• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    Sdílení zkuseností, postupů, rad, a nebo frustrace z komunikace s prislusnymi urady.
  • ŽÁDOST o elektronické oznámení o příchodu zásilek z ciziny - Stáhnout -urychlení procesu doručení zásilky o další kousek. Podepsat, oskenovat a poslat na email sklad.praha120@cpost.cz nebo na adresu na adresu Pošty Praha 120
    Pokud vám pošta vyměřila neoprávněně 180 kč, můžete podat elektronicky stížnost na ČOI ZDE. ČOI zas má ze zákona povinnost se tím zabývat.Podrobnosti viz nástěnka
  • rozbalit záhlaví
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    KORKMAZ: jsem zvedava, jak pochodis mam na ceste par drobnosti z ali a jsou to cetky za par dolaru, treba za 2 a tak.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    KORKMAZ: drobnost/cena uz jsou ted irelevantni
    moje vcerejsi zkusenost byla, ze po me nikdo nic nechtel, viz [QWWERTY @ Dealextreme - laciné gadgety a spousta dalšího z Číny]
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    Přátelé, když mám něco z Ali (drobnost pod EUR 20) a už se to ocitlo v Lutychu a teď je to na cestě sem - budou tady ještě jakkoliv prudit naši? Do unie to vstoupilo v BE a DPH jsem platil při nákupu, tak tajně doufám, že to samo dorazí bez dalších nákladů a papírování...

    Díky a čaj
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    NAVARA: dekuju
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    POZITRON: Přepošleš jim email z eBay o zaplacené ceně a potvrzení z banky o uhrazení stejné částky kartou. A zmínil bych tam, že už ti VAT naúčtovali.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    Ted tam pribylo tohle viz priloha.
    V mailu nic, ani poslou dopis, ale radsi se ptam predem - jak se doklada hodnota? Vydrazila jsem za 5 liber pres 10 let stary detsky zavesy Ikea, pouzity, zkraceny. Pro me maj samozrejme nevycislitelnou hodnotu, protoze uz nejdou sehnat, ale jak do prdele asi dolozim hodnotu? :)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    POZITRON: Jestli proběhlo, tak to bude ta první (spíše, VAT = DPH) varianta, teoreticky druhá (pokud jim VAT nestačí).

    To pořadí kroků mi přijde divné, ale pošta no ¯\_(ツ)_/¯

    Mívám tam běžně tohle pořadí:
    8.10.2021 Zásilka v přepravě.
    6.10.2021 Ukončení celního řízení.
    6.10.2021 Zahájení celního řízení.
    6.10.2021 Zásilka převzata do přepravy.
    6.10.2021 Příprava zásilky k celnímu řízení. 22000 specializovaný útvar vyměňovací pošta Praha 120
    6.10.2021 Převzetí zásilky vyměňovací poštou. 22000 specializovaný útvar vyměňovací pošta Praha 120
    1.10.2021 Odeslání zásilky do České republiky.
    Tohle byla první varianta.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    NAVARA: dneska pisou zasilka ulozena. zkusila jsem "doplnit udaje pro celni rizeni", to nelze, pry probehlo celni rizeni, tak uvidime, co ted bude. nam jde spis o to mit zasilku doma co nejdriv, nez kolik budeme platit. nemuze to byt moc penez, kdyz cena byla 5 liber a 4 navic uz jsem za neco zaplatila, ani nevim za co presne, ta polozka VAT.

    NAVARA
    NAVARA --- ---
    QWWERTY: Zvláštní. Toho mého zprdnuli i za problém, který udělala centrála a jeho konkrétně se nijak netýkal :)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    NAVARA: tak jsem dneska mluvil s dorucovatelem a rikal, ze o tomhle formulari nic nevi
    ale kdyz mu reknes, ze by jsi na neho chtel napsat pozitivni recenzi, tak ti da email na sekretariat + svoje jmeno a muzes jim napsat primo


    btw dnesni zkusenost ohledem dph vs Aliexpress: [QWWERTY @ Dealextreme - laciné gadgety a spousta dalšího z Číny]
    BOAR
    BOAR --- ---
    NAVARA: Hele ted to resi segra ... tak zjistim, jak to vlastne dopadne.
    Prisel ji prave domu neco od CP, ze ji byudou zastupovat ... tak to nakonec prave vyresila tim, ze si skocila udelat eobcanku, a resi to primo s celnim uradem. Ma nejaky trackovaci cislo, a vsechny podklady - co po ni chteli - si tak nejak vycucala z prstu ... a zkusila to. ted ceka, co se bude dit :-)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    BOAR: To ale musíš mít všechny podklady - což nemáš, dokud jediné co vidíš je sledovací číslo v trackingu pošty (v lepším případě :)
    Tj. za dva týdny, až ti dorazí skladové číslo balíku apod, tak to teprve můžeš odmítnout, že si to zařídíš sám.
    BOAR
    BOAR --- ---
    NAVARA: muzes to u celniku taky udelat zadarmo, pres portal eobcana. a nemuisis resit plnou moc pro CP,a vypalne pro CP.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    POZITRON: Dva týdny žádná míra. Co se placení týká, záleží jestli to zaplatili za tebe (pak neřešíš vůbec nic) nebo to odhadnou celníci sami (pak to přijde s dobírkou) nebo si od tebe vyžádají podklady - a pak záleží, jestli si jim již dala plnou moc / souhlas k elektronické komunikaci nebo ne (pak přijdou papíry v obálce s plnou mocí a souhlasem).
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    POZITRON: Doufám že je to stejný jako Amerika. S tím Brexitem je to blbý, zrovna Británie byla na ebay skvělý zdroj pokud jde o dýmky a zapalovače, takhle se to zkomplikuje a prodraží...
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    NEVILL: tohle je z britanie po brexitu, tak jestli nemuze byt nejaky zadrhel. treba nejaky spesl poplatek, kterej si uctuje ceska posta. i kdyz technicky to bude asi stej e jako z te ameriky.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    POZITRON: Je to tak rok a půl zpátky, takže bych to bral s rezervou, ale balíček byl z Ameriky, zálohu na poplatky si ebay přidal do té platby a já jsem vlastně nic řešit nemusel, akorát to tady prostě viselo asi týden na celnici a pak mi to doručila pošta. Nedoplácel jsem nic, už to bylo zaplacené. Jen nevím jestli tohle je ten samý případ.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    NEVILL: nevis, jak dlouho to celni rizeni cca trva, kdy se asi ozvou a jakou cestou? to prijde nejaky dopis s vyctem, kolik a kam mam uhradit napr.?
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    POZITRON: Ebay tam někdy dává možnost že vybere zálohu na clo a poplatky, pak to normálně přijde poštou a nic neřešíš, nevím teda jestli je tohle ten případ.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    Prosim a ted to bude probihat jak?
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    Jak dlouho ted asi trva celni rizeni, da se to rict? Predmet z ebay.co.uk, vydrazila jsem za 5 liber plus doprava a neco uz se k tomu pricetlo automaticky.

    Datum Událost PSČ Místo vzniku události
    11.10.2021 Příprava zásilky k celnímu řízení. 22000 specializovaný útvar vyměňovací pošta Praha 120

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam