• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    PISKVOR: Upřímně řečeno, netuším, proč ne do Sazečský, tam by na to kapacita byla...ale to je asi taky nějaké poštové špecifikum.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    NAVARA: Velmi poštovní. Měli jste to moc ve městě, to se vám zatrhne: v pustině budem!

    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Vyměňovací pošta Praha 120 bude sídlit na nové adrese. Začátkem roku se stěhuje z ulice Plzeňská 290/139 na adresu: K Hrušovu 293, Praha 10 – Štěrboholy. A to spolu s Detašovaným oddělením 23 celní – poštovní styk Celního úřadu Praha – Ruzyně
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    SKUTRJOHNY: USPS v jaro/léto tři měsíce žádná míra
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    SKUTRJOHNY: nechával jsem minulé úterý posílat FedExem a dorazilo v pondělí, ikdyž psali až tuhle středu. US-mail + Česká pošta šla posledně (v červenci) cca měsíc a ještě jsem si to musel vyzvednout na 120 =/
    GOR
    GOR --- ---
    SKUTRJOHNY: Hele, jestli te to uklidni - firemni dopisy nam chodily do Polska 2-3 dny. Ted je to spis 7-8, podle trackingu se to na dlouho vali na Ruzyni nebo na Okeciu. Ale vzhledem k tomu, ze je to intra-EU a jen dokumenty, neni duvod valeni na celnici, takze to spis ceka na volny letadlo...
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    RATTKIN: Aha, to mi nějak uniklo, ale klidně bych tomu věřil... :-)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    NEVILL: ne to byl jinej průser. bylo to kolem Vánoc, ten rok co začala pošta 120 řešit čínské zásilky pro další země, prý.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Desítky nedoručených zásilek České pošty se válely na zemi - tn.cz
    https://tn.nova.cz/clanek/desitky-nedorucenych-zasilek-ceske-posty-se-valely-na-zemi.html

    Nebylo to tohle?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    E2E4: řešili jsme to tady. na googlu nemůžu nic najít.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    RATTKIN: to se stalo? zdroj nějakej?
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    NEVILL: idealni situace najit na aliexpressu tu nejlevnejsi polozku bez postovneho a tech objednat nejakym botem tisice ...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    NAVARA: prostě to bez trackingu sešrotují jako minule.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    NAVARA: no, ale než dá vedení rozkaz k rozsílání, tak napěchujou poštou i další místa kolem skladu a než to pomine, tak na ty další místa zapomenou a pak aspoň mají z čeho vybírat na vánoce ;)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    CNV: Ale i oni mají sklady omezené velikosti - když se jim začnou přeplňovat, musí začít posílat dál
    CNV
    CNV --- ---
    NEVILL: Mno, podle mých zkušeností je nějaké zpožďování a ztrácení zásilek moc nesere.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    CNV: Taky myslím že toho asi dost projde bez proclení. Jinak by byli za chvíli úplně zarovnaný balíkama a všechno by nabralo šílený zpoždění...
    CNV
    CNV --- ---
    NEVILL: To naprosto nemůžou stíhat. Nestíhají už teď.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    Zajímavý objednal jsem z číny smartwatche za 198 Eur , dhl napsalo,že to podléhá celnímu řízení a pak mi je normálně doručili bez nějakýho dalšího doplatku... wtf?
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Stát zkasíruje i malé balíčky z Číny, u drobností to cenu i zdvojnásobí - Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/finance/clanek/proclivat-se-budou-muset-i-male-baliky-40333530
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam