• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MIKATCHOUPraguewatch - mapa pražských kauz
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    HAMSTER: já už tady žádný urážky nechci, budeme se bavit o tématu a nebudou tady osobní urážky - Smallriccio mi nebude říkat, že si mam hledat brigádu a jít do práce, když mě vůbec nezná a neví co dělám, takovýhle řeči do týhle diskuse nepatří
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    MIKATCHOU: Tak on tam píše příklady, očividně o tom zatím až tak nepřemejšleli, ale prostě jen říká, že si dovede představit, že ty budovy zachovaj a najdou pro ně jiný využití. Administrativa a bydlení jsou majoritní využití budovy ve městě, takže jako příklad je to celkem pochopitelný.

    A když už seš proti jízlivým a urážlivým komentářům, tak předpokládám, že tu poznámku o "největším omezenci" přeformuluješ nebo smažeš, jinak budu mít opět dojem, že tu funguje marxistická cenzura stalinistickýho typu, když SMALLRICCIO nesmí napsat, co si myslí, zatímco ty napíšeš text, kterej krom urážky neobsahuje žádný jiný sdělení.
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    smazala jsem Smalrica, odteď tady nebudu tolerovat žádné urážlivé a jízlivé komentáře, pouze konstruktivní kritiku, nechci, aby to tu vypadalo jako v diskuzních forech pod články na internetu...
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    HAMSTER: já si nemyslim že by to mělo být nákladový nádraží, zároveň ale nesouhlasím s tim, že by obchodně administrativní využití bylo to jedině co je užitečné a potřebné, už teď všude po Praze zejou prázdné kancly...
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    MIKATCHOU: A co bys chtěla, aby s tím udělal jinýho, než aby to předělal a dal tomu novou funkci? Nákladový nádraží už to asi fakt do budoucna nebude...
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    SPIPI: to snad neni možný, ten Sekyra je fakt největší omezenec
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    Pražští radní rozprášili komisi pro cyklistickou dopravu - Deník Referendum
    http://www.denikreferendum.cz/clanek/14934-prazsti-radni-rozprasili-komisi-pro-cyklistickou-dopravu

    vs.

    This $9 Cardboard Bike Can Support Riders Up To 485lbs | Co.Design: business + innovation + design
    http://www.fastcodesign.com/1670753/this-9-cardboard-bike-can-support-riders-up-to-485lbs
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    Sekyra k NNŽ: „Nejsme zásadně proti zachování budovy, ale jde nám o to, aby byla umožněná konverze objektu na nějaké smysluplné využití. Například obchodní nebo administrativní plochy.“

    Jó, smysl života je jenom sedět v kanclu nebo nakupovat.

    Mamutí projekty developerů: v Praze vyrostou nové čtvrtě za miliardy | Firmy a trhy | www.lidovky.cz
    http://byznys.lidovky.cz/mamuti-projekty-developeru-v-praze-vyrostou-nove-ctvrte-za-miliardy-1kf-/firmy-trhy.asp?c=A130201_175540_firmy-trhy_mev
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    kde udělali soudruzi chybu?
    Na pražské nákupní centrum Palladium je uvalena exekuce – Novinky.cz
    http://www.novinky.cz/domaci/292631-na-prazske-nakupni-centrum-palladium-je-uvalena-exekuce.html

    SPIPI: pravda, kterou ale třeba Cabrnochová za sz v P10 částečně popírá.. z její strany ale nijak překvapivé, koalici s Richterem si hájí.
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    MIKATCHOU: Jo a díky za odpověď, konečně se začínáme bavit věcně, bez osobních útoků a můžu si tě zase začít vážit. Děkuju
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    MIKATCHOU: Tak jsem si to pročetl (ten úvod, pak ještě pár kapitol, ale přiznám se, že jsem se v tom ztratil, protože používanou termilologii neznám) a ve všem, co jsemčetl, jsem našel spíš jen obecně platné teze. Jistě je pravda, že se po zkušenostech s ČSSR veřejnost odklání od marxistických myšlenek a často je prostě šmahem odmítá bez hlubší znalosti. Tomu se nelze divit, naopak je s podivem, že i po revoluci má v naší zemi levice tak silnou pozici, KSČ nezanikla a mnozí vlivní lidé předrevoluční epochy zastávají vlivné úřady i nadále (v revolucích mívají členové poražené mocenské skupiny většinou spíš tendenci náhle umírat). Toliko k úvodu, pak se tam řeší různé otázky, ale vždycky na čistě teoretické bázi. Čili chápu, že marxismus jako teorie stále žije a je různě rozvíjen. Dokonce se očividně vedou spory o to, který ze směrů jeho rozvoje je ten správný.

    Ale na mou otázku to stále neodpovídá. Já sem holt člověk s technickým vzděláním, takže pro mě je to věc podstatná, ačkoli se tomu jistě humanitně vzdělaní lidé podivují a podobnou otázku si nikdy nepoložili (a tím pádem na ni ani nemůžou najít odpověď v knihách. Takže to zkusím ještě jednou - je něco, co marxismus přinesl světu, zavedlo se to do praxe a funguje to?
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    MIKATCHOU: zatím sem to neověřoval, ale řekl bych, že se to zakládá na skutečnosti..
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    MIKATCHOU: Že seš to ty, tak na to večer mrknu, teď nemám kdy...
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    HAMSTER: udělej mi tu radost a přečti si aspon uvod u tohoto textu

    Kdopak_by_se_Marxe_bal_.pdf (645947 B)
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    HAMSTER: deklarativně Marxistů moc není, neznám přesný počet, taky je otázka, jestli tě zajímaj jen lidi, co jsou zaměstnaní na různých katedrách, nebo i lidi, kteří působí mimo akademickou sférů. Důvod, proč mnoho lidí jsou Marxisty, ale nikde to o sobě raději nepíšou, je prostý - kvůli lidem, kteří to nechápou. Stopa Marxismu ovšem je ve všech jejich úvahách nebo se projevuje ve způsobu analýzy. Je hodně lidí, kteří třeba ve svých pracích vychází z jiných filosofů a vědců, kteří jsou Marxisti, ale mainstreamová veřejnost to o nic neví. Třeba ne každý ví, že Gramsci byl Marxista. Někteří lidi to neví ani o Žižekovi. Málo se ví, že Marxista byl i Jan Palach. Někteří pravičáci čtou Jeana Paula Sartreho a ani netuší, že čtou kovanýho Marxistu. Ale přesné počty ti fakt neřeknu.

    Jinak ano, dá se to použít bez toho, aniž by se tím něco nekomu nutilo. dokone se tak používá ve většině případů, ale to ty nikdy nezjistíš, protože odmítáš číst cokoliv, co se na Marxe odkazuje.
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    SPIPI: tak je to drb, nebo pravda?
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    drb:

    "Na dnešním zastupitelstvu Prahy 10 se stala prazvláštní věc: nejméně půl hodiny před startem už byla všechna místa zasednutá a úředníci odmítali pustit do sálu další diváky z řad občanů, kteří tam chodí a vystupují pravidelně (a jsou ve svých vystoupeních vůči vedení městské části poměrně dost kritičtí). I když míst ke stání bylo ještě dost, úředníci byli neoblomní. Občané museli tedy stát mnoho hodin na chodbě, na které nejsou židle, a sledovat jednání na jediném monitoru, kterému nebylo chvílemi rozumět. Ještě zvláštnější bylo, že zmíněné podivní diváci, kteří místnost dávno před začátkem zaplnili, během zasedání vypadali, že je jednání vůbec nezajímá. Nicméně i přes to: velmi často po schválení různých bodů, které prosazoval starosta Milan Richter, usilovně tleskali. A to i tam, kde by potlesk normálně nikdo nečekal. Bylo opravdu milé slyšet od lidí, co vypadali, že přišli na zasedání v pauze mezi lekcemi kickboxu a posezením v herně, tak velký aplaus například při oznámení, že na Praze 10 budou nové školky. Méně milé už ale bylo, když zde zachycená paní začala napadat novináře, který si tu podivnou partu fotil, a chtěla po něm, aby se jí legitimoval. Resumé: pokud mělo být něčím cílem pozvání této skupiny na zastupitelstvo zastrašení občanů či novinářů, tak se povedl pravý opak - kdo měl foťák aspoň na mobilu, ten si to tam zdokumentoval. Další jednání zastupitelstva Prahy 10 se navíc díky tomu dostane pod ještě větší drobnohled. Protože co je lepší téma na článek než nájemní ranaři, které teď bude chtít každý vidět na vlastní oči?"
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    HAMSTER: a na co že ses to ptal?
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    MIKATCHOU: Hele sorry, ale tohle je vazne krajne urazlivy a neprijatelny chovani. Za prvy jsi tu debatu rozjela ty svou marxistickou agitkou, takze to, ze ted diskusi z pozice "moci" ukoncis je vazne zarazejici a pak - delas to, co pokazdy. Zacnes se schovavat za "post-" a "neo-" a misto vecnych argumentu zacnes s osobnimi utoky a seznamem literatury. Pokud problematice skutecne rozumis, argumentuj. Pokud mas pouze precteno x knih a sama bez citaci a odkazu na ty knihy mi neumis odpovedet na primitivni laickou otazku, pak nechapu, co ma za vyznam tvuj titul. To je jako by se me nekdo zeptal na to, co je to baroko, a ja nedokazal vyplodit lepsi odpoved, nez "precti si Syrovyho kretene."
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam