• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MIKATCHOUPraguewatch - mapa pražských kauz
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    NAKASHI: Proboha, to je arogantní debil, to se nevidí. Nechcete mu to jít někdo vysvětlit osobně?

    Praha 2, Mánesova 47
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    Majitel se mýlí, Praha už je dlouho muzeum. Nebo skanzen...
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    špatnej kauf prostě no. mu asi realitní makléř zapomněl sdělit, že Václavák není Menhetn :)
    NAKASHI
    NAKASHI --- ---
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    Mrakodrapy na Pankráci nebudou, soud zrušil územní rozhodnutí magistrátu | zpravy.ihned.cz - Česko
    http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-52708410-mrakodrapy-na-pankraci-nebudou-soud-zrusil-uzemni-rozhodnuti-magistratu
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    HAMSTER: mně právě přijde, že to okolní zástavbu svým způsobem ctí. Ta stavba na mě působí jako středověká strážná věž a stačilo by, kdyby nebyla tak zářivě bílá a bude to úplně v klidu :).
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    mně to přijde v pohodě, nevim, proč by to v Praze nemělo projít - ta stavba nikterak nezasahuje do okolí, nevyčnívá a do té ulice paradoxně zapadá a to přesto, že je oproti ostatním domům z úplně jinýho světa.. něco jinýho by asi bylo, kdyby taková stavba měla tři podlaží a byla asi tak stejně velká, jako ten dům na té poslední fotce dole v článku.
    MARWIN
    MARWIN --- ---
    vypada to uzasne, ale hadam ze chtit neco takoveho postavit nekdo v praze tak ho ochranari/pamatkari (vcetne nekterych zdejsich prispevatelu) sezrou i s botama
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    Je to sice Švédsko, ne Praha (v Praze by to nikdy neprošlo), ale tak to sem hodím. Co vy na to? Nectí to styl okolní zástavby, nehraje si to na nic starýho - a při tom jsem už dlouho neviděl nic, co by se mi tolik líbilo...

    Drzá kostka se všem vysmála. Vecpala se mezi domečky - iDNES.cz
    http://bydleni.idnes.cz/drza-kostka-se-vsem-vysmala-vecpala-se-mezi-domecky-fxj-/architektura.aspx?c=A110817_121607_architektura_web
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    SPIPI: Hezký, fakt... Zvykej si, že jsou na světě i lidi, co s tebou nesouhlasí...
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    SMALLRICCIO: o tom jsem taky už několikrát uvažoval a i jsem to procházel, ale průšvih je, že požadujou často dost vysokou kauci a hlavně pak většinou platbu v hotovosti, což fakt nemám. Další problém je v tom, že vyvolávací cena bývá sice často sympatická, ale předem absolutně nemůžeš říct, kolik tam přijde lidí a s jakým kapitálem. A nakonec - na pražské aukce jsem nikde nenarazil (na webu), buď se vyhlašují jen přes úřední tabule anebo se to posunuje na jiné aukční síně v prdelákově.
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    SMALLRICCIO: tak to dá snad rozum ne? pointa?

    jo a ta poslední věta - to mi přijde, že sedí spíš na tebe a další, kteří závidí lidem, kteří jezdí do práce meďourem, sorry :))
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    HAMSTER: ne, to fakt nemá, pač natvrlejšího člověka jsem snad v životě nepotkal :-/
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    SPIPI: Hele diskutovat s tebou opravdu nemá smysl, nechme toho, nejdřív zaměníš nájem za náklady na bydlení, teď zas byt za dům...
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    HAMSTER: a není to pravda? bydlím v nájmu a majitelku toho bytu jsem viděl jednou před dvěma lety, když mi předávala klíče.. asi ji to hodně zaměstnává :)) Uznávám, že v případě celého domu to je trochu jinak, avšak ta možnost zisku je také nepřiměřena jiná.. Tu samou zkušenost mám s předchozím bydlení.. Možná smůla, která potvrzuje pravidlo.

    Jinak ten rozdíl v nájech (regulovaný/neregulovaný) je nyní už poměrně malý. Rozdíl u takhle velkýho bytu je řekněme 2 - 3 tisíce.

    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    SMALLRICCIO: Nájmy tam, kde ještě funguje regulovaný nájemný, to nemusí být nutně obecní byty.
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    SMALLRICCIO: ne, diskutujem :-)
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    PATISLAV: Jasný, když víš, že prodávající potřebuje ty prachy hned a víš, o kolik je ochoten jít dolu, je to jiný jednání.. (ale radši nechci vědět, co na to říká zákon)
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    PATISLAV: Prej dokonce o 15%, hlavně na jaře, teď se to už ustálilo. Prej, já to tolik nesleduju...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam