• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    CUNESK8: No teoreticky by mělo stačit když jim dodáš nějaký hodnověrný doklad, že to má hodnotu 21,5 USD a těch 215 je chyba. Pokud to nepůjde obstarat nebo s nimi na celnici nebude řeč, tak by se to holt muselo poslat zpět a strýc by to poslal znovu. Kolik chtějí zaplatit? Tak hádám něco okolo tisícovky? Pak je otázka kolik by stála ta doprava, jestli se to vyplatí...
    CUNESK8
    CUNESK8 --- ---
    Ahoj, mam takovy problem. Nechal jsem si poslat z Usa balicek od stryce s vecma za 21.5 dolaru. Akorat pani na poste v Usa zapomela dat desetinou carku, tak mi prislo z celniho uradu o zaplaceni cla a dph z castky 215 USD!! Volal jsem na celni urad, tam mi to zvedla regulerni pica, ktera mne vubec neposlouchala, nic neporadila, jen mne zdupala, ze to mam zaplatit. Resili jste nekdy nekdo takovou situaci? Mam napsat at to poslou zpet a znovu poslat do Cr?
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    NEVILL: nevím co to má být, ale občas se to asi stává.. já měl u jedné zásilky posílané do Česka status "v přepravě" víc jak týden.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Dnes jsem kupodivu měl ve schránce balíček z Británie, shodou okolností jsem zrovna včera prudil prodejce kde že to je, ten se mi dušoval že to posílal už 27. 1., tak jsem si teď hodil číslo zásilky do sledování a v ČR to bylo již od 30.1., pak týden nic a najednou to dnes doručovali. Zvláštní, jestli pošťáci čekali na nějaký pokyn teď po Brexitu...?
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    "Vaše zásilka Balík Do ruky od odesílatele XXX s podacím číslem XXX je uložena a připravena k vyzvednutí."

    Já si to říkal že to musela být nějaká náhoda, když mi před dvěma týdny opravdu jeden balíček doručili. Tak už zase jedem ve standardním režimu, balík do ruky dostanu na pobočce... :-)
    ADAM
    ADAM --- ---
    TLOUDEV: RR, doporucene psani, pojisteno na cca 850kc, neztraci se to casto. je to docela dost rychle. cena nejnizsi mozna.
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    NAVARA: jj dekujou za upozorneni. mmchodem da se to nejak pojistit, aniz by museli platit clo na druhe strane? neco ve stylu ze je to reklamace? a jeste tedy: jake papiry jsou na to potreba?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Při posílání reklamace si nezapomenou vyřídit papírování pro zpětný import bez cla/dhp
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    8BB76E1: made my day!


    )jo, dava to smysl s tim "vite ze..?", nicmene prvotni sok byl znacny ;-)
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    TLOUDEV: no a "obyčejné" EMS vyjde na 1000 CZK..
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    TEAPACK: a sakra. Ted jsem si cvicne zkousel DHL kalkulacku, a vyslo me to na 1570,- coz mi prijde celkem dost, ale zase oproti jejich "prijedeme si" nebo objednavce po telefonu je to za hubicku... Oboji je totiz kolem 6kKc.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    TLOUDEV: tipnul bych, že nejlevnější bude asi ČP, ale je možné, že ser tvůj balíček ztratí už na třídírně v Malešicích, nebo na 120 ;)
    Když jsem tohle řešil před třemi lety, tak DHL mělo poštovný kolem 35 USD + asi 40 USD za zpracování veškerých papírů ap.
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    cau, nevite nekdo, pres koho je nejlevnejsi poslat balicek cca 25x15x5cm hm. 0,5kg (reklamace zbozi) do Ciny? (a prosim pouze odpovedi na otazku, nikoli "vykasli se na to") dekuji.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Já mám zatím jednu vrácenou zásilku (flexi pass poukázky od Sodexo), žádný mail s trackingem (což ale může být vinou Sodexo, oni to neposílají), neúspěšný pokus o doručení proběhl v den kdy byla celá rodina doma, ve schránce nenechali žádné upozornění. Tak snad to vyjde na druhý pokus...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Já mám 4 akumulátory 18650 od 6.12. nejspíš zaseknutý v Kazachstánu a sluchátka od 2.12. hlásí, že jsou na cestě z Hong Kongu do ČR. Zatím bych byl ještě v klidu
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    MONROE: To už se možná něco vrátí zpět...
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Prioritu mají české zásilky, takže vyčkejte rozjede se to.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    REDSNAKE: taky jsem z toho byl jednou zmatenej
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TOOMIX: celní řízení v zemi původu? Aha, tak to je možný, to mě zmátlo....
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    REDSNAKE: to vypadá teprve na celní řízení v zemi původu, takže to je někde na cestě do ČR
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam