• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MIKATCHOUPraguewatch - mapa pražských kauz
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    :-))))
    Teď koukám na další jeho projevy - on je asi vážně nemocnej, to je prostě cvok! :-O
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    MIKATCHOU: Já netvrdím, že s ním souhlasím ve všem (doporučuju ten projev zkouknout celej, to pak získává nový dimenze :-)) ), je to nějakej blázen, ale v tom, že jezdit na kole mezi autama je jako plavat mezi žralokama, v tom má pravdu...
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    HAMSTER: ty asi nerozumíš moc dobře anglicky, viď?
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    MIKATCHOU: A jinak ten chlápek má celkem pravdu, ne? Jezdit po ulicích společně s autama a autobusama na kole není moc bezpečný imho. Proto taky stavíme ty cyklostezky.
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    HAMSTER: myslela jsem Prahu, ano... pardon
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    MIKATCHOU: Nemluvl bych o "Česku", když myslíš jen Prahu...
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    SPIPI: nevim kdes přišel na to že jsou AutoMati militantní, ale jinak souhlas a jen pro menší pobavení vás všech tady a abych trochu tu diskusi utnula, buďme rádi že nemáme starostu jako má Toronto http://www.youtube.com/watch?v=nySs1cEq5rs
    připomínám, že Toronto je navzdory svým mrakodrapům něco jako severoamerický Amsterodam - je tam hodně cyklostezek a hodně lidí využívá cyklodopravu - na rozdíl od ostatních měst v severní Americe - a v podstatě i v mnohem vyšší míře než v Česku... a takovýhle týpek tam vyhrál volby...

    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    DUNAR_: vidím zde skrytou fialovou propagandu... nicméně jinak s tim souhlasim...
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    DUNAR_: To podepisuju. O to se tu ale nikdo nepře...
    DUNAR_
    DUNAR_ --- ---
    SPIPI:
    HAMSTER: Bem, Hulinsky, Brezina a jim podobny hajzlove kalkulujou presne s tim, ze se takhle budete jak maly deti hadat. Naschval se udela predrazeny kousek cyklostezky od nikud nikam. Cyklistum se bude rikat, jak se o ne dobre pecuje... a ridicum aut se bude omylat zprava o tom, jak to bylo drahy. Takze se nejdriv ve volbach zasadte o prazskou defenestraci, a pak teprve to jde resit vecne. Ted to je dost marny se o to snazit, protoze to modrooranzovy bastardi budou prubezne potapet a sabotovat.
    DUNAR_
    DUNAR_ --- ---
    MIKATCHOU: ja ti to rikal, mas troly hnedka banovat!
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    SPIPI: Výjmečně s tebou do velké míry souhlasím, jsem rozhodně pro vybudování smysluplný sítě cyklostezek. Peněz se do toho leje víc, než si umíš představit, ale ztrácej se v kapsách kamarádíčků a celej systém cyklostezek je v Praze udělanej tak, aby spíš "něco za tu miliardu bylo vidět", protože kdyby zmizelo tolik peněz a nepostavilo se nic, bude to podezřelý. Takže o smysluplnosti těch staveb a opatření se až tak moc nepřemýšlí - a pak vznikne cyklostezka za 700 mega s mimoúrovňovým křížením, na kterou se ale dostaneš jen po schodech. Takže ano, cyklistické stezky musej bejt udělaný smysluplně a použitelně.

    Pěší zóny bych do toho netahal, tam nemaj kola co dělat. A taky bych do toho netahal automobilovou dopravu, ta se řeší separátně. A ty prachy, co se do toho sypou, se měly investovat už dávno, ukaž mi jiný vyspělý město, který nemá ani jeden blbej okruh. Byl jsem ve městech, co jich maj i při menším počtu obyvatel osm.

    A nevím, proč nemůžeš HOBORGovi odpovědět, když jsi tak světaznalej, tak si jistě vzpomeneš na alespoň jedno město srovnatelné s Prahou, kde se cyklistika provozuje v tebou propagovaném množství...

    Pokud si ti cyklisti myslí (jako ty), že objevili kolo jako nový způsob dopravy, tak jsou to fakt pošahanci. Kolo znaj všichni...
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    HOBORG: jo, v Hradci Králové to taky docela frčí... tak jinak... dle výzkumu by po Praze jezdilo 3x víc lidí, než je tomu nyní - důvod ale není nějakej kopec, ale bezpečí, které výrazně ohrožuje automobilová doprava. O nějakých kopcích se prostě relevantní diskuze nevede. Kopce totiž nikdo zarovnávat bagrem nebude, je to věc, kterou nelze změnit. Takže diskuze o kopcích nekopcích je prostě zcela zbytečná a nikam nevede.

    Ve chvíli, kdyby se podmínky pro cyklisty a pěší ještě zlepšily, tak ten počet lidí, kteří by zvolili jinou formu dopravy, přirozeně ještě stoupne.

    Naposledy a polopaticky i pro ty největší trubky, co prostě maj potřebu diskutovat v rovině absolutní demagogie - nejde o to, aby každý usedl na kolo nebo chodil pěšky a svoje auto svrhl ze skály, ehm, ideálně nechal ekologicky zlikvidovat a stal se vegetariánem. Jde o to, že Praha na pěší a cyklisty z vysoka sere a takřka nic pro zlepšení situace nedělá. A možnosti tady jsou, existují studie, vedou se o tom už léta odborné diskuze, jsou lidé, kteří se tomu aktivně věnují nebo militantní organizace typu auto*mat lobují a pořádají akce a protesty. Bohužel na magistrátu a většině MČ jsou stále politici a političky, pro které toto není prioritou. Prostě je to široce nepochopená problematika, protože Praha není Amsterodam. Diskuze zde je toho krásným důkazem.

    Já žádnej sportovec nejsem, dokonce pracuju na místě, kde jsem možná jedinej, kdo dojíždí do práce na kole, pač většina kolegů a kolegyň má nejspíš taky názor, že by se moc cestou do práce zapotili. Spocenej ale nejsem (jezdim lážoplážo) a přesto jsem tu z domova rychleji, než kdybych jel autem nebo MHD. A takových příkladů je v Praze milión. Jen většina lidí prostě na to nemá koule, prostě se bojí, protože jízdou na silnici to není v mnoha místech žádná prdel a na chodníku si koleduješ o flastr.

    Problém je tedy bezpečí a nedostatečné řešení pro cyklisty. Cyklistické pruhy často vedou od nikud nikam nebo nejsou vůbec. Pěších zón a míst, kam má povoleno z automoto jen zásobování, případně rezident, je vskutku málo. Naopak se lejou závratný sumy na řešení stále rostoucí automobilové dopravy, kopou se tunely a stavějí obchvaty atd. Neříkám, že vše z toho není k užitku, ale spíše se zdá, že tato strategie nemá konec a nedochází k žádné regulaci. A doprava, zvláště pak ta automobilová, si regulaci zaslouží, poněvadž pouze neslouží, ale i významnou měrou škodí - lidem, přírodě, městu a životnímu prostředí obecně.

    Tak se kluci nad tím trochu zamyslete a přestaňte omýlat nesmysly o tom, že jezdit na koloběžce lze jen v Polabí nebo v Kodani. Lze to i v Praze. Nebo si myslíte, že to malý procento cyklistů jsou nějací pošahanci a blázni? Ne, jen na to přišli dřív, než řada jiných...
    CROME
    CROME --- ---
    jako kolovratek tady, uz to zacina bejt docela nuda
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    SPIPI: Můžeš mi vysvětlit, proč pořád někomu nadáváš? Myslíš si, že jsi pupek světa, nebo jde o nějakou deprivaci?
    HOBORG
    HOBORG --- ---
    SPIPI: zase nic? staci fakt aspon jeden priklad :) ja si udelal vyletu do zahranici dost a jeste jich dost bude, ale nic takovyho jsem nevidel.. v Parizi jsem treba videl jak krasne se da vsude jezdit i bez vyhrazenejch cyklopruhu, kdyz jsou na to podminky. a ze tam jezdi hodne kol, skutru, i aut

    ja bych tady opravdu rad videl vic kol, mopedu, skutru, motorek. nemam s cyklistama zadnej problem, mam mezi nimi hodne kamaradu. ale tahle okazala ignorace toho ze v praze na nejaky masivnejsi vyuziti kole proste nejsou podminky mi pripada fakt legracni
    JAMES_DICK
    JAMES_DICK --- ---
    SPIPI: krasne to funguje taky v Koline,Podebradech a jinejch mestech v polabi. Mozna je to jen muj osobni pocit,ale ty mesta,kde to funguje plus tebou zminovany Holandsko jsou si az napadne podobny svoji rovinatosti a kdyz k tomu postavis Prahu,tak i chovanec guatelmalskyho ustavu pro dusevne chory dokaze rozpoznat,ktery mesto do tyhle skupinky logicky nepasuje.
    To,ze pestujes svoje zdravi a kopce v Praze jsou pro tebe nuda neni zadnym etalonem pro to,jak by meli jezdit na kole vsichni ti,co si pohodlne sedej v autech a nemaj cas se kodrcat sockou.
    Taky rozlohou je Praha nekde jinde. Takze bych se spise zameril na to,jestli spis tvoje mentalita neni ustrelena.
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    prostě na kole se dá jezdit jenom po rovině :)

    HOBORG: jinak krásně to funguje takřka v každem Německém, Rakouském, Švýcarském, Norském, Švédském, Finském, Francouzském, Belgickém, Holandském, Britském, Skotském, Dánském a takhle bych moh snad pokračovat dál.. mrkni do mapy, tam jsou názvy. Anebo si udělej výlet do zahraničí. Za ty mraky výfukových plynů.
    Ona ta Praha není moc jiná, než jiný města.. hodně se ale liší v jednom - v mentalitě většiny lidí, kteří si myslej, že Praha je pupek automobilovýho světa. Skoro bych to přirovnal k nějaký automobilový deprivaci .)
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    CROME: Já?? Ne, já fakt ne :-)
    HOBORG
    HOBORG --- ---
    me to porad pripada jako logickej a relevantni argument
    priklad mesta srovnatelnyho s prahou kde to tak krasne funguje se tu stale jeste neobjevil
    pripada mi to jako takova predavana legenda. mezi cyklistama se o tom vypravi, ale nikdo to mesto jeste nevidel. nekde za hustym mrakem vyfukovych plynu je meste kolum zaslibene, kde kopce ani zima nikoho nezastavi, a vsichni jsou mnohem zdravejsi a stastnejsi
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam