• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    OODOOW
    OODOOW --- ---
    DURDIN: Vybírá, některé eshopy to mají pořešené, že to asi berou na sebe, ale jinak to po tobě budou chtít celníci.
    DURDIN
    DURDIN --- ---
    Dotaz, vybírá se teď dph, clo a poštovní poplatek z Anglie, nebo s nima máme nějakou smlouvu? Jsem to moc ohledně brexitu nesledoval a teď uvažuju o něčem z anglie..
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    Celníci nebudou od července vybírat DPH u zásilek nízké hodnoty - Lupa.cz
    https://www.lupa.cz/aktuality/celnici-nebudou-od-cervence-vybirat-dph-u-zasilek-nizke-hodnoty/
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    KORKMAZ: co jsem pochopila z jedny maly zpravy kdesi na novinach tak ten zakon/smernice ci co jeste ani neni schvaleny nejak neprosel snad senatem? nebo dokonce jeste PS .. pry nejak mozna az od pulky srpna???
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    Dneska mi přišlo něco z Ali (klasika poštovné zdarma a cena věci pár dolarů) a nic jsem nemusel řešit - kdy teda začne to peklo? Už jsem si úplně přestal pro jistotu objednávat...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    LEENVECKA: jojo, taky mi něco jelo podle trackingu vlakem přes Kyrgyzstán a Bělorusko
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    Hele neni. Obyc vec na kemping.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    LEENVECKA: neni v objednavce neco s akumulatorem?
    jinak jo, mel jsem to stejny s polskem viz [QWWERTY @ Dealextreme - laciné gadgety a spousta dalšího z Číny]
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    Zazili jste ze by neco slo z ciny po zemi? Aktualne mi jde neco z Ali uz asi mesic pres Kazachstan s tim ze na Ali je vychzi zeme Francie???
    DESMOND
    DESMOND --- ---
    RATTKIN: Skvělý díky! :)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    DESMOND: připrav se že může být DPHčko + celní řízení (s nějakou appkou 50 kč, ale nezkoušel jsem to, já měl ještě staré za 200 kč)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    DESMOND: já jsem to dělal na https://www.myus.com/ když mi pošleš mail, dám ti link s 20% slevou
    na placení si udělej paypal.
    DESMOND
    DESMOND --- ---
    Ahoj,
    chci si koupit sandály z USA, které se na žádném eshopu do ČR neposílají, co jsem dohledal. Mám za to, že se dá použít Forwardo / zasilkovasluzba.com, což spočívá v předplacení účtu a vytvoření mailboxu v US. Nemá tady náhodou někdo prosím takovou schránku k využití za nějaký příspěvek na provoz, abych to nemusel absolvovat celé? :) Díky
    BORAG
    BORAG --- ---
    takže opět klasický scénář: dva balíky dorazily přes Atlantik do Evropy, nejprve byly krátce ve Frankfurtu, pak je scanovali, když je vyložili v Ruzyni no a od té doby opět již skoro týden ticho po pěšině - resp. jsou v nějakém podivném vakuu. Pošta tvrdí, že o ničem neví a ano, má nejoblíbenější hláška "Na Ruzyni se nic neskenuje, takže to ještě není v ČR...". Netuší někdo, na koho se v této situaci obrátit?
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    OODOOW: dostane, mel jsem puvodni tracking nalepky prelepeny a i na Ali v objednavkach byla videt aktualizace trackingu ...resil jsem ted trackingy kvuli dispute, vsechny 3 objednavky na webu ukazovaly stejny a musel jsem se proklikat k puvodnimu
    neco malo detailu k prebalovani (kdo, kde) - [QWWERTY @ Dealextreme - laciné gadgety a spousta dalšího z Číny]
    BOAR
    BOAR --- ---
    OODOOW: pripadne dostane tracking od PPL, kterej je 14 dni ve stavu "Cekame na podani zasilky"
    BOAR
    BOAR --- ---
    OODOOW: ono to ma jeden tracking ... porad stejnej :-)
    OODOOW
    OODOOW --- ---
    BOAR: Pokud to přebalí a pošlou z CZ, tak to pak dostane novej tracking, ne? To se divím, proč vůbec dávaj ten původní tracking, když to vlastně zákazníka vůbec nemusí zajímat. Možná aby člověk viděl, že to jako už putuje. :D
    BOAR
    BOAR --- ---
    QWWERTY:
    LEENVECKA: Uz se mi parkrat stalo, ze jsem dal z EU(klidne CZ warehouse) a slo to podle jejich trackingu z ciny ... ale balicek nakonec v CZ nekde prebalili, a poslali z CZ. jen to netrvalo deklarovanych 20 dni, ale treba 30 (takze to bylo nakonec zadarmo) ale fakt tam byla prelepena samolepka ze to slo z CZ. (jak si zaridili cestu do CZ, to je mi jedno)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam