• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    BORAG
    BORAG --- ---
    LYNCH: nějaký link?
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    LYNCH: nakonec jsem to vyresil pres tu celni appku co mi tu nekdo poslal.docela easy a zasilka do tydne doma bez jakýchkoliv poplatků. zkusim tak i další zasilku
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    v Černých Ovcích naše oblíbené téma:)
    VACA
    VACA --- ---
    BOAR: To se priznam ze vlastne nevim uplne jiste.
    Ale jeden kamarad ma zkusenost s podvodnikem z ebaye byla ze to zamerne poslal s nejakou chybou v adrese takze to nekde vyselo dlouho a on pak nemohl narokovat refind.
    Ale uz jsou to nejaky leta mozna to maj podchyceny lip. Nicmene 2 mesice, to je fakt hodne…
    Bohuzel seller v tomhle pripade neakceptoval jinou moznost s prepravy. S tim jak ta celni posta finguje, se vazne vyplati si priplatit par stovek za solidni spediterskou firmu ktera nedela prutahy..
    (Samozrejme zakezi na hodnote zbozi)
    Ale dhl at jsou jaky jsou, tak procleni probehlo do druhyho dne..
    jeste nereknu kdyby to trvalo ty poste tejden, 10dni. Ale tohle je fakt moc, a evidentne se z toho stava standart, kdyz sem tam byl tak tam bylo vic lidi v podobny situaci, a tady taky… :(
    BOAR
    BOAR --- ---
    VACA: paypal nema lhutu od doruceni ? pokud ne, tak bych nakonci ty lhuty delal refund s tim, ze zbozi nedorazilo.
    VACA
    VACA --- ---
    VON_GILOTINE: Chmm ja od “zahajeni rizeni” uz cekam mesic a tejden. Tak jeste maj asi dost casu..

    Kdyz to bylo presne mesic tak jsem se tam vypravil osobne, i prez to ze maj na strankach napsano ze odbaveni osobnich zasilek kvuli pandemickym opatrenim neni mozne.. (pouze zasilky za uclem podnikani)
    A vskutku, odbaveni opravdu neni mozne tak jsem zase odesel. Ale tak proste chtel jsem zjistit situaci, kdyz to bylo na plzensky tak jsem takhle dlouho nikdy necekal.

    “Trochu” me s tim se*ou. Skoro nikde jinde uz pandemicky opatreni nejsou tak nevim na co si tam hrajou, stacili by rousky..

    Hlavne teda jde o vec evaye a v pripade potreby reklamace mi ti idioti promrhavaj lhutu pro paypal.
    Fakt marnej urad tohleto.

    Minule jsem si prez shipito posilal prez dhl, ji bylo to drazsi, ale mel jsem procleno do druheho dne..

    Sry, jen jsem si tak prisel pobrecet nad marnosti:’(
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    ha! po dvou mesicich mi dnes rano volal postak ze ma pro me balicek pred domem, skoda ze sem v praci jiz byl. nicmene muhahaha, jdu si odpo pro balicek. so long, losers!
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Zaregistrovaný eCEP ještě neznamená, že to ČP vůbec vyzvedla na letišti - mne už takhle přes týden hnijou zásilky, co dle eCEP celníci viděli a uvolnili :)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    BOAR: ani zadny poplatek za celni rizeni? U DHL byva kolem 600Kc, u FedEx jsem 4 roky zpatky platil asi 400kc, za Odroid C2 z Jizni Koreje
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    KYTT: napodobne. toto se skutecne zacalo dit az nejak prosinec dal
    KYTT
    KYTT --- ---
    VON_GILOTINE: Já žil v nějaký iluzi, kdy jsem po stejné trase něco objednával loni na podzim a bylo to celkem bez problému... Tak nic :D
    BOAR
    BOAR --- ---
    OT: ted mi prisel GPD pocket 3. ntb z ciny, slo to fedexem, na zbozi deklarovana cena 200usd.
    15. prebral fedex v honkongu
    16. mi prisla vyzva k celni deklaraci ...
    21. mi dorazil domu balicek
    nikdo nic zaplatit nechtel.
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    ja vyplnil ecep na konci prosince prosim te a jeste mi to nedali. 10.2. pche. co bys nechtel
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    KYTT: jo uplne normalni, bohuzel
    KYTT
    KYTT --- ---
    LYNCH: Jo tak tam sem psal tři dny dozadu bez reakce.

    Každopádně když vidím tu diskusi tady, tohle je teda teď normální?

    Balík odeslán z UK 7. 2.
    V ČR 10. 2. na 120. Vyplnil sem ecep, zaplatil DPH
    15. 2. mail z celní správy, že zásilka byla propuštěna k doručení

    Od té doby nic, pošta online je od 12. 2. ve stavu "Zahájení celního řízení". Na maily nikdo nereaguje, na telefonu mi řeknou to co je v pošta online.
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    KYTT: cd-zvlastnirezim@cpost.cz stejne je to k hovnu
    KYTT
    KYTT --- ---
    LYNCH: Jakej je prosím email pro celní reklamace? Už takhle volám a píšu emaily 10 dní...
    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    BORAG: ok, zkusím kombinaci všech možností, jen kostely mě neberou, tak si stěžuji každému na potkání :)
    BORAG
    BORAG --- ---
    DOBYTEK: Taky pomůže otevřít okno a vyřvat se ven. Jo, a taky zpovědnice v kostele, to by asi taky mohlo fungovat. Minimálně ta druhá vyvolá alespoň nějakou zpětnou vazbu. Ale teď vážně, psát na ten e-mail je naprostá ztráta času. Jediné, co by mohlo fungovat je ohodnocení zásliky přes PoštaOnline...
    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    Kam si stěžujete na nedoručené balíky od ČP? Zjevně máme zase nového balíkáře, sedím doma, on nepřijede a nechá to na poště a tvrdí, že GPS potvrzuje, že tu byl, tj. ten hajzl do ulice přijede, ale neobtěžuje se ani zazvonit, to tak nějak překračuje míru mé tolerance. Z kontaktů mám jen info@cpost.cz.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam