• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MIKATCHOUPraguewatch - mapa pražských kauz
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    O Staroměstském náměstí v Praze « PragueWatch: Praha pod lupou
    http://praguewatch.wordpress.com/?p=299&preview=true
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    YBUKO: Tohle znám, na tom nic zajmavýho není, zajímá mě to sklepení samozřejmě. :-)
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    YBUKO: Jsou k tomu někde fotky? To mě zajímá!
    JAMES_DICK
    JAMES_DICK --- ---
    MIKATCHOU: potreboval bych nejaky drevo na chalupu na zimu
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    MIKATCHOU: Ty samí lidi, co si tam choděj v létě házet balonem nebo talířem. Nebo to sou důchodci?? Nemám dojem, že mí spolužáci na gymplu jsou dneska v důchodovým věku. A Újezd je plnej bytů, tam bydlí hodně lidí. Ovšem ty to máš zmapovaný....
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    budou tam chodit bruslit malostranani :)) haha, to mě pobavilo, máš na mysli těch pět a půl babiček co tam žije?
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    CISLO42: Si přečti, co jsem napsal. Já jsem pro vybudovat na Kampě na zimu kluziště, to ano. Ale moje představa se dost liší od představy MČ a jejích sponzorů. Za tohle bych někoho pověsil za uši do průvanu...
    CISLO42
    CISLO42 --- ---
    HAMSTER: úplně malé kluziště, přímo miniatura
    http://www.praha1.cz/cps/media/2011_cervenec-srpen_0017.pdf
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    CISLO42: Oni tam nepojedou, oni tam dojdou! :-) Teda pokud to bude malý kluziště pro malostraňáky, co si tam v létě chodí házet míčem. Jako to kluziště na Ovocňáku. Pokud to bude megaprojekt s reklamou po celým městě, pak mě to taky zajímá, jak se budou řešit problémy s dopravou a spol., v tom s tebou souhlasím, to je kravinimum...
    CISLO42
    CISLO42 --- ---
    HAMSTER: Ok, napíšu to úplně polopaticky: kam všichni ti lidé co tam dojedou bruslit dají svoje auta? Okolní ulice jsou už teď přecpané a za parkování se tam dávají botičky.
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    MIKATCHOU: Můžeš sem hodit tu přílohu? Docela by mě zajímalo, jak si sponzoři představují přiměřené kluziště.
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    MIKATCHOU: Ani omylem
    CISLO42: Jaký auta zase? Tam se jezdí na bruslích, to sou takový zvláštní boty, zkus si to vygooglit.
    IDENTITY: Na Ovocným trhu to celkem funguje, v Central Parku se taky bruslí (i když ne na umělým), nevím, proč by to nešlo i na Kampě. Hlasitou muziku a reklamy bych tam taky viděl dost nerad, mě celá ta úžasná zpráva, že to MČ nebude nic stát zas tak úžasná nepřipadá. Osobně bych asi byl radši, kdyby to nechala postavit Praha za svoje (dětský hřiště taky platí, tak proč tohle ne?), kdyby tam byl pronajímanej prostor jeden/dva buřtostánky a platilo se nějaký rozumný vlezný, tak to imho nebude Prahu stát prakticky nic a bude to pro obyvatele Prahy 1 super věc. Případně bych to zkusil narazit na granty EU na dětská hřiště nebo sportoviště, což by znamenalo, že vstup bude zadara a velkou část peněz na stavbu dostane Praha z fondů EU. Takže tímhle směrem bych se to asi snažil směřovat.
    Trochu se ale obávám, že to opět padne do klína majiteli pouťových atrakcí, milému chlapíkovi, příteli lidu a politiků, panu Kočkovi... :-(
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    beztak je tam ta bába nasazená jen na to, aby si lidi mysleli že s nima ta praha komunikuje...
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    YBUKO: má smysl jí něco odpovídat? něco jako "no jo, to říkáte všem, děláte tomu jen reklamu a stejně si to nakonec uděláte po svém???" :)
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    YBUKO:ok díky
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    YBUKO: potřebujou tam lidi furt, ted akutně zrovna na tento týden
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    bože, tak už mi odpověděla ta Blažková, nevim jestli zafungoval titul (to fakt takhle odpovídá všem? Asi spíš dává jen copy a paste... :) ale moc mě teda nepotěšila....


    Vážená paní doktorko,

    děkuji za Váš názor. Musím s Vámi v mnoha věcech souhlasit. Stejně jako Vy vnímám, že je důležité se snažit zachovat to krásné, co nám naše Praha nabízí a chránit ji před tlakem komerčních záležitostí. Na druhou stranu vnímám přesto tento projekt jako přínosný a dobře promyšlený. Máme zkušenosti i z krásných měst jako je například Vídeň, kde vznikl "Vídeňský ledový sen", což je kluziště podobného charakteru, které bylo přijato velmi pozitivně. Rozumím tomu, že k tomu nemáte veškeré podklady, ale pro Vaši informovanost - k tomuto kluzišti jsou nutné veškeré posudky, které realizací schvalují, aby místo ničím neutrpělo, dále bych ráda upozornila, že se nejedná o obrovské kluziště, ale přiměřené, které je dobře zapasováno do prostoru (viz.příloha) a zbývá dostatek místa pro procházky či například stavění sněhuláků.

    Kampa je místem, kde v jarním a letním období probíhají různé akce - koncerty, divadelní představení, zábavné show atd., není to jen park bez využití a určený k procházkám a opalování na trávě. Kluziště by bylo zábavou na zimní období, nejedná se tedy o nic jiného, než možnosti radnice připravit pro své občany další příjemně strávený čas. A pro děti určitě zábavu na každý den v zimě.

    Jinak mám ohlasy od občanů spíše pozitivní, kteří se na to již teď těší, samozřejmě že většina chce potvrzení, že se Kampa nezničí, ale jako projekt je to vítáno dobře. Tak jsem zvědavá na další názory a Váš zařazuji mezi ně.






    S pozdravem,

    Veronika Blažková
    vedoucí oddělení
    MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 1
    ÚŘAD MĚSTSKÉ ČÁSTI
    Útvar starosty
    Oddělení vnějších vztahů
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    vážení sledovatelé tohoto auditka, vím že to nesouvisí moc s městskou tématikou, ale nechcete náhodou někdo jet příští týden na Šumavu hlídat stromy před dřevorubcema od Stráskýho? v pondělí nebo v úterý tam vyrážím. Spí se v chatě na Kvildě.
    CISLO42
    CISLO42 --- ---
    IDENTITY: nemluvě o autech co tam není kam dát.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam