• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    CNV: snazim se jiz nevyyzivat prave z tohoto duvodu, muze za to dycky baba na prodejne co rekne ze nemaj misto na m7j balik kdyz tam s tim prijede ridic. Ten pak nemuze ji ten balik vnutit a je povinen jej zavest na nakou postu.
    Hodne me.to sralo, hodne sem to sondoval a ten duvod je ve finale ten ze nekdo na te pr9dejne kam to chci rekl blee nemam misto a v ten moment je typek co veze baliky v dodavce v pice.
    CNV
    CNV --- ---
    Kurva už ale. Proč jsem si ten těžký balík knih asi nechala poslat do balíkovny ve vedlejším obchodě a ne na poštu? Nenabízejte službu, kterou nejste schopní splnit. Z dosavadních osmi pokusů s balíkovnou jich polovina skončila takovouhle esemeskou.

    MATEJICEKKK
    MATEJICEKKK --- ---
    ADAMIRA: Ok. Zkusim. Dik
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    MATEJICEKKK: Řeším v práci celni řízení pravidelně a na maily docela odepisují. Zkusil bych to.
    MATEJICEKKK
    MATEJICEKKK --- ---
    ADAMIRA: Renonc kterej se ale porad opakuje a kamosovi to same. Dovolat se tam samozrejme skoro neda, resp. nemam cas je mit hodinu na sluchatku.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    MATEJICEKKK: To je nejakej renonc, zavolal/napsal bych na postu a zeptal bych se o co jde.
    MATEJICEKKK
    MATEJICEKKK --- ---
    ADAMIRA: Jinak bych se na to neptal. Oni pak nic doplacet nechtej, jen to celou zasilku zdrzuje a musim to furt vypisovat do toho jejich formulare.
    MATEJICEKKK
    MATEJICEKKK --- ---
    ADAMIRA: Jj, normalne to jde z nemecka.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    MATEJICEKKK: A co mas na odesilateli když ti to přijde? Německou adresu?
    MATEJICEKKK
    MATEJICEKKK --- ---
    ADAMIRA: Ne, konci normalne. Je to od posty, chodi to pokazde kdyz objednavam z Bikediscount.de
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    MATEJICEKKK: A adresa toho mailu, co ta pošta posila, konci nějak ve stylu @6272528djsusjd.ru ? :)
    MATEJICEKKK
    MATEJICEKKK --- ---
    NAVARA: Nn, normalne z Nemecka s DHL.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    MATEJICEKKK: Německý shop ti to posílá mimo EU - z UK, Číny,…?
    MATEJICEKKK
    MATEJICEKKK --- ---
    Zdravim. Muzete mi prosim nekdo udelat jasno v tom, z jakeho duvodu mi pri zasilce objednane pres nemecky eshop pise ceska posta ze u te zasilky probehne celni rizeni a vsechno to tam musim pokazde jak blb vypisovat, jinak na to cekam o tri tydny dele?
    DURDIN
    DURDIN --- ---
    ZLOKOCKA: já kdysi využíval https://www.mailboxde.cz/ na přeposílání z Německa, ale uměli posílat i z Čech do Německa. Je to ovšem už pár let a přestal jsem to využívat protože byla cena srovnatelná s tím, že si to člověk nechá poslat napřímo DPDčkem... ale mrkni na web, nebo jim pošli maila.
    MATT
    MATT --- ---
    MATT: Tak jsem dnes volal do DHLka, ale vzali to v PPLku ;)) nicmene pani mi rekla, ze tyden cekali na doplneni informaci a ted to vratili a melo by to byt uz v rakousku.. tracking porad konci v brne 23.11.
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    ZLOKOCKA: zasilkovna soukromnikum posila ale musis si zalozit eshop nebo nekoho kdo ho ma aby ti zadal stitek..taky záleží jakou hmotnost ma balicek
    MATT
    MATT --- ---
    MATT: Tak pokračování. Byl jsem u ředitelky pobočky pošty na Praze 6, ta se mi vcelku věnovala a byla milá, nicméně mi na základě PSČ z trackingu řekla, že si myslí, že to nemá pošta, protože u tý by to šlo přes Břeclav, ať zkusim další dopravce. Tak jsem projel weby, nic nenašel. Dneska mi přišel email od pošty že si myslí, že to podle formátu tracking čísla u nich vůbec není (nicméně ta ředitelka mi řikala, že přesně tyhle čísla jim choděj taky). Než jsem odeslal nasranou odpověď tak jsem ještě jednou zkusil projet tracking dalších dopravdců a našel jsem ho u DHL! Tak jsem jim poslal inquiry a uvidíme..
    Nicméně 17tracking.net mi pořád ukazuje, že to má naše pošta, tak jen varování, že se na to nedá spoléhat.
    MATT
    MATT --- ---
    ZLOKOCKA: GLS z Rakouska mě stálo 9E, ČPoštou do USA asi 440,-

    německo je I. zone

    ZLOKOCKA
    ZLOKOCKA --- ---
    Nemáte náhodou někdo radu, jak poslat balíček do Německa, aby to nestálo pětikilo? Zásilkovna podle všeho soukromníkům do DE neposílá, z informací na webu České pošty mám v hlavě akorát guláš... Dík
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam