• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    XAJA: a co hodnoty, který uvede odesílatel? jakou v tom hrajou roli?
    XAJA
    XAJA --- ---
    BRKODLAK: za to prakticky zodpoveda dopravca, ktory je spravidla deklarantom. co predhodi colnikom. no a urcite percento aj priamo colnici, ked vyberu na kontrolu aj z toho, co prejde sitom posty ci ineho prepravcu.

    ak sa teda bavime o tych mensich ciastkach do limitu oslobodenia. do hodnoty sa rata cena tovaru a naklady na jeho prepravu. je urcita postupnost, ako sa hodnota urcuje. v zasade by to mala byt "cena skutocne platena", to je to preukazovanie fakturami, vypismi z uctov a pod. ak sa im zda podhodnotena, su ine metody. to sa tyka aj toho prepravneho. bud je to nejake postovne, alebo idu podla tabuliek s obvyklymi cenami prepravy odniekial niekam.

    vzhladom na mnozstvo zasielok, skutocne nekontroluju vsetky, takze je to zcasti o tej nahode.
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    XAJA: nene, díky kolegovi jsem zjistil, že mi jde jen o dph. hlavně o to, proč to někdy projde s razítkem bez cla a někdy to spadne do toho řízení, kdy musím zaplatit dph.
    XAJA
    XAJA --- ---
    BRKODLAK: ak ti ide o vyslovene o clo, tak v prvom rade podla colneho sadzobnika - kazdy tovar ma urcenu sadzbu cla podla krajiny povodu. ta sadzba moze byt 0-100% z colnej hodnoty tovaru.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    BRKODLAK: Do 150€. Ale většinu lidí trápíš spíše DPH, které je od 22€ z ceny (při jejímž stanovení může orientačně přihlédnout k údajům na balíku) včetně poštovného (které si vycucají z tabulek, pokud nebude uvedeno).
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    NAVARA: a do jake castky je to bez cla?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    BRKODLAK: odesilatel, udaná cena, hod kostkou a rentgen
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    Podle jakeho klice se urcuje, co bude bez cla a co ne?
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    POZITRON: Nejspíš. nemá to tracking kde by to bylo vidět?
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    NEVILL: a s tou nasi je tedy nejpravdepodobneji co? ta se vratila zpet do Ciny?
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    POZITRON: Pokud se zásilka likviduje tak je k tomu sepsaný protokol a tuším že za tu likvidaci i chtějí nějaký poplatek (už si přesně nevzpomínám, ale před pár lety jsem si objednával pár věcí ze Států a mimo jiné tam odchytli balíček sušeného masa co chtěl kamarád). Hádal bych že buď se to vrátilo zpět jako nedoručené /nedoručitelné a nebo se ta zásilka ztratila a prodejce zkrátka ani po půl roce neviděl že je to doručené a tak to reklamoval u přepravce a zákazníkovi to refundoval.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    Nebo se taková zásilka "zlikviduje", čili nějaký zaměstnanec si ji nechá? :)
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    Nevíte někdo, co se stalo se zásilkou z Číny, kterou od konce října držela česká pošta, byla v hodnotě cca 1300, takže se mělo platit DPH, ale v lednu nám prodejce vrátil peníze? Řešíme s manželem, co se s tím asi stalo, jestli česká pošta nějak zjistila, že se obchod zrušil, zásilku dohledala v těch svejch hromadách a poslala zpět?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    NAVARA:

    Na Českou poštu si došlápl úřad. Má velký problém a chystá změny - tn.cz
    https://tn.nova.cz/clanek/urad-provedl-kontroly-dorucovani-zasilek-posta-nyni-celi-problemu.html
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Dopis pošta doručí jen jednou týdně. Vybranou zásilku až za tři dny - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/...a/domaci/ceska-posta-dorucovani-zpozdeni-baliky.A190222_459091_ekonomika_rts
    MVEK
    MVEK --- ---
    Když jsem se po týdnu dovolal na číslo na reklamace balíků, co jsem dostal od lokální pošty, tak jsem se dozvěděl, že mají personální problémy globálně, takže se snaží jen jakž takž správně doručovat balíky do ruky a balíky na poštu. Ostatní se často nesnaží vůbec doručovat a rovnou ukládají.

    Bohužel i další kroky mají očividně problémy, protože balík 13.2. nedoručovali, uložili a teprve dneska mi přišlo oznámení. Samotný balík jsem přitom vyzvedl v pátek 15.2.
    SMS nepřišla, protože odesílatel vyplnil nesmysl (a ještě začínající jako Slovensko), akorát jsem to viděl díky trackingu poslanému na mail. Šlo o věc z Kickstarteru, poslanou z Hong Kongu.
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    KORKMAZ: zkus jinej prohlizec. me to nejakou dobu neslo v opere.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    KORKMAZ: Jo, mBank ok.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    KORKMAZ: jo bez problému - MasterCard od EquaBank
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    Funguje vám někomu placení kartou na alíku? Mě to už druhej den píše nějaký error
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam