• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    Sdílení zkuseností, postupů, rad, a nebo frustrace z komunikace s prislusnymi urady.
  • ŽÁDOST o elektronické oznámení o příchodu zásilek z ciziny - Stáhnout -urychlení procesu doručení zásilky o další kousek. Podepsat, oskenovat a poslat na email sklad.praha120@cpost.cz nebo na adresu na adresu Pošty Praha 120
    Pokud vám pošta vyměřila neoprávněně 180 kč, můžete podat elektronicky stížnost na ČOI ZDE. ČOI zas má ze zákona povinnost se tím zabývat.Podrobnosti viz nástěnka
  • rozbalit záhlaví
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    BABB: Vyznačíš na těch papírech (případně v doprovodné dokumentaci), co se týká té clené zásilky.
    To že zadrželi jenom část neznamená, že ji nemáš proclít a zdanit :)
    BABB
    BABB --- ---
    Ahoj mám dotaz, jak moc řeší celnice situaci, že je objednávka rozdělená na víc zásilek?
    První dorazí bez zadržení (nebo naopak vůbec) a tu druhou zadrží k řízení.
    Když pak chtějí podklady o platbě, je tam ta celá částka, ne jen ta část co zadrželi...
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    CNV: Kamarád to tipne na 20 USD nebo míň a pošle ti o tom email s vysvětlením a že těch 50 liber si mu vnutili na poště ;)
    SITH
    SITH --- ---
    CNV: kamarád to tipne a ty to řekneš celníkům
    BOAR
    BOAR --- ---
    CNV: rekl bych na celnici, tam se to otevre, a celnici to zkontrolujou
    CNV
    CNV --- ---
    Kámoš mi z Británie poslal balíček se sladkostma a čajem. Napsal na to, blbec, hodnotu 50 liber, takže se to zaseklo na celní poště. Celníci po mně teď chtějí doložit hodnotu, kterou neznám (neboť to mělo být překvápko - to teda je, díky :D ) a nezná ji ani kamarád. Prostě něco koupil, naskládal to tam a nemá ani přesný rozpis, ani přesnou hodnotu.
    Jak mám celníkům napsat, že je to krabička random sladkostí, které opravdu nemůžu nijak doložit?
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    DOBYTEK: pozde... ale dik.
    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    TLOUDEV: EMS by po EU mohla byt tusim dvou dnu a je za (relativni) pakatel.
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    TEAPACK: Tyjo DHL palba raketa ani omylem... nasel jsem celkem levnou sluzbu Globkuryr.cz
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    TLOUDEV: DHL / FedEx ?
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    cau, asi jsem tu mirne off-topic, ale potrebuju poradit - nutne potrebuji poslat obalku se smlouvou do Slovinska (pristav Koper), aby tam byla jeste tento tyden. Poradite nejakyho kuryra, kterej me nebude stat milion a bude dost rychlej?
    MAFIRE
    MAFIRE --- ---
    pošta se přestěhovala do hostivaře, tak jsem se nechal zastoupit v celnim rizeni a ty geniove mi vypočítali za tohle:

    APR48 3G APR48 3G Used Power 80% 90% New Tested|Instrument Parts & Accessories| - AliExpress
    https://www.aliexpress.com/...2912713e51f8&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

    700kč, z toho 400Kč DPH
    zakladni cenu si dali skoro 2000 za postovne, sluzby atd a vypocitali si z toho DPH...

    takze jim za vec za 940 zaplatim 700... no cejtim se hrozně vomrdaně.. bacha na to
    BORAG
    BORAG --- ---
    XAJA: jo, zrovna ty figurky a album byly dárky, které nám poslali. Ano, knížky byl problém, ale pomohlo, že bylo vidět, že byly hodně "používané".
    XAJA
    XAJA --- ---
    BORAG: a drevene rucne vyrrzavane figurky by dom neposielala tiez: este by to mohli zacat skumat ako umelecky predmet. dtto rucne robeny papier. staci jeden mo horlivy a uz to frci:)
    z toho vymenovaneho su bezpecne jedine tie knizky, a tam zase byva znama hodnota. staci kolkokrat jedna a si nad limitom:))
    BORAG
    BORAG --- ---
    XAJA: to je svatá pravda. Já nemám problém tyhle poplatky platit, ale musí to mít smysl. Takhle se to dalo řešit tím, že tam člověk uvedl hodnotu cca $10 a bylo vyřešeno (jakou nominální hodnotu má oblázek z pláže, kde se děti učily plavat, a nebo ze dřeva vyřezávané figurky, které dostaly od kamaráda?). Teď tahle možnost padá a ze všeho bude účtováno výpalné - co mi na tom asi nejvíc pije krev jsou ty naprosto imbecilní poplatky za uskladnění na vyclívací poště.
    XAJA
    XAJA --- ---
    BORAG: a ono nie vzdy ide o platby. colnici okrem ineho zodpovedaju za dodrziavanie bambilionu medzinarodnych dohovorov o roznych zakazoch a obmedzeniach.

    napisal si krasny priklad, co by som napr. ja nikdy neposlala: kamienky z plaze, resp. akekolvek prirodniny.
    chudak colnik, ktory nie je geolog, mineralog ani prirodovedec, len v ramci nejakych kurzov mal par dni skolenia v ramci tovaroznalectva o kamenoch, pricom mu vtlkali do hlavy, ze kazdy ksmen moze byt teorrticky neopracovany drahy kamen, nejaka vzacna hornina, s ktorou sa nesmie obchodovat, alebo proste len vie, ze niektore krajiny zakazuju napr. aj vyvoz piesku z plaze.
    XAJA
    XAJA --- ---
    BORAG: no tak iste, ja to chapem. ale v zasade plati, co si v 3. krajine kupil, podlieha pri dovoze poplatkom. dary a pod maju zvladt upravu, bezcolny limit za urcitych podmienok.
    ona je to moc siroka problematika, aby sa to dalo nejako zjednodusit. proste, na dovoznych clach svet frci od sameho zaciatku. v nasom priestore a case nam to sice castokrat pride divne, ale je to tak.
    BORAG
    BORAG --- ---
    XAJA: to je sice pravda, ale není to vždy tak jednoduché poněvadž ten stávající systém pořád počítá s tím, že si někdo posílá věci, které si někde zakoupil. Za ty dekády mám spoustu příkladů, kdy jsme byli nuceni řešit s celníky zcela absurdní situace, např. balík, ve kterém bylo fotoalbum (ručně dělaný dárek od známých - včetně papíru, svázání, atp.), knížky, které děti dostaly jako dárek k Vánocům, narozeninám, atp. v době, když jsme žili mimo Evropu (proto jsme to poslali zpět), oblázky, které žena nasbírala na různých místech (věci čistě sentimentální hodnoty), a tak dále.
    XAJA
    XAJA --- ---
    BORAG:
    BORAG:

    ona to nie je ziadna novinka a colny kodex s tym samozrejme pocita existuje rezim docasneho vyvozu, kde by si, ked ides von, mal vyvazane veci deklarovat, a pri navrate sa to potom berie ako spatny dovoz, oslobodeny od poplatkov.
    co sa tyka veci nadobudnutych v zahranici, ak preukazes, ze si ich tam nadobudol a pouzival min 6 mesiacov, takisto su pri dovoze od poplatkov oslobodene.
    BORAG
    BORAG --- ---
    TEAPACK: a tak samozřejmě, prvně to mělo být v Brdech, ale i tam se dá nějak rozumně dostat, a tak to dali do Štěrbohol. A zastávku "Radiová" snad nebudu ani komentovat.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    LEENVECKA: a nezapomeň, že se ti 120 k 25. lednu přestěhovala do horoucích pekel,... teda Štěrbohol ;)

    Vyměňovací pošta Praha 120 a celní úřad fungují na nové adrese - 2021 - Česká pošta
    https://www.ceskaposta.cz/-/vymenovaci-posta-praha-120-a-celni-urad-funguji-na-nove-adrese
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam