• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WAREYamaha RS7000 & RM1X & SU700 etc.
    Tipy, triky, videa; která tě naučí, návody, výměna zkušeností s tímto nástrojem...
    rozbalit záhlaví
    VOLCANO_LUPUS
    VOLCANO_LUPUS --- ---
    LOBOTOMIKK:
    ANTONIN:
    inu mám ten samý problém akorát nemám korga ale samotnou yamahu ... je pravda ze kdyz si clovek počka az na konec "smyčky" tak je přechod celkem plynuly, ale jak se trosku opozdis, nebo nedočkave zmačkneš dřív, je to rozhozeny a neni to vončo :)
    ANTONIN
    ANTONIN --- ---
    ANTONIN: Je tu někdo kdo má k RSku připojenej externí hadr?potřebuju poradit
    ANTONIN
    ANTONIN --- ---
    LOBOTOMIKK: No plynule nepřejdeš ze sekcí...jedině mít synth nebo něco jiného ze sekvencerem stahnout šavli rm1x a změnit sekci...No to co popisuješ dále by mělo jít přes náký ty filtry co máš v korgu..jelikož už žádného nemám tak ti nepomužu..každopádně to nastavit jde...
    LOBOTOMIKK
    LOBOTOMIKK --- ---
    Potřebuji poradit, jestli se dá měnit section na yamaze rm1x né okamžitým skokem, ale přehozením na další po skončení patternu ( stejně tak, jako je to např. u korgů ) ???

    + proč, když zapnu např. section A mi na druhé mashině (konkrétně korg esx) přepne na banku A21 a když zapnu section B až P, tak se přehnodi na banku A06... dá se nastavit, kam bude jaká section adresovat přepínání? Např. aby section A přepla na A10 banku, section B na A22, atd... díky.
    WANA
    WANA --- ---
    SW_AY: co ti na tom nejde nastavit? kdyz budu vedet zkusim poradit
    SW_AY
    SW_AY --- ---
    nejde mi u yamahy rs 7000 nastavit job list... poradite?
    LOBOTOMIKK
    LOBOTOMIKK --- ---
    DOVE: Super!!! Dík moc. Zkusim pak, co to bude dělat... :)
    DOVE
    DOVE --- ---
    LOBOTOMIKK: melo by to jit taky, program change poslaný z RSka si v Korgu priradis na číslo programu (zvuku) kterej chces spustit...detaily nedam takhle od boku. Tohle vsechno je v tom nastavení MIDI FILTER...kdyztak manual strana 55 ;)

    http://soundprogramming.net/manuals/Korg_MS2000_Manual.pdf
    LOBOTOMIKK
    LOBOTOMIKK --- ---
    WANA: V pohodě.. spíš mě překvapilo, že RSko ma 2 midi-out!!!!! Hrozná vychytávka!!! Mají to i jiný mašinky?

    DOVE: Jj. Přesně to myslim.. dík. A nastavit? např. když přepnu na section 3 tak ať přes midi se spustí třeba D26 banka nebo kamkoliv, kam si nastavim, že se má přepnout...? :)
    DOVE
    DOVE --- ---
    LOBOTOMIKK: Na MS2000 by to mělo jít vypnout...jestli teda mas problem s tim že ti to na Korgu prepina banky, tak podle me Program change - on/off myslim...tech možností filtrování midi je tam docela dost, určitě to pujde.
    WANA
    WANA --- ---
    LOBOTOMIKK: aha sorry nevedel jsem ze to resis na RM1X
    ANTONIN
    ANTONIN --- ---
    LOBOTOMIKK: No to ti jde špatnej signál z mástru(yamahy)...To si pohraj v utility s midi setup...To už si nepamatuju co tam nastavit:(na RS to mám už drobet jinak).. zkus ms2000 midi chanel 2(global) ESX dej na midi chanel 3 skus EXT nebo INT to si taky už nejsem jistej...si stim pohraj...Nastavit ten master ad posílá jen ten tvuj signál do syntu.
    LOBOTOMIKK
    LOBOTOMIKK --- ---
    No ale problém je, jak to sladit... :/ když změnim section na yamaze, tak se změní i na HW (synth třeba) připojenym přes midi. Dá se to nějak zrušit nebo nastavit, kam se to přepne na ty 2. mašince???
    ANTONIN
    ANTONIN --- ---
    LOBOTOMIKK: Vidíšto jsem si myslel že ma sekvencer...V tom případě to používáš spravně :D
    LOBOTOMIKK
    LOBOTOMIKK --- ---
    Dík. Měl jsem štěstí na ebayi... :)

    Jak to myslíš, že nemá smysl? Zatím to používám tak, že přes midi kanál do syntha a tam to jen upravuju...
    ANTONIN
    ANTONIN --- ---
    LOBOTOMIKK: Jo jo s těma 16kanálama je to tak jak říkáš...Jelikož máš synth s sekvencerem tak to pro tebe nemá žadný smysl..zatim;)
    No ms2000 je nádhernej stroj gratuluju k vlastnictvý
    Zapojení bude RM1X out-in MS2000 out-thru ESX a pak už vždycky jen out-thru proto RM1X master
    LOBOTOMIKK
    LOBOTOMIKK --- ---
    WANA: Wau! Fakt ma 2 midi výstupy??? Mrda!!!! Škoda, že mam rm1x... :( a koukam, že je tam jen IN a OUT... :/
    WANA
    WANA --- ---
    LOBOTOMIKK: RSko ma dva midi OUT A+B, tedy synth bych zapojil treba na A a Korga na B out ...
    LOBOTOMIKK
    LOBOTOMIKK --- ---
    ANTONIN: ...že má 16 midi kanálů znamená, že může vysílat midi z libovolnýho tracku... ne?
    Takže zapojení bude: z yamaha midi-outu do synth (korga ms2000) midi-in a ten sampler k tomu připojim jak??? Z synth midi thru do korga esx midi in???
    LOBOTOMIKK
    LOBOTOMIKK --- ---
    ANTONIN: Jo. Klidně... :)

    Korg Ms2000r Demo - Aeon - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=uYxhTZkzEqg
    ANTONIN
    ANTONIN --- ---
    LOBOTOMIKK: Jinak teda yamahu určitě master už jen pro to že má 16 midi kanálu což se ti muže hodit na ten synth...i na jiné věci samozdřejmě
    ANTONIN
    ANTONIN --- ---
    LOBOTOMIKK: Co máš za synth?Jestli mužu bejt zvědavej...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam