• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Nerozváží u nás FedEx TNT?
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    RATTKIN: Fedex je stejně rychlý jako ČP ;) jen Fedex ti to doveze z Texasu až domů včetně proclení a ČP to zvládne z Ostravy ku Praze taky za 4 dny =)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    RATTKIN: Jen dočasně, viděl jsem to ve filmu.

    FedEx je dobrý, a odpovídajícím způsobem drahý.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    z Japonska posílají teď pouze přes FedEx. ten je dobrý? neskončí to na nějakém ostrově?
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    Hele me ted prisel balicek asi o tri tydny pozdeji nez mel cas doruceni, uz jsem ho i reklamovala asi tyden po time to delivery a byla smirena ze ho uz neuvidim a ono to chtlo pockat jeste tech par tydnu navic ... trekovany ponozky mi pak prisly asi za tri tydny mozna mesic ani ne.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    NAVARA: Čína moje telefonní číslo má, a na balík ho píše pokaždý. (Dokonce mi takhle volal průvodčí z vlaku, když jsem už doručený balíček ztratil já.)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    TEAPACK: Oni ani negarantují doručení čehokoli - jediné za co je může ČTU popotahoval jsou místní listovní zásilky a i tam to musí reklamovat odesílatel. Není legálního řešení, nelegální zahrnující hrubé násilí s trvalými následky a případné žhářství na osobním majetku nemůžeme doporučovat…
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    NAVARA: kdyby si sám poslal balíček s GPS logrem+lokátorem, tak by jim to pak mohl omlátit o hlavu, pokud ten balík ani nejel kolem jeho baráku. Ale jelikož ČP nemá zřízence pro vyřizování tohoto typu stížností, tak první popelnice na nádraží bude sdílnější a bude mít víc pochopení :/
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    RATTKIN: Čína tvoje telefonní číslo nemá, ani kdyby ho na ten balík chtěla napsat
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    PRDELOID: fakt, to nemůžou ani zavolat?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    PRDELOID: Reálně? Nedá.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    PRDELOID: a přesně kvuli tomuhle důvodu teď Ebay vyškrtává ČR z míst, kam prodejci mohou zasílat zboží =/
    PRDELOID
    PRDELOID --- ---
    Tak klasika Česká pošta nedoručila balíček z Číny, na kterej čekám čtyři měsíce. Prostě doručovatelka se nedostavila, do schránky doručenku nehodila a balík visel na pobočce s tím, že adresát nezastižen. Když jsem to začal zjišťovat, bylo mi oznámeno, že poslali balík zpět do Číny. Bez žádnýho opětovného pokusu o doručení. Hm. Trpělivost přetekla. Já vím že to maj zaměstnanci pošty těžký, ale dá se proti tomu bránit? Chci si stěžovat a vymáhat škodu.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    TEAPACK: shipito by vyšlo o dost dráž, takže takhle dobrý :)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    NAVARA: No, než jsem se stihnul zaregistrovat, tak mi napsal jiný prodejce, že není problém poslat na přímo do ČR už mi to jede =) bude to stát o 150 Kč víc, ale to je asi srovnatelný s poštovným u přeposlání =)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    TEAPACK: z USA přeposílá shipito

    TEAPACK: udělají, ale musí se to domluvit dopředu
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    OODOOW: díky, ale neberou zásilky z mimo EU, snad u knížek udělají výjimku :)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    Ahoj, někdo tip na službu pro přeposlání balíku když odesílatel na ebay (US) neposílá do CZ kvůli tomu, že se tu ztrácí hromady balíků? ideálně tak s přeposláním v německu?
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Jak si obvykle stěžuju že pošta moc nedoručuje balíky, vždycky mě to příjemně překvapí když to doručí. Trochu víc překvapivé bylo když nám ten balík doručili dnes, v neděli v osm hodin ráno, ale proč ne. Hlavně že to fakt přivezli... :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam