• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    Sdílení zkuseností, postupů, rad, a nebo frustrace z komunikace s prislusnymi urady.
  • ŽÁDOST o elektronické oznámení o příchodu zásilek z ciziny - Stáhnout -urychlení procesu doručení zásilky o další kousek. Podepsat, oskenovat a poslat na email sklad.praha120@cpost.cz nebo na adresu na adresu Pošty Praha 120
    Pokud vám pošta vyměřila neoprávněně 180 kč, můžete podat elektronicky stížnost na ČOI ZDE. ČOI zas má ze zákona povinnost se tím zabývat.Podrobnosti viz nástěnka
  • rozbalit záhlaví
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    TOOMIX: včera dorazil balíček objednaný 9.9. společně s balíčkem objednaným 13.11.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    POZITRON: taky nemám, ale věci objednané 2 týdny zpátky už mám 🤦‍♂️
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Číslo cz x x x je čínský kód pro obyčejnou listovní zásilku směrovanou do ČR. Česká pošta obyčejné listovní zásilky nesleduje.
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    POZITRON: presne jak rikas, vypada to, ze se to posunulo.muzes max drzet palce , v tomhle je CP fakt blba
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    KALIBAN: nevis prosim te, jak se v pravym sloupci objevilo cislo zacinajici CZ, tak prestoze ve sledovani ceske posty cislo nelze najit, muzu se aspon trochu uklidnit, ze uz se tim posta aspon nejak zabyva? uz mi to prijde fakt divny, 2 mesice v CR a furt zadny info.
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    POZITRON: neco dorazilo, neco ne... :) cca pul napul
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    KALIBAN: tak co ty srpnove objednavky, uz to mas? ja furt nic.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    Mně tedy zásilky chodí naprosto normálně...
    Naposledy jsem si 2.10.2022 objednával kostky na fate - a minulý čtvrtek, tj. 13.10. už jsem je měl ve schránce - i s poštovným to bylo za $4.74
    Ale mám na cestě další 4 balíčky, všechny pod $10, tak uvidím, jak projdou…
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    POZITRON: bud v klidu mam tam asi deset objednavek od 18.8 ruzne az o pulky minulytho tydne a naprosto o nich nic nevim a obcas se nejaka objevi na poste.. divny je, ze za to nic nedoplacim... zatim co tak sleduju tak toho drtiva vetsina dorazila
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    POZITRON: od 8.9. mám v ČR šaty na Barbie panenky a taky zatím nic ;)
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    NAVARA:
    KALIBAN: od 8.9. se to stale nehnulo. tohle je posledni zprava a dal uz nic.

    Received by local delivery company
    Carrier note: Received by local delivery company
    2022-09-08 08:28:07 GMT+2

    jsem krava, abych usetrila 2 stovky, tak takovej voser. na aliepressu me ta hra vysla zatim na 250 s postovnym a v nejakym ceskym eshopu ji preprodavaj za 450, takze uz jsem ji mohla mit.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    KALIBAN: Tak oni si svůj čas zaplatit nechají - protože nemáš možnost je obejít přes ecep, připočtou si ke všemu 150
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    POZITRON: to druhe je spravne... diky tomu aby vybrali na dph a clu mnohem min nez je to stoji, tak zastavuji vsechno... 2-3mesice na zasilky z aliexpresu je naprosto bezne.... i kdyz to stalo dolar :(
    strasne me to sere
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    Myslite, ze kdyz jsem 8.9. obdrzela mail, ze zasilka z aliexpressu dorazila do CR (objednano 30.8) a od te doby uz nic, ze je jeste sance, ze se neztratila? U objednavky na webu aliexpressu se pise, te zasilku obdrzela posta, ale dal nic a po rozkliknuti sledovani zasilky se nezobrazuje ani to, co vim, ze je v CR, tam neni nic.
    Jde o vec za stovku, s postovnym 250.
    Nebo je ted posta jen pretizena, protoze se musi zabyvat zasilkami vsech hodnot?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    QWWERTY: k bodu a) - kolega z práce něco kupoval na jaře, liboval si jak nic FedExu nedoplácel a za měsíc mu přišla faktura
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    a) jak dlouho bezne trva fedexu, nez vystavi fakturu na CLO a DPH?
    22.9. jsem dostal avizo a poslal jim dispozice
    29.9. mi balik dorucili a kuryr rikal, ze faktura na doplatek prijde mailem
    ...porad nic? CLO a DPH tam bylo 100% - hodnota zbozi byla 255 EUR

    b) mate nekdo cerstvou praxi s reklamaci US zbozi?
    dost mozna tu vec budu muset reklamovat ... nasel jsem tohle od M. Maleho z 2011
    Reklamací zboží ze zahraničního e-shopu se nebojte - Lupa.cz
    https://www.lupa.cz/clanky/reklamaci-zbozi-ze-zahranicniho-eshopu-se-nebojte/
    Při reklamaci zboží zakoupeného v NEU (něco jako NSZ, kdo pamatujete) použijete pasivní zušlechťovací styk s použitím systému prosté výměny,
    přeloženo do lidského jazyka si necháte při odeslání vystavit potvrzení, že odesíláte určitý kus vadného zboží, a až vám totéž zboží přijde zpět,
    použijete to potvrzení při celním řízení a nic platit nebudete.


    tusite nekdo, jestli to funguje porad stejne? resp. absolvovali jste to ted nekdy nedavno a odpovida to vasi zkusenosti?
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    QWWERTY: Ok díky za tim. Dříve bylo Aliship taky často zadarmo nebo za pár korun, teď už za to občas chtejí více, repsktive to není zdaleka nejlevnější možnost přepravy.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    KORKMAZ: zkontroluj, ze mas u objednavak Ali shipping a ne Cainiao
    Cainiao mi ztratila posta uz nekdy zacatkem srpna, Ali shipping bez problemu taky 2-3 tydny
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    Zdar, můžu se zeptat, jak vám to chodí z alíka teďkonc? Mě nějaké dražší věci (autodíly) chodí docela rychle (cca 14 dní), ale různé drobnosti s doručením zdarma a pak hračky (klidně i dražší a bez doručení zdarma) chodí zase ukrutně pomalu, třeba i 2 měsíce.
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    FI_YOU: cca mesic..ted uz to chodí celkem bez komplikací
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam