• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    Sdílení zkuseností, postupů, rad, a nebo frustrace z komunikace s prislusnymi urady.
  • ŽÁDOST o elektronické oznámení o příchodu zásilek z ciziny - Stáhnout -urychlení procesu doručení zásilky o další kousek. Podepsat, oskenovat a poslat na email sklad.praha120@cpost.cz nebo na adresu na adresu Pošty Praha 120
    Pokud vám pošta vyměřila neoprávněně 180 kč, můžete podat elektronicky stížnost na ČOI ZDE. ČOI zas má ze zákona povinnost se tím zabývat.Podrobnosti viz nástěnka
  • rozbalit záhlaví
    BORAG
    BORAG --- ---
    TEAPACK: díky za info, mi právě nebylo úplně jasné, kdo má ten RTG na svědomí. Už několikrát se stalo, že tam zásilka visela i dva měsíce. Rád bych tedy věděl, na koho se v tomto případě obrátit (je-li to vůbec možné). Jinak v mém případě se ve valné většině jedná o zásilky zpoza Atlantiku.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    BORAG: zásilka dřepí na RTG a záznam tam dá přepravce po tom, co jí na LKPR vyloží ze svého letadla a předá lokálnímu přepravci (nejčastěji to dělá DHL group, pokud máš zaplacenou nejlevnější přepravu třeba z německa, pak to na území ČR doručuje naše pošta)
    XAJA
    XAJA --- ---
    RATTKIN: nie, datove schranky nie su len v cesku.
    XAJA
    XAJA --- ---
    RATTKIN:

    Elektronické schr...
    https://www.slovensko.sk/sk/agendy/agenda/_elektronicke-schranky-zakon1/

    SPID - Public Digital Identity System|Agenzia per l'Italia Digitale
    https://www.agid.gov.it/en/platforms/spid

    NAVARA
    NAVARA --- ---
    RATTKIN: Zbytek si posílá maily :D

    eIDAS - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/EIDAS
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    RATTKIN: mozna je beznejsi elektronickej podpis nebo nejakej jeho ekvivalent? nebo je to proste klasika, v tomhle jsme napred, protoze jsme to zavadeli pozdejc a v jinejch zemich se teprv ceka na technologickej swap
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    dotaz k té datové schránce, ta je jenom v česku. Pochopil jsem to správně, že Češi jsou tak geniální, že to žádný jiný národ nenapadlo?
    Jak to dělají ostatní země, proč něco podobného nemají?
    BORAG
    BORAG --- ---
    Dokázal by mi někdo osvětlit, co se děje s mezinárodní zásilkou v době, když se v trackingu objeví záznam "airport in RUZYNE, PRAGUE, CZECH REPUBLIC"? Skenují se ty balíky při vykldáce na Ruzyni? Co se s tím děje dále? Kdo má za úkol to transportovat na 120ku?
    Za poslední dva roky se mi stalo několikrát, že se tento status objevil u balíku, a pak se další měsíc vůbec nic nedělo, než byl další záznam ze 120ky s tím, že to již přebrali. Když jsem opakovaně kontaktoval poštu, abych se na to informoval, tak mě jen odbyli s tím, že na Ruzyni se přeci vůbec nic neskenuje, zásilka ještě není na území ČR a hotovo.
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    DOBYTEK: Ja bych rekl, ze clo by se platit nemelo, jelikoz Norsko je v EHP, ale nejsem si jisty co se tyce DPH
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    DOBYTEK: Norsko se bere jako stát mimo EU, takže ty zásilky odchytávají celníci. To samé platí např. pro Švýcarsko, což mě dost mrzí protože jsem si odtamtud dřív objednával dýmkový tabák...
    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    SMOKY: času na tom spálíš za víc, ale zase je to originální zážitek.
    Btw odkdy se balíčky z Norska clí?
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    SMOKY: zaplat to.
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    Prijde mi balicek z Norska za 46 Euro i s postovnym . Jde to pres DHL a chteji 665.5 Kc za "Zajištění platby celních poplatků", coz mi prijde docela zlodejna. Je tam taky moznost si to vyridit same, mate nekdo predstavu jaky to je oser ?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    BABB: Když zásilku reklamuješ, tak to musíš protáhnout procesem, z něhož vyleze papír na ukázání celníkům, až ti přijde opravená zásilka.
    V tvém případě jsi ovšem dostal nové zboží bez vracení původního (pořád ho máš, pořád ho můžeš prodat), takže nejspíše nové clo :o
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    BABB: Vyznačíš na těch papírech (případně v doprovodné dokumentaci), co se týká té clené zásilky.
    To že zadrželi jenom část neznamená, že ji nemáš proclít a zdanit :)
    BABB
    BABB --- ---
    A druhá situace je ještě zajímavější.
    Jedná se o kompenzaci, kdy poslali mikinu, která byla velká. Ta došla normálně bez řízení.
    Tak jsem jim napsal, že je špatná velikost a oni zadara poslali menší.
    Ale na obal uvedli cenu samo.
    Jak mám tady dokládat cenu, když jsem nic neplatil? :)
    BABB
    BABB --- ---
    Ahoj mám dotaz, jak moc řeší celnice situaci, že je objednávka rozdělená na víc zásilek?
    První dorazí bez zadržení (nebo naopak vůbec) a tu druhou zadrží k řízení.
    Když pak chtějí podklady o platbě, je tam ta celá částka, ne jen ta část co zadrželi...
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    CNV: Kamarád to tipne na 20 USD nebo míň a pošle ti o tom email s vysvětlením a že těch 50 liber si mu vnutili na poště ;)
    SITH
    SITH --- ---
    CNV: kamarád to tipne a ty to řekneš celníkům
    BOAR
    BOAR --- ---
    CNV: rekl bych na celnici, tam se to otevre, a celnici to zkontrolujou
    CNV
    CNV --- ---
    Kámoš mi z Británie poslal balíček se sladkostma a čajem. Napsal na to, blbec, hodnotu 50 liber, takže se to zaseklo na celní poště. Celníci po mně teď chtějí doložit hodnotu, kterou neznám (neboť to mělo být překvápko - to teda je, díky :D ) a nezná ji ani kamarád. Prostě něco koupil, naskládal to tam a nemá ani přesný rozpis, ani přesnou hodnotu.
    Jak mám celníkům napsat, že je to krabička random sladkostí, které opravdu nemůžu nijak doložit?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam