• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    REK11Kombinované/dálkové studium na VŠ
    REK11
    REK11 --- ---
    TYKVE: je to bráno jako další studium ne jako překročení doby studia,někde se platí něco směšného,jinde vůbec-tedy pokud mluvíme o státní škole
    TYKVE
    TYKVE --- ---
    ahoj, nevíte, jak to dneska je? když vystuduju magisterský pětiletý, a pak se ještě přihlásím někam na bakaláře, tak platím? nebo se to bere jako jinej "program" a mám na to nárok.
    HELMETGIRL
    HELMETGIRL --- ---
    Ahoj, nemáte náhodou někdo zkušenost s magisterským studiem na FSV-UK, katedra Sociologie, ideálně obor Veřejná a soc. politika? Zajímala by mě hlavně náročnost a byrokratické záležitosti.
    REK11
    REK11 --- ---
    HANELA:
    ad nechci rejpat: Já jsem zas alergická, když někdo jde rejpat a použije tyhle dvě slova, takže kdybys nechtěla, tak nerejpeš, což teď vlastně děláš a chceš:-o a to mi teda vadí u všech, nejen u vysokoškoláků. Pokud máš problém s pravopisem, tak adresuj a nejlepe do pošty a neotravuj s tím tady.

    Jinak neprud nebo bude zle. Navíc je to OT, takže příště bez milosti mažu
    HANELA
    HANELA --- ---
    nechci rejpat, ale narazila jsem tady několikrát na hrubku...mi místo my.
    jsem na tyhle chyby dost alergická, hlavně u vysokoškoláků :-(((((
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    CMLKA: a nebo to CŽV jde použít ještě jedním způsobem - mě vyrazili po čtvrťáku kvůli jedné neudělané zkoušce ze třeťáku, tak jsem si v tom následujícím roce tu zkoušku dodělala na CŽV, dala novou přihlášku a protože en-block ročníky u nás uznávat šlo (narozdíl od samostatných předmětů, které se uznávaly jen za 2 a lepší), tak jsem požádala o uznání a nastoupila zase hezky do čtvrťáku (zkombinovaného s páťákem, protože ze čtvrťáku jsem měla taky skoro všechno hotové...)
    REK11
    REK11 --- ---
    CMLKA: ano ve sve podstate je to tak :-)
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    CHIMERA: za zajmeno "ty" si dosad "clovek" nebylo to mysleno osobne, ostatne vim, ze jsi holka...
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    CMLKA no to se netýká mě, já ty lidi učím :))
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    CHIMERA: jo aha...takze vlastne jakoby platis za to, ze si neudelal prijimacky...nebo jinak jsi ve skole vlastne nad ramec studentu, takze logicky za tebe asi ani stat nic neplati...
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    CMLKA. CŽV je celoživotní vzdělávání. něco jako dřív byl nultý ročník. ti, kteří se nedostanou ke studiu, si můžou zaplatit první ročník, buď v denní nebo distanční formě, a pokud během prvního roku splní všechny podmínky, tak jsou pak převedeni do řádného studia.
    v řádném typu studia distanční formu nemáme, tam je jen denní.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    CHIMERA: prave ze na statni ne, coz je dost luxus...
    btw co je CŽV?
    REK11
    REK11 --- ---
    CHIMERA: ale to je něco jineho! u nas se CZV taky plati, ale dalkove jako radne studium ne....
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    REK11: u nás (a jsme státní) se dálkové/kombinované platí. ale to je asi tím, že je to CŽV, a tam se platí i denní studium.
    jen mě zajímalo, kolik se platí jinde.
    REK11
    REK11 --- ---
    CHIMERA: na statni ne,az po prekroceni doby studia
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    platíte si za dálkové/kombinované studium?
    LIBUSHKA
    LIBUSHKA --- ---
    SPLIFFBOY: :) velka pravda...
    SPLIFFBOY
    SPLIFFBOY --- ---
    SVETLUSKA222: rekl bych, ze tvoje zkusenost je dost vzacna, takze se me tahle bagatelizace skoro az dotyka... u nas (antropologie na ZCU) je vstricnejsi pristup k dalkarum vzacnosti. kdejakej prednasejici ti naopak rad zopakuje jejich mantru, ze nas diplom bude mit stejnou hodnotu jako diplom denaku, tak si to musime odmakat. a jak tu kdekdo prede mnou uz zminil, casto mame naopak praci navic, protoze nemame treba seminare, kde bysme si to odsedeli a nechali aktivnejsi jedince diskutovat s prednasejicim, ale musime misto toho cist doma a odevzdavat kvanta pisemnych praci navic... I na pochopeni latky kazdeho povinneho predmetu mame jen dva 4 hodinove bloky prednasek, misto standardnich 12x1,5 hodiny, zbytek si musime docist, dopochopit, ulevy se rozhodne nekonaj, okruhy ke zkouskam (a casto i zkouskovy terminy) jsou spolecny s dennim.

    jak tu nekdo psal, ze to nic nestoji, tak to zkusi... musim nesouhlasit. stoji to strasne moc. naseho casu, o ktery okradame sebe, rodinu, pratele,... nasich nervu, penez (studijni materialy, v mem pripade i dojizdeni), dovolene (vetsina jde na skolu), atd. pokud by me obor, ktery aktualne delam, opravdu nebavil, davno bych se na to vykaslal...

    aktualne mam ted na semestr studium preruseno, protoze jsem pred rokem zmenil praci a s tou soucasnou to fakt nejde (delam v reklamce). ted jsem teda pro zmenu dal vypoved v praci, ktera me jinak bavi, a vracim se v zari do studia, pricemz k tomu hledam praci, s kterou to nejak doklepu. bylo to dilema, ale nechci to, co uz sem studiu obetoval, nyni zahodit, a tak radsi obetuju dal...


    ja teda nechci dalkare odrazovat, ale myslim, ze pokud clovek opravdu nevi, proc to dela, je skoda tim ztracet cas...
    ale jsou samozrejme velke rozdily mezi skolami a obory. znam i vyzivane dalkare z min narocnych oboru nebo ze soukromych skol.
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    LIBUSHKA: u nás spousta učitelů zastáva názor, že mi z kombinovanýho vlastně ani pořádný studenti nejsme, že jsme povl, páč pořádnej student si tam ty roky pořádně odsedí, žeano
    LIBUSHKA
    LIBUSHKA --- ---
    SVETLUSKA222: stastna zena... mame taky tolik co denaci a ze by pro nas mel nekdo pochopeni? spis na nas koukaj tak, jakoze nejsme ochotni skole dat dost a jeste nas "sikanujou".... takze dalkovy studium? fakt horor... na bakalari jsem byla na dennim a to bylo nej, ted je to smrt:/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam