• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    Sdílení zkuseností, postupů, rad, a nebo frustrace z komunikace s prislusnymi urady.
  • ŽÁDOST o elektronické oznámení o příchodu zásilek z ciziny - Stáhnout -urychlení procesu doručení zásilky o další kousek. Podepsat, oskenovat a poslat na email sklad.praha120@cpost.cz nebo na adresu na adresu Pošty Praha 120
    Pokud vám pošta vyměřila neoprávněně 180 kč, můžete podat elektronicky stížnost na ČOI ZDE. ČOI zas má ze zákona povinnost se tím zabývat.Podrobnosti viz nástěnka
  • rozbalit záhlaví
    MATT
    MATT --- ---
    NAVARA: parcelapp pise to same co rakusani a ceska posta to cislo nema zaregistrovany.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    MATT: Dej to do http://parcelsapp.com/en/tracking/ , tam by měli umět načíst i status ostatních dopravců, jako pošty.

    Pokud nebude fungovat rovnou postaonline.cz/en/trackandtrace/-/zasilka/cislo?parcelNumbers=SLEDOVACICISLO
    MATT
    MATT --- ---
    Jde mi balicek z Rakouska, Ceska posta pod tim track. numberem nic nema, ale Rakusaci pisou nasledujici. Myslite, ze uz je na pobocce?

    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    PRAASHEK: u mě už pomalu klasika. Beru občanku a prostě večer jdu s tím že tam mám balík z Aliexpressu. Podle jména dohledaji a vše ok :)
    PEDANT
    PEDANT --- ---
    PRAASHEK: "dorucuje se..." ¯\_(ツ)_/¯
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    //a máme tu jednu hlavní poštu, takže tohle je jednoduché
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    PEDANT: mě dost zarazila ta zpráva "abraka dabra za deset minut vám doručíme balíček" a přitom se nic nestalo...
    PEDANT
    PEDANT --- ---
    PRAASHEK: mam podobnou zkusenost - Nemecke DHL na sve track&trace psalo "delivery unsuccessful...blabla" ale ve schrance zadny listecek a nikdo u nas nezvonil.

    Za den (nebo tak) se objevil papir, ze si to mam vyzvednout na poste. Muj pokus zjistit, proc se to nikdo nepokusil dorucit mi vysvetlila pani z depa CP, ze to mema kdo dorucovat a jdu si to vyzvednout.

    Jestli vis, na ktere poste mas balik, tak bych tam sel s OP.
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    tracking končí tímhle /aspoň že to nikdo neztopil jak "doručeno":

    Delivery attempt unsuccessful.Delivery method changed to self-pickupCarrier note: Delivery attempt failure,Change to self pick up
    2023-09-27 18:25:38 GMT+8

    ---
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    je normální, aby mi pošta poslala tuhle sms (nic předtím, nic potom):
    Ceska posta: Balik u Vas bude do 10 min. Pokud jste v avizu obdrzeli kod pro vyzvednuti (bla bla bla). Na zpravu neodpovidejte.

    Přičemž jsem se díval na tracking jednoho balíčku z aliexpres a je to ono. Nicméně jsem si to nechal poslat k rodičům (důchodci) a nikdo se tam nic nesnažil doručit ani není ve schránce lístek. Co mám s tím robit? Tracking number té čínské delivery služby mi k něčemu bude, když si pro to zajdu bez "lístku" nebo jsou schopní to vyhledat podle jména a data jejich vymyšleného pokusu o doručení?
    MATT
    MATT --- ---
    TRAGED: tak jsem konecne nasel ten papir od posty a dle trackingu mam balicek od pondeli na poste. ve schrance samozrejme nic. ja se z nich fakt po... mail jsem nedostal
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    MATT: Končí Bruselem. Jestli si vyplnil formulář, tak ti pru odeslání z P120 přijde mail. Konečně, ID zásilky co jsi zadával do celního formuláře můžeš dát i do Sledování zásilky na postaonline.cz
    MATT
    MATT --- ---
    Ahoj, chci se zeptat. Brácha mi posílal balíček z USA, za pár dní to došlo do Bruselo, kde to podle USPS je od 8.9. až do dnes. Je to opravdu tam, nebo jen američanum v Bruselu končí tracking? Od č. pošty mi přišel dopis, abych vyplnil celní formulář, což jsem udělal už asi před 14ti dny.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    PULKA: jeden starsi clanek vysvetlujici, proc je dulezity nechat si vystavit potvrzeni
    Reklamací zboží ze zahraničního e-shopu se nebojte - Lupa.cz
    https://www.lupa.cz/clanky/reklamaci-zbozi-ze-zahranicniho-eshopu-se-nebojte/

    Při reklamaci zboží zakoupeného v NEU (něco jako NSZ, kdo pamatujete) použijete pasivní zušlechťovací styk s použitím systému prosté výměny, přeloženo do lidského jazyka si necháte při odeslání vystavit potvrzení, že odesíláte určitý kus vadného zboží, a až vám totéž zboží přijde zpět, použijete to potvrzení při celním řízení a nic platit nebudete.
    PULKA
    PULKA --- ---
    Nemáte někdo zkušenosti s vracením zakoupeného zboží do Británie? Jsou to boty, způsob dopravy si můžu vybrat jak chci, jak to ale funguje se clem a spol? Někdo něco ozkoušeného? Jak to funguje s ČP? Mám i Zásilkovnu na DIČ, tak trochu uvažuju to poslat přes ně za 250, ale netuším, jestli bude fungovat refund tak, jak má...
    CNV
    CNV --- ---
    BOAR: Objednávala jsem na německém Amazonu, předpokládám, že jde jen o přesun mezi sklady.
    BOAR
    BOAR --- ---
    CNV: určitě je to z EU? Já tam vidím GB ...
    KAPLIK
    KAPLIK --- ---
    CNV: Stejnej zazitek sem mel 2 tydny zpet, balicek od rakousky posty ale nakonec prevzalo ppl a dovezlo to v pohode. Pozdeji ale nez Amazon avizoval :)
    CNV
    CNV --- ---
    JEREMIUS: Jj, už jsem odklikla refund, nicméně radši bych tu knihu. Zkusím ji holt sehnat jinde.
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    CNV: No a psal jsi do Amazonu? Protože to vypadá, že se někde ztratil - opustil provozovnu, ale už nikam dál nedorazil
    CNV
    CNV --- ---
    Nevíte, kde je kua můj balíček? 4. května objednáno na Amazonu.de, ve sledování je pouze toto, to uvedené číslo je nepoužitelné v jakémkoli trackingu. Na místní poště jsem se ptala, tam nic není. Může to vězet v nějakém překladišti, ačkoli je to z EU?

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam