• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    TOOMIX: tak to ti zavidim, ja stale nemam balicek zakoupeny v srpnu. stalo me to CZK 251.47 vcetne dopravy a pochybuju, ze jeste nekdy neco dorazi. bohuzel na aliexpressu se to automaticky oznacilo jako finished.
    nejnovejsi info ve sledovani je

    2022-09-08 08:28
    Out for delivery
    Received by local delivery company
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    TOOMIX: Jsem zjistila, ze nejlepsi je proste mit v kosiku par veci, ktery si naakumulujes treba za mesic (pokud to nejak silene nespecha) a pak proste objednat vic veci naraz :) pak to prijde krasne do mesic nekdy ani to ne :)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    TOOMIX: včera dorazil balíček objednaný 9.9. společně s balíčkem objednaným 13.11.
    MATT
    MATT --- ---
    NAVARA: ok, dik. ja spekuloval, jestli to nesouvisi s cestym prohlasenim, ktery udajne obcas ceska posta zneuziva.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    704 už je rozvoz

    SD bude správní doklad, takže nejspíše USPS předala jeho info českým celníkům a oni to již na základě toho procleli
    MATT
    MATT --- ---
    tak depo to bylo rychlejší, než jsem čekal, nicméně na poště po mě chtěli poplatek 120 kč za "odbavení SD". Chtěl jsem se zeptat, co znamená následující:

    Poplatky dle sdělení příslušného celního úřadu prostřednïctvím elektronické komunikace - zpráva D_I_PROD
    MATT
    MATT --- ---
    POZITRON: ja z Ali objednával 30.7. a 24.8. a ani jedna jeste neprisla.
    MATT
    MATT --- ---
    brácha mi posílal balíček z USA, přišlo to na Ruzyň a teď je to Řídící depo Praha 704. Dá se usoudit, jestli to půjde ještě na proclení?

    jinak 3.11. v Philipsburg, PA. 9.11. Ruzyn, 14.11. Praha 704.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    POZITRON: taky nemám, ale věci objednané 2 týdny zpátky už mám 🤦‍♂️
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Číslo cz x x x je čínský kód pro obyčejnou listovní zásilku směrovanou do ČR. Česká pošta obyčejné listovní zásilky nesleduje.
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    POZITRON: presne jak rikas, vypada to, ze se to posunulo.muzes max drzet palce , v tomhle je CP fakt blba
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    KALIBAN: nevis prosim te, jak se v pravym sloupci objevilo cislo zacinajici CZ, tak prestoze ve sledovani ceske posty cislo nelze najit, muzu se aspon trochu uklidnit, ze uz se tim posta aspon nejak zabyva? uz mi to prijde fakt divny, 2 mesice v CR a furt zadny info.
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    POZITRON: neco dorazilo, neco ne... :) cca pul napul
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    KALIBAN: tak co ty srpnove objednavky, uz to mas? ja furt nic.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    Mně tedy zásilky chodí naprosto normálně...
    Naposledy jsem si 2.10.2022 objednával kostky na fate - a minulý čtvrtek, tj. 13.10. už jsem je měl ve schránce - i s poštovným to bylo za $4.74
    Ale mám na cestě další 4 balíčky, všechny pod $10, tak uvidím, jak projdou…
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    POZITRON: bud v klidu mam tam asi deset objednavek od 18.8 ruzne az o pulky minulytho tydne a naprosto o nich nic nevim a obcas se nejaka objevi na poste.. divny je, ze za to nic nedoplacim... zatim co tak sleduju tak toho drtiva vetsina dorazila
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    POZITRON: od 8.9. mám v ČR šaty na Barbie panenky a taky zatím nic ;)
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    NAVARA:
    KALIBAN: od 8.9. se to stale nehnulo. tohle je posledni zprava a dal uz nic.

    Received by local delivery company
    Carrier note: Received by local delivery company
    2022-09-08 08:28:07 GMT+2

    jsem krava, abych usetrila 2 stovky, tak takovej voser. na aliepressu me ta hra vysla zatim na 250 s postovnym a v nejakym ceskym eshopu ji preprodavaj za 450, takze uz jsem ji mohla mit.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    KALIBAN: Tak oni si svůj čas zaplatit nechají - protože nemáš možnost je obejít přes ecep, připočtou si ke všemu 150
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam