• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    NAVARA: prostě to bez trackingu sešrotují jako minule.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    NAVARA: no, ale než dá vedení rozkaz k rozsílání, tak napěchujou poštou i další místa kolem skladu a než to pomine, tak na ty další místa zapomenou a pak aspoň mají z čeho vybírat na vánoce ;)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    CNV: Ale i oni mají sklady omezené velikosti - když se jim začnou přeplňovat, musí začít posílat dál
    CNV
    CNV --- ---
    NEVILL: Mno, podle mých zkušeností je nějaké zpožďování a ztrácení zásilek moc nesere.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    CNV: Taky myslím že toho asi dost projde bez proclení. Jinak by byli za chvíli úplně zarovnaný balíkama a všechno by nabralo šílený zpoždění...
    CNV
    CNV --- ---
    NEVILL: To naprosto nemůžou stíhat. Nestíhají už teď.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    Zajímavý objednal jsem z číny smartwatche za 198 Eur , dhl napsalo,že to podléhá celnímu řízení a pak mi je normálně doručili bez nějakýho dalšího doplatku... wtf?
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Stát zkasíruje i malé balíčky z Číny, u drobností to cenu i zdvojnásobí - Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/finance/clanek/proclivat-se-budou-muset-i-male-baliky-40333530
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    DOBYTEK: Ale no jo, jako obvykle. Jsem si vzpomněl jak jsem nějak loni musel odesílat jednu zásilku do Brazílie a pani u přepážky na to zírá se slovy: "Jééé...to je do Brazilie (Ano, do Brazilie)...a to já nevim jestli to tam vůbec posíláme (Ano, posíláte), to tam chcete poslat jo? (Ano, fakt to tam chci poslat) No to já nevim, to se budu muset zeptat kolegyně..."

    Takže pak to tam asi přes čtvrt hodiny ve dvou ládovaly do toho jejich systému, ještě se mě snažily odradit jestli si to nechci rozmyslet, že to bude drahý, mezitím se vytvořila fronta, všichni nasraný na mě co si to vymýšlím za kraviny že tím zablokuju pobočku...sranda, no... :-)
    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    CNV: Dámy za přepážkou poslední dobou ani pořádně netuší, co vlastně prodávají. Posledně mě to stálo to risk s nepojištěnou zásilkou do UK, protože paní trvala na tom, že to pojistit nelze, ačkoliv jejich web tvrdí jinak. Přijde mi, že ty služby jdou nějak hrozně dolů, na rozdíl od cen.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    CNV: pokud je to jen písemné sdělení tak píšou že celní prohlášení potřeba není
    CNV
    CNV --- ---
    NEVILL: Jo, vypadá to tak... Příště budu googlovat a ne se ptát báby na poště :/
    Píše se k dopisu taky celní průvodka?
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    CNV: myslím že ta cena co říkáš, to je za EMS...
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    CNV: To je asi zásilka včetně pojištění a trackingu, ne? Netuším jestli je to ještě platné, ale tady mají ceník obyčejné zásilky do zahraničí a to zas tak drahé není:

    Obyčejná zásilka do zahraničí - Česká pošta
    https://www.ceskaposta.cz/sluzby/psani/zahranici/obycejna-zasilka-do-zahranici
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    CNV: Není to něco, co bys mohla poslat jako pdf, aby to vytiskl a odeslal někdo v USA?
    CNV
    CNV --- ---
    Nevěděl by někdo, jak poslat dopis do USA za míň než 340 Kč přes poštu? Je to A6 o váze cca 30 gramů a právě jsem zjistila, že pošta to nijak nerozeznává a chce takový nekřesťanský prachy :/
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Po dlouhý době zas dorazili nějaký balíčky. Většina v pohodě až na 1 před 20 dny sem objednal pro manželku screen protector na smartwatch. No a dneska přišel balík deklarovanej jako screen protector a v něm fejk fejkovejch smartwatch :) Tak nevím jestli to mám nechat bejt nebo reklamovat. Kluk totiž už delší dobu otravuje, že by chtěl taky chytrý hodinky :D
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    NAVARA: když jsem před 2 lety objednal dopravu přes FedEx, přijelo normálně jejich auto
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Nerozváží u nás FedEx TNT?
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    RATTKIN: Fedex je stejně rychlý jako ČP ;) jen Fedex ti to doveze z Texasu až domů včetně proclení a ČP to zvládne z Ostravy ku Praze taky za 4 dny =)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam