího centra. 22200 SPU Praha 022
    24.9.2018 Zásilka v přepravě.
    21.9.2018 Výstup z vyměňovací pošty. 22000 Praha 120
    21.9.2018 Podací číslo zásilky přidělené v České republice: BA966262868VV.
    21.9.2018 Převzetí zásilky vyměňovací poštou. 22000 Praha 120
    21.9.2018 Odeslání zásilky do České republiky.

    Dá se a to někde stěžovat a požadovat kompenzaci?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    BRKODLAK: když si zaregustruješ u nich svůj email, bude ti to příště chodit rychleji. Dostaneš s první zásilkou papír s instrukcema.
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    NAVARA: ted se to zmenilo na ulozeni zasilky na vymenovaci poště, to je asi standardni, co?
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    NAVARA: no vzhledem k tomu, jak dlouho jim trvalo si nachystat papiry, kdyz uz nas nasli ganju, tak to můžu dostat az nekdy na duchod. Kazdopadne dik.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    BRKODLAK: nedá, čekáš až se celníci uráčí
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    Sledování zásilek - Česká pošta, s.p.
    https://www.postaonline.cz/trackandtrace/-/zasilka/cislo?parcelNumbers=CP015759795ID

    Ahoj, mam zasilku v tomhle stavu. Da se to nejak urychlit, nebo musim cekat na dopis od posty? Ten se da ocekavat kdy?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    MVEK: Já mám zkušenost, že co je malý, chodí jako dopisy, větší jako balík - tj. každý úplně jiným procesem v rámci ČP, a občas se mi to i sejde na správný adrese.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam