• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    Sdílení zkuseností, postupů, rad, a nebo frustrace z komunikace s prislusnymi urady.
  • ŽÁDOST o elektronické oznámení o příchodu zásilek z ciziny - Stáhnout -urychlení procesu doručení zásilky o další kousek. Podepsat, oskenovat a poslat na email sklad.praha120@cpost.cz nebo na adresu na adresu Pošty Praha 120
    Pokud vám pošta vyměřila neoprávněně 180 kč, můžete podat elektronicky stížnost na ČOI ZDE. ČOI zas má ze zákona povinnost se tím zabývat.Podrobnosti viz nástěnka
  • rozbalit záhlaví
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    TEAPACK: asi třeba tohle: https://www.mzv.cz/tokyo/cz/obchod_a_ekonomika/nova_dohoda_o_volnem_obchodu_mezi_eu_a.html

    psalo se o tom už minulý rok.. ale nikde nic jestli se to nějak týká pošty..
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    SRNECEK: sauce?
    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    Ahoj, ctu spravne, ze Japonsko js nyni bszcelni zona a tak je ma urovni zemi EU, co se tyce dorucovani baliku?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    NEVILL: 704ka to má jako standard, automaticky doručuje i balíky do ruky na poštu
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    NEVILL: kdyz jsem bydlel na Žižkově, byla to naprostá klasika
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Tak mám dojem že radotínská pošta už asi vůbec nedoručuje balíky...a nebo mám prostě smůlu, letos mi zatím ke všem balíkům do ruky přišlo oznámení že to budou doručovat a posléze že je balík připraven k vyzvednutí na pobočce. Fakt služby za všechny prachy tohleto... :O/
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    TEAPACK: mělo to EX číslo.
    Běžné psaní mi neclí, posílám v tom jenom levný blbosti.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    RATTKIN: ale to asi nebyla česká pošta - běžné psaní co? =D
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    mě teď balíček z Japanu přišel šestý pracovní den, včetně celního řízení, docela dobrý a taky by to mělo makat, za ty prachy.
    GLOBALISTA
    GLOBALISTA --- ---
    Tak abych poštu jen nehaněla... Dnes se stav balíčku pohnul, připravuje se k doručení, bohužel na místě, kde už rok nebydlím (chyba odesílatele). Na první! pokus (ale zvonilo to dlouho) jsem se dovolala! na poštu Praha 6! na balíky a vyřídila přeposlání.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    GLOBALISTA: yup, prostě to tam leží na hromadě, práší se na to a až budou mít všechny balíky co mají "garantované" doručení na autě tvým směrem a ještě tam náhodou bude kousek místa, tak tam ten nejdéle odpočívající negarantovaný balík přihodí
    GLOBALISTA
    GLOBALISTA --- ---
    NAVARA: To ráda čtu. Čekám zásilku z Ruska, pět dní trvalo od podání k výstupu ze 120 a teď je už 12 dní beze změny stavu "v přepravě". Vážně už jsem si myslela, že ji někdo ukradl. Takže tomu mám dát ještě týden, říkáš? :)
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    Řeším spor přes PayPal... část zboží neprislo a zbylá část je proto k hovnu. PayPal po mě chce zprávu od organizace na ochranu spotřebitele nebo opicie/FBI a dal mi na to jen týden a kus. To přece přes ČOI nejde stihnout, co takhle něco od pošty, že zásilka s číslem XY nebyla doručena?
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    KORKMAZ: zajímavé, mně teda takhle v životě nevolali, nedávno mi akorát přišla tahle informace o možnosti prodloužení úložní doby mailem...
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    Tyjo mě normálně volala lokální pošta, že tam mám balíček z Číny a že končí úložní doba, jestli jí chci o pár dní prodloužit. Podotýkám, že se jednalo o krám z aliexpresu asi za jeden dolar.

    Doručení pohledu z Japonska ale zase trvalo víc než rok, ale tam spíš podezírám zemi původu, jelikož jejich pošta je ještě větší státní moloch než ta naše
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    TRAGED: nope ;)
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    Lze na 120ce platit kartou?
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    stalo už se vám někdy, že tracking na webu české pošty stojí (už dva týdny) a mezinárodní tam má pořád nějaký pohyb? (naposledy včera) co to může znamenat?
    (popravdě ani nechápu, jak je to vůbec technicky možné)
    ADAM
    ADAM --- ---
    KORKMAZ: chtěj vše zpět. Pokud jsi to platil paypalem, tak to na 99% vyhrajes. Neváhej a dej claim
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    Trochu OT: Řeším nedoručení části zásilky od gearbestu. Už jsou to asi 4 měsíce od objednání a musel jsem čekat, než vyprší nějaký jejich termín na doručení (4 měsíce wtf když jsem si připlatil za lepší poštovné). Za tu dobu mě asi stokrát poslali na lokální poštu a chtěli potvrdit mojí adresu. Podle trackingu se to ztratilo cestou ze 120ky (výstup z vyměňovací pošty), takže clem to prošlo. Věc za 65USD a ta chybějící část z toho stojí samotná cca 20USD...

    Voni mají ještě tu drzost po mě chtít 5USD, aby to odeslali znova nebo že mi dají refundaci 5USD do virtuální peněženky a tím to uzavřou. No tak to teda ani náhodou vy rákosácký šmejdi!

    Jako mám 100 chutí řešit to přes PayPal a normálně požádat o celou částku zpátky a utíká mi čas. Mám s tím nějakou šanci nebo kolik požadovat?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    KALIBAN: jestli je to obyč balíček tak 10-20 dní od zásilky zpět v přepravě od 120
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam