• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    CUNESK8: jako by tyhle údaje už neměli, ach jo... :O/
    CUNESK8
    CUNESK8 --- ---
    NEVILL: tady doufam, ze ceska posta spolecne s celni spravou ukazou svoji silu a shori.
    CUNESK8
    CUNESK8 --- ---
    NEVILL: tvl. Poslal jsem jim nafoceny podaci listek, kde je vse rozpsano s cenami, podpisem a prisla mi odpoved:

    Děkujeme za Váš email.

    V případě dárku, zasílaného mezi soukromými osobami zašlete Prohlášení odesilatele, které musí obsahovat:

    jednotlivé věci v zásilce

    jejich jednotlivé ceny

    jméno adresáta a odesílatele

    informaci, že se jedná o dar

    Prohlášení lze zaslat ve formě přeposlaného mailu, skenu/ foto dokumentu, v českém i cizím jazyce, pokud bude poskytnut překlad do češtiny.

    Váš email a dokumentaci předám na celní deklaraci.

    Asi jsem debil, ale podaci listek je dnes k hovnu a nebo pani reklamantka z posty neumi cist nebo uz fakt nevim.

    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    predam dal, diky :)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Hoď si kostkou a pokud ti padne 4, 5 nebo 6, tak házej znovu a nakonec to všechno sečti, vyjde číslo ve dnech :)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    LEENVECKA: když se jim bude chtít, tak to stihnou... ale posledně mi přišel balíček rychleji z texasu (včetně proclení) než z Ostravy....
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    Hele nekdo zkusenost jak dlouho muze jit zasilka z Breclavi do Prahy? spolubydle ze slovenska dneska piplo, ze je zasilka na ceskem uzemi v Breclavi a potrebovala by aby ji to doslo zitra ... tak jen jestli ma na to sanci. Diky :)
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Ale kulový, číňani si trh vzít nenechají, pojede to dál stejně. Jen přes mezisklady v evropě. Takže zboží bude sice o dph dražší, nadruhou stranu zas nebudeme čekat na dodání týdny či měsíce, ale jen pár dní .
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    NAVARA: Na DPH to třeba bude pár korun, ale jim se bude platit za stovka za vyřízení, že jo...
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Hlavně to znamená brutální brzdu do tempa příjmu balíků, když budou muset vyplňovat papíry na každou píčovinu, na který ve finále vyberou DPH 5 Kč.
    Za tuhle "efektivitu", kdy náklad na výběr daně bude řádově převyšovat vybranou daň by jí měli hnát bejkovcem po dvorku…
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    NEVILL: Tak to vypadá, že někdo potřebuje postavit druhý sklad v Malešicích, nebo nechápu jak to chtějí stihnout všechno odbavit. Nebo asi plánují, že DPHčko budou vybírat přímo pošťačky při předání...
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Levné balíčky z Číny už nebudou osvobozeny od DPH - Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/levne-balicky-z-ciny-uz-nebudou-osvobozeny-od-dph-40315617

    ach jo... :O/
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    CUNESK8: procli to jako darek
    CUNESK8
    CUNESK8 --- ---
    NEVILL: no prave, ze nechci za veci, ktere mne staly cca 500kc, platit trojnasobek. Uvidime...
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    CUNESK8: Hm, to je dost...tak snad to dopadne!
    CUNESK8
    CUNESK8 --- ---
    NEVILL: no cena by vychazela pres 1500kc (clo/dan + 100kc tem zmrdum z ceske posty za vyrizeni). Stryc mi posle kopii dokladu, ktery vyplňoval pri podani, je tam i deklarovana cena, tak to zitra pres email budu resit, i kdyz pocitam s tim, ze mne poslou nekam. Posta stoji do 20usd max. Zkurvena republika.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    CUNESK8: No teoreticky by mělo stačit když jim dodáš nějaký hodnověrný doklad, že to má hodnotu 21,5 USD a těch 215 je chyba. Pokud to nepůjde obstarat nebo s nimi na celnici nebude řeč, tak by se to holt muselo poslat zpět a strýc by to poslal znovu. Kolik chtějí zaplatit? Tak hádám něco okolo tisícovky? Pak je otázka kolik by stála ta doprava, jestli se to vyplatí...
    CUNESK8
    CUNESK8 --- ---
    Ahoj, mam takovy problem. Nechal jsem si poslat z Usa balicek od stryce s vecma za 21.5 dolaru. Akorat pani na poste v Usa zapomela dat desetinou carku, tak mi prislo z celniho uradu o zaplaceni cla a dph z castky 215 USD!! Volal jsem na celni urad, tam mi to zvedla regulerni pica, ktera mne vubec neposlouchala, nic neporadila, jen mne zdupala, ze to mam zaplatit. Resili jste nekdy nekdo takovou situaci? Mam napsat at to poslou zpet a znovu poslat do Cr?
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    NEVILL: nevím co to má být, ale občas se to asi stává.. já měl u jedné zásilky posílané do Česka status "v přepravě" víc jak týden.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Dnes jsem kupodivu měl ve schránce balíček z Británie, shodou okolností jsem zrovna včera prudil prodejce kde že to je, ten se mi dušoval že to posílal už 27. 1., tak jsem si teď hodil číslo zásilky do sledování a v ČR to bylo již od 30.1., pak týden nic a najednou to dnes doručovali. Zvláštní, jestli pošťáci čekali na nějaký pokyn teď po Brexitu...?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam