• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    prisla mi zasilka z usa na ruzyni cca 5.ledna a doteď se nikdo neozval..

    někdo podobnou zkušenost?

    zkusil jsem napsat na jeden z emailu, ale bez odpovědi
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    BORAG: ja uprime s Ali neregistruju zadny problemy. poslednich 5 zasilek:

    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    BORAG: zacinam si rikat, ze zkusim nejakou dobu objednavat ze Spanelska ci jie EU zeme, treba to bude rychlejsi.
    BORAG
    BORAG --- ---
    LEENVECKA: Ali je dost mizérie (jedna zásilka prošla celnicí 1. prosince 2021 a od té doby jsem o ní neslyšel - minulý týden jsem dostal refund a objednal znovu...). Další zásilka dorazila z Montany do Ruzyně za 8 dní a už to tam několik dní hnije.
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    BORAG: vecnost ... ted poprvy se mi stalo, ze jsme mela na ali po terminu doruceni, cekala jsem jeste tri dny, dala refund penez a za dalsi tri dny mi ten balicek prisel ... sileny.
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    BORAG
    BORAG --- ---
    btw, jak dlouho vám teď v průměru trvá, než z Ruzyně dovezou zásilku na 120tku?
    DURDIN
    DURDIN --- ---
    HELVETE: ČP je schopná všeho, jak jsem tu před Vánoci psal, že balík nikde, tak se pak zjistilo, že to doručili úplně na jinou adresu, úplně nékomu jinýmu, který mi to naštěstí po asi 14 dnech neotevřený dovez, jak měl cestu kolem a to tam byla adresa napsané správně. Ale možná k nim přešla na svátky pomáhat ta slečna z Geisu, která mi minulý rok několikrát volala, že něco veze, že už je u mě a pak se zjistilo, že dojela úplně na druhý konec města.
    HELVETE
    HELVETE --- ---
    Dneska se České poště povedl majstrštyk. Kolegové že Slovenska nás informovali, že pošta nedokázala doručit dopis co nám posílali. Všechno na něm včetně adresy je dobře. Jen instituce je napsaná ne česky ale slovensky (státní instituce a asi všechny slova v názvu mají slovenský ekvivalent). Přišlo mi to jako dobrý úlet :)
    BORAG
    BORAG --- ---
    OCTOPUSS: ČP za to očividně přebírá odpovědnost až v okamžiku, když to přebere 120ka. Do té doby to je v nějakém podivném vakuu. Když jsem se 120kou něco posledně telefonicky řešil (už to je přibližně půl roku nazpět), tak mi ta dáma stále opakovala, že na letišti se balíky rozhodně neskenují a v ČR tedy ještě ta zásilka není a zpoždění, covid, Aštar Šeran, a tak...
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    BORAG: WTF, jak s odesílatelem? To je zmrdství. Ono by se asi dalo za cenu spousty času, nervů a šedivejch vlasů nějakýho řešení dořvat, ale stojí to za to?...
    Aby si člověk balíky fotil okamžitě jak je začnou vykládat z dodávky...
    FEFERONIE
    FEFERONIE --- ---
    BORAG: Omg. To se mi u toho obrazu dvojnasob nelibi.
    BORAG
    BORAG --- ---
    FEFERONIE: navíc to tam nějak hrůzostrašně skladují. Někdy po letních prázdninách mi došly dva balíky z USA a oba se zasekly na Ruzyni, kde to bylo tedy "jen" deset dní. Druhý den po příletu se nad Prahou přehnala docela silná bouřka (pak již bylo pouze a jen slunečno). No a oba balíky, které mi doručili až 12 dní poté byly pořád tak promočené, že z nich voda kapala. Na poště od toho dali ruce pryč, že prý to mám reklamovat a řešit s odesilatelem.

    Jo a ČP v té době ještě stále opakovala, že na Ruzyni se nic neskenuje a balík tedy v ČR ještě není. Když jsem jim řekl, že to přeci vidím ve sledovací systému, tak mi pověděli, že to tam "samo" hází takové různé hlášky.

    Co si tak vzpomínám, tak nejdéle to převézt z Ruzyně na 120ku trvalo přesně 48 dní...
    FEFERONIE
    FEFERONIE --- ---
    NAVARA: To uz mam za sebou prave a od te doby ticho
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    I té pošty je tedy třeba napsat základ a že si to budu clít sám iirc
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    FEFERONIE
    FEFERONIE --- ---
    NAVARA: A na tomhle miste mi vymeri clo a dph?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    FEFERONIE: Nemají KPI, deadlines,… je jim vesměs fuk, kdy to odejde - a co mají větší sklad, tak ani to že se nevejdou je netrápí.
    FEFERONIE
    FEFERONIE --- ---
    NAVARA: Nedik 😕
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    FEFERONIE: Klidně ještě dvakrát tak dlouho :)
    Recent - 10.12.2021 to do pařátků 120, 3.1.2022 do přepravy.

    Zavolat se tam dá, ale pokud zavoláš místo toho svému knězi, dosáhneš ohledně obrazu téhož, ale psychologická podpora bude širší.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam