• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    TOOMIX: LVS... a ve sledovani zasilek to neni :/
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    POZITRON: co to má za tracking number? LF.....? Ty kdyžtak na webu pošty v trackingu fungujou
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    kdyz uz mam zasilku z ciny od 23. rijna v rukach cesky posty, ale doted mi nic neprislo, tak to asi hnije na 120, co? :( a budu platit. cena zbozi 53 dolaru. jsem debil, spolehala jsem, ze prodejce napise nizsi castku. :/

    ADAM
    ADAM --- ---
    ALDEMIK: tak možná to opravdu půjde poštou, ale poradit neumim
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    ADAM: mam od nich tohle: the postal and customs office should be able to locate your shipment using your shipping address as reference or with the UPS Mail Innovations reference number - 802193626097344027
    ADAM
    ADAM --- ---
    ALDEMIK: tracking ups vypadá jinak, začíná 1ze

    Navic ups zde doručuje sama. Nikdy zásilky poště nepredava
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    Ahoj, odkaz v záhlaví nefunguje, v adrese je drobná změna.

    Mám zásilku z UPS, tracking number 802193626097344027. Jaký způsobem zjistím tracking number české pošty? Při zadání tohohle čísla mi to nic nevyhodí, dávají si svoje nebo před to dávají nějakou predponu? Nevíte?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    KORKMAZ: číňan dal na zásilku 28$, takže mě to stálo 376kč navíc. Štěstí, že jsem tam měl 1$ poštovný, jinak bych platil ještě víc
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    TOOMIX: Mě teďka prošly bez problémů tři zásilky po cca 30USD - všechno autodíly, které u nás stojí X násobně více. Zrovna uvažuju o kameře Xiaomi do auta za 60-70USD ale dost se bojím, zvlášť když si nechávám pravidelně posílat drobnosti za centy nebo jednotky dolarů
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    NAVARA: hmm, ok.. zkusím něco v tom smyslu sepsat..
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    8BB76E1: To bude zajímavější no...

    Tj. k těm zmíněným dokumentům ještě přidat popis každé jednotlivé položky (ie. bavlněné ponožky, 3 kusy, 20 YENů) aby to sedělo s tou účtenkou a pod to "čestně prohlašuji, že popis sedí s účtenkou" + nějak identifikovat ten baz (jméno, adresu, link na googlemaps) a doufat, že to vezmou.
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    NAVARA: ono to přišlo adresátovi, ale ten nevěděl co s tím.. právě že tu účtenku jsme posílali, ale tam právě to zboží není zřejmé - je to bazar, kde prostě prodávají na kusy, takže tam je: "2 x zboží za tolik a tolik". no a taky to je japonsky..
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    8BB76E1: Aha :) Tenhle email chodí většinou příjemci zásilky, ne adresátovi :o

    Naskenuj tu účtenku, ze které bude zřejmé zboží co jsi posílal, stvrzenku z pošty kde bude poštovné a adresát vezme ty skeny, spolu s potvrzením o penězích co ti poslal a to zašle celníkům + prohlášení o zboží pro soukromou potřebu (stačí slovy napsat).
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    8BB76E1: odesílatel a prodejce není ten samý subjekt.. odesílatel jsem já, a věci jsou koupené v bazaru u nás ve městě, a odeslané do Česka..
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    NAVARA: měl jsem na mysli obyčejný kamenný obchod, ne internetový..
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    8BB76E1: tak tím spíše - prostě email s potvrzením objednávky
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    NAVARA: on to není internetový bazar, ale obyčejný obchod..
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    8BB76E1: Z toho bazaru přišly mailem potvrzení o výhře / koupi? Máš potvrzení o poslání odpovídající částky převodem?
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    mám balík na celnici, odesílatel je soukromá osoba, takže k tomu není faktura. jsou to věci kupované v bazaru, ke kterým je jen účtenka. z pošty přišlo toto:

    Dobrý den,


    děkujeme za Váš mail.


    Zaslané doklady bohužel nejsou dostačující.


    K celnímu řízení je třeba zaslat:

    • Doklad o druhu a ceně zboží - faktura s rozpisem zboží, ceny, dopravy (poštovné) a uvedeným prodejcem.

    • Doklad o platbě (Paypal, výpis z účtu, transakce platební kartou, atp.).


    Faktura nebo objednávka musí obsahovat:

    - Kupujícího

    - Prodávajícího

    - Specifikaci zboží +počet kusů

    - Hodnotu zboží + měnu

    - Výši poštovného


    Zaslaná dokumentace/mail bude předaná na celní deklaraci. 


    Předem děkuji.


    UPOZORŇUJEME, že v termínu do 05.11.2018, je nezbytné dodat požadované podklady, jinak bude zásilka vrácena zpět odesílateli, v případě dispozice odesílatele "Nevracet" (Abandonné) bude zásilka úředně zničena.Tato  lhůta může být na základě Vaší písemné žádosti, zaslané  e-mailem na adresu sklad.praha120@cpost.cz (nejpozději 2 pracovní dny před jejím uplynutím), prodloužena. Vaší žádosti bude vyhověno v souladu s pokyny odesílatele a  pokud nebude  v rozporu s rozhodnutím celních orgánů. Za každý kalendářní den uložení zásilky účtujeme úložné ve výši 10,- Kč, počínaje dnem: 03.11.2018


    ptali jsme se, co dělat v případě, když je odesílatel soukromá osoba, a ne firma, a žádnou fakturu nemá, a dali jsme jim na odesílatele mail. přišlo toto, psané tučně a červeným písmem:


    z naší strany, nikdo odesílatele kontaktovat nebude!


    Pokud máte zájem o zastupování ČP v celním řízení, doložte doklady o které Vás žádal kolega v předešlém emailu.


    Pokud takovým dokladem nedisponujete, odesílatele kontaktujte a doklad pro celní řízení si od něho vyžádejte.



    máte s podobnou situací někdo zkušenosti?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Tak to vypadá, že mi na 120 chytli Mi Band 3 za 30$. Hlavně, že M.2 disk za 80$ prošel bez problému :-/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam