• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    REK11Kombinované/dálkové studium na VŠ
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    SWEETSKIN: tak tezko muzes prinutit soukromyho dopravce, aby ti dal slevu, zeano....
    SWEETSKIN
    SWEETSKIN --- ---
    CMLKA: spíš jsem to myslela tak, že když může deňák dostat stipendium na bydlení, proč ne já na dopravu, když už tu školu nestojim skoro nic
    SWEETSKIN
    SWEETSKIN --- ---
    CMLKA: mně do 26ti ještě pár let zbývá, ale při cestách Praha - Brno Student agency slevy nenabízí, vlakem nemam šanci dostat se tam včas.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    POZITRON: to se obavam v soucasne dobe zatim nikdo nevi....
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    KETHAMINA: a pri skolnym uz se pak poplatky za prekroceni standardni doby studia platit nebudou?
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    SWEETSKIN: jenze to podle me neni vec skoly, ale tech poskytovatelu slev, tedy dopravnich podniku...ja mam naprosto platneho ISICa jako vsichni ostatni, ovsem holt nekde ho uznavaji jen pro ty,kteri jsou do 26 let veku
    SWEETSKIN
    SWEETSKIN --- ---
    10k za semestr by bylo únosný, ale pokud budou stejné podmínky pro deňáky i dálkaře, měli by nás zrovnoprávnit alespoň příspěvkem na dopravu, už takhle tu školu nestojim vpodstatě nic, profesoři jsou liní, na sobotu nedávaj konzultace a za pátek se to všechno stihnout nedá...mě bude cestování jenom na zkoušky stát víc, než nějaká kolej. Že nemusej platit lidi, co už jednu vysokou mají mi taky připadá nepochopitelný - ti by přece měli platit jako první, už maj imho vyčerpáno.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    EDNA_JEDNA: je fakt, ze me taky prekvapilo,ze je to zadarmo, a co vic, ze je dalkovy zadarmo pro ty, co uz jednu vejsku maj....ale prijemne, o tom zadna :)
    EDNA_JEDNA
    EDNA_JEDNA --- ---
    Ja kdyz jsem videla vysi skolnyho, tak mi skoro zaskocilo, myslela jsem, ze to bude mnohem vic, kdyz se lidi tak vztekaj.
    Ja jsem studovala za horsi prachy teda a v Polsku to funguje tak, ze dalkovy obory jsou 'zatizeny' skolnym vsechny - jak na soukromych tak na verejnych vyskach (denni studenti na verejnych skolach skolne neplati) - imho je to logicky, studujes dalkovy, protoze mas praci, mas praci, muzes solit; pro socialni pripady presne jak rika cmlka vychodisko jiste je, dyt je milion typu stipendii

    BTW zdravim matky, co vychovavaji maly danovy poplatniky...zomg
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    KETHAMINA: he he ajo.... :)
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    CMLKA: souhlasim, že 10 000,-za semestr není neúnosný. Odpovídá to teď třeba platbam na Uk za nadstandardni délku studia. Ale ať počítám, jak počítám, je to 2 000,-za měsíc, když zapoctes zkouskovy.
    REK11
    REK11 --- ---
    CMLKA: mno právě......na to, že je to rok a pul...... navic to vypada,ze se pod panem ministrem klepe zidlicka,tak buh vi,kdo to bude dodelavat....
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    zatim je to jenom ve stadiu navrhu...
    REK11
    REK11 --- ---
    CMLKA: tak o delsim studiu vubec nemluvim,to je neco,co urcuje fakulta a s cim samozrejme pocitam :-))

    mno ale prave ze v tom zakonne neni dano,ze se to tyka jen denniho studia :-)) minimalne, ze pokud posunou tu hranici, budu studentem i ja :-)) ted ten statut diky veku nemam.....

    nejhorsi je, ze je to jak jsem si to myslela-oni to nemaji pripravene a pristi rok uz to ma vejit v platnost........ to bude zas nejakej paskvil,ktery hodi do fora a budou cekat,co to udela......


    CMLKA
    CMLKA --- ---
    REK11: tak skolne si ted nastavujou samy, jsou dane jen limity v zakone...mluvim teda o skolnem za delsi studium...a proc by do toho nemohly mluvit? co to je zase za zaver? snad i odpousteni skolneho je na kazde skole ne? a logicky se skoly budou muste chovat trzne, pokud budou chtit mit studenty a penize, tak budou muset rozumne nastavit skolne, aby prezily...

    a nazor, ze kolej te nezajima, je fakt k smichu....vzdyt ten zakon se tyka predevsim denniho studia, o dalkovem tam nepadlo ani slovo, takze se bavme k tematu, kterym jsou predevsim mladi lide po stredni skole....fakt nechapu, proc tak prskas, kdyz zatim neni jasne vubec nic...

    plus si osobne stale myslim, ze pokud si nastoupila za nejakych podminek, tak bys za tech samych, tj. zdarma mela mit moznost skolu dokoncit, ale to nevim ,jestli takhle bude no...ovsem bylo by to feer
    REK11
    REK11 --- ---
    Zákon o školném je nepřipravený. Přitom stál miliony, upozorňují univerzity - Deník Referendum
    http://www.denikreferendum.cz/clanek/12071-zakon-o-skolnem-je-nepripraveny-pritom-stal-miliony-upozornuji-univerzity

    nejvic se mi libi ta cast,kolik to stalo :-DDD myslim,ze 1,5 stranky ka 46 mega je teda palba .-DDDD
    REK11
    REK11 --- ---
    CMLKA: nedělám závěr,jen vím,jak to probíhá. A jsem zvědavá jak to bude vypadat při zavádění,to že se mluví,ještě neznamená,že školné skutečně odložené bude!! Mluví se taky o přímé dolbě prezidenta-kolik? 10 let :-))

    Kdyz jsem si porizovala děti a nastupovala na VS,jeste se o tom nemluvilo...

    bydleni na koleji me nezajima,ja si ho musim cvakat tak jako tak....

    otazka o cem skoly budou moct rozhodovat a ocem ne....kdyz do toho ani moc ted nemuzou mluvit .-))
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    REK11: ale v tom clanku vubec neni nic o tom, jak to bude s dalkarema, takze delat zaver, ze "zase ti debilove nahore to urcite rozhodnou spatne" mi prijde fakt smesnej....imho si to bude kazda skola rozhodovat sama a podle toho se tam pak treba taky budou lidi hlasit, zeano...a 10k mi prijde za semestr opravdu velmi rozumny navrh, chapu, ze to pro nekoho muze byt hodne, ale celou dobu se taky mluvi o tom, ze kdyz bude skolne, tak bude nejaky system bud pujcek nebo odlozenych splatek, aby si studium mohli dovolit temer vsichni....a znovu opakuji, ze naklad 1 tisic za mesic mi prijde oproti treba bydleni na koleji, coz je treba 3 - 5 tisic nekde, jen zlomek skutecnych nakladu a ty naklady na bydleni, jidlo, knihy uz davno existujou....
    a promin, kdyz sis poridila deti, tak si holt udelala nejakou volbu a muselo ti byt jasne, ze si nejake veci mozna v budoucnu nebudes moct dovolit...a i tak si myslim, ze pokud spadnes do nejake kategorie s narokem na socialni pomoc, tak ti to fakulta jiste nejak zohledni
    REK11
    REK11 --- ---
    jo a na některý předměty nemáme pro jistotu přednášky vůbec.....jako třeba jazyky a ted i matematiky....
    CRANK
    CRANK --- ---
    CRANK: A jen teda dodám, že titul je ten poslední (možná předposlední) důvod, proč na té škole jsem. V podstatě studuju to co už 10 let dělám a to hlavně kvůli tomu, že chci v oboru růst (i když, když sleduji, o čem to studium je, tak mám pocit že je to spíš jen tréning vůle a disciplíny, dokud se ndostanu na magisterské / phd studium).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam