• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    a) jak dlouho bezne trva fedexu, nez vystavi fakturu na CLO a DPH?
    22.9. jsem dostal avizo a poslal jim dispozice
    29.9. mi balik dorucili a kuryr rikal, ze faktura na doplatek prijde mailem
    ...porad nic? CLO a DPH tam bylo 100% - hodnota zbozi byla 255 EUR

    b) mate nekdo cerstvou praxi s reklamaci US zbozi?
    dost mozna tu vec budu muset reklamovat ... nasel jsem tohle od M. Maleho z 2011
    Reklamací zboží ze zahraničního e-shopu se nebojte - Lupa.cz
    https://www.lupa.cz/clanky/reklamaci-zbozi-ze-zahranicniho-eshopu-se-nebojte/
    Při reklamaci zboží zakoupeného v NEU (něco jako NSZ, kdo pamatujete) použijete pasivní zušlechťovací styk s použitím systému prosté výměny,
    přeloženo do lidského jazyka si necháte při odeslání vystavit potvrzení, že odesíláte určitý kus vadného zboží, a až vám totéž zboží přijde zpět,
    použijete to potvrzení při celním řízení a nic platit nebudete.


    tusite nekdo, jestli to funguje porad stejne? resp. absolvovali jste to ted nekdy nedavno a odpovida to vasi zkusenosti?
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    QWWERTY: Ok díky za tim. Dříve bylo Aliship taky často zadarmo nebo za pár korun, teď už za to občas chtejí více, repsktive to není zdaleka nejlevnější možnost přepravy.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    KORKMAZ: zkontroluj, ze mas u objednavak Ali shipping a ne Cainiao
    Cainiao mi ztratila posta uz nekdy zacatkem srpna, Ali shipping bez problemu taky 2-3 tydny
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    Zdar, můžu se zeptat, jak vám to chodí z alíka teďkonc? Mě nějaké dražší věci (autodíly) chodí docela rychle (cca 14 dní), ale různé drobnosti s doručením zdarma a pak hračky (klidně i dražší a bez doručení zdarma) chodí zase ukrutně pomalu, třeba i 2 měsíce.
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    FI_YOU: cca mesic..ted uz to chodí celkem bez komplikací
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    FI_YOU: tak pokud jsi to vyplnil tri dny pred tak by to melo byt v pohode snad. Zas takovy magori na ty poste nejsou, ze by to poslali zpatky. Spis mam pocit, ze ozna dovoleny, maj malo lidi a proste nestihaj no .. zkus vydrzet do patku a pak bych se teprv zacla stresovat.
    FI_YOU
    FI_YOU --- ---
    LEENVECKA: Trochu mě znervózňuje fakt, že při nepředložení potřebných dokladů do 21.7. měla být zásilka následně vrácena odesílateli. Termín jsem stihnul, ale nevím na čem jsem, protože v trackingu stále visí stejný status (ze kterého cítím takové to #Pray for Česká pošta).
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    FI_YOU: ono idealne je lepsi ten ecep vyplnit hned jak ti prijde smka ... pak je to bez problemu, ale jinak bych to videla nekdy tenhle tyden ze by to mohlo projit.

    Asi toho tam maj zas vic, me ted prisla vyzva na dolozeni dph u zasilky z ciny za celkem ani ne 2 dolary ... cekam jeste dalsi dve tak jsem zvedava jestli i u nich budu muset dokladat..
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    FI_YOU: Kromě svatby s pracovnicí/pracovníkem pošty 120 žádným způsobem, za který by tě následně nezavřeli
    FI_YOU
    FI_YOU --- ---
    KYTT:
    LYNCH:
    NAVARA:

    Čaute, za jak dlouho vám nakonec přišel balík? Jsem ve stejné fázi:

    - eCep zaplacen a zásilka propuštěna k doručení 18.7.
    - urgováno na e-mail sklad.praha120@cpost.cz, odkud jsem dostal odpověď:"Váš mail i informaci, jsme již předali na příslušné oddělení."
    - mám jim radši taky doložit hodnotu zboží, i když jsem to udělal na eCEpu?
    - v online trackingu stále bez změny

    Dá se to nějak urychlit?

    BOAR
    BOAR --- ---
    QWWERTY: visco, on vezme cislo, a hleda ho vsude mozne. takze nasel jinou objedavku, se stejnym cislem
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    BOAR: ad. parcelsapp ... na par poslednich baliku jsem ji s nadsenim pouzil, ale obcas ukazuje docela nesmysly

    mam zasilku - objednanou 28.6., jde z GB do DE
    parcelsapp nejakou nasel - odeslanou 24.6. a jde z RO do FR

    ze jsou spatne zeme bych jeste mohl prisoudit nejake podezrele logisticke operaci
    ale zasilka odeslana jeste driv jak vytvoreni objednavky je proste blbost
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    ADAM:
    RATTKIN: prodal jsem ho za 200 na bazoši, aspoň to neletělo tak daleko.
    ADAM
    ADAM --- ---
    RATTKIN: nejlevnější je obyc dopis poštou. Tipuji tak 60kc,nq webu maj kalkulator
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    řešili jste někdo poštovné do číny? Pro vracení zásilky?
    Česká pošta začíná na litru.. Je to levná věc, koupil jsem špatný displej na mobil, tak pokud to stojí poštovné víc než stovku tak to nemá cenu vracet.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    BOAR: IOSS dostáváš pouze v případě, že za tebe DPH odvedl již odesílatel. Hranice pro clo je afaik 150€.
    BOAR
    BOAR --- ---
    VACA: clo se platí jen pro některé věci, a tuším že od ceny 120 USD. Takze clo se, narozdíl od DPH, nutně platit nemusí. A DPH. Pokud od nich dostaneš číslo -tednamobilunevimjaksejmenuje- tak se dá použít pro proclení. Pokud ti to teda nevezme pošta, a neprocli sama.
    VACA
    VACA --- ---
    Prosimvas pekne, kdyz anglickej eshop propocita k cene zbozi VAT, tak uz se pri procleni neplati DPH, ale jen se spocita CLO?
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    NAVARA: moje poslední cleni s ceskou postou: vyplnil jsem jeden ten papir a odeslal a ta paní, ze jeste musi mit druhej papír, asi plná moc. odpověděl jsem jí: "mein gott, odkdy??" druhej den balicek proclili :D
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Hmm…

    Ohledně vystupování České pošty (dále je jako „ČP“) v kontextu problematiky zmocnění. Dle Akt Světové poštovní unie je ČP, coby určený provozovatel země určení, oprávněna předkládat zásilky k celnímu řízení.
    Současně, dle PROVÁDĚCÍHO NAŘÍZENÍ RADY (EU) 2019/2026 ze dne 21. listopadu 2019, nemusí pro účely předložení zboží k proclení jménem adresáta disponovat zmocněním, pokud tak bude učiněno prostřednictvím zvláštního režimu a osoba předkládající, tedy ČP, vybere DPH od osoby, pro kterou je zboží určeno, tedy adresáta.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam