• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    REK11Kombinované/dálkové studium na VŠ
    Pro nyxáky, kteří studují dálkově vysokou školu. Často už nám dávno není náct, ale snažíme si prohánět závity mozkové .-)))

    Všechna OT budu po jednom upozornění mazat.

    Prudit si choďte do nějaké vlastní místnosti.

    Je to diskuze! Ne žádnej klub, který má za úkol terorizovat nebo buzerovat přispívající, to je základní pravidlo! Kdo ho poruší, má smůlu...
    rozbalit záhlaví
    REK11
    REK11 --- ---
    CMLKA: nedělám závěr,jen vím,jak to probíhá. A jsem zvědavá jak to bude vypadat při zavádění,to že se mluví,ještě neznamená,že školné skutečně odložené bude!! Mluví se taky o přímé dolbě prezidenta-kolik? 10 let :-))

    Kdyz jsem si porizovala děti a nastupovala na VS,jeste se o tom nemluvilo...

    bydleni na koleji me nezajima,ja si ho musim cvakat tak jako tak....

    otazka o cem skoly budou moct rozhodovat a ocem ne....kdyz do toho ani moc ted nemuzou mluvit .-))
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    REK11: ale v tom clanku vubec neni nic o tom, jak to bude s dalkarema, takze delat zaver, ze "zase ti debilove nahore to urcite rozhodnou spatne" mi prijde fakt smesnej....imho si to bude kazda skola rozhodovat sama a podle toho se tam pak treba taky budou lidi hlasit, zeano...a 10k mi prijde za semestr opravdu velmi rozumny navrh, chapu, ze to pro nekoho muze byt hodne, ale celou dobu se taky mluvi o tom, ze kdyz bude skolne, tak bude nejaky system bud pujcek nebo odlozenych splatek, aby si studium mohli dovolit temer vsichni....a znovu opakuji, ze naklad 1 tisic za mesic mi prijde oproti treba bydleni na koleji, coz je treba 3 - 5 tisic nekde, jen zlomek skutecnych nakladu a ty naklady na bydleni, jidlo, knihy uz davno existujou....
    a promin, kdyz sis poridila deti, tak si holt udelala nejakou volbu a muselo ti byt jasne, ze si nejake veci mozna v budoucnu nebudes moct dovolit...a i tak si myslim, ze pokud spadnes do nejake kategorie s narokem na socialni pomoc, tak ti to fakulta jiste nejak zohledni
    REK11
    REK11 --- ---
    jo a na některý předměty nemáme pro jistotu přednášky vůbec.....jako třeba jazyky a ted i matematiky....
    CRANK
    CRANK --- ---
    CRANK: A jen teda dodám, že titul je ten poslední (možná předposlední) důvod, proč na té škole jsem. V podstatě studuju to co už 10 let dělám a to hlavně kvůli tomu, že chci v oboru růst (i když, když sleduji, o čem to studium je, tak mám pocit že je to spíš jen tréning vůle a disciplíny, dokud se ndostanu na magisterské / phd studium).
    REK11
    REK11 --- ---
    CMLKA: komunistickej nazor? to teda neni!!minimalne protoze mi fakulta ROZHODNE nevenuje tolik casu jako dennim studentum...na kazdy predmet mam JEDNU prednasku (ted tedy na statistiky tri). Spravedlive by bylo to vydelit-casem,ktery nam nekdo venuje .-)) to by bylo spravne

    za dalsi pracuji,zivim dva dalsi poplatniky a i studenty, ktery si neplati zadne pojisteni,pokud nedelaji a buh vi koho vseho (radeji nevedet)

    ZDARMA studium je komunistickej nazor,dyt je to blbost!! profesory preci platime z tech odvodu ne? PROBUH NIC neni zadarmo!!!
    REK11
    REK11 --- ---
    CRANK: SOUHLAS!! tedy u nas je to 12000k na semestr....
    CRANK
    CRANK --- ---
    CMLKA: Mě třeba mrzí, že na kombi studiu na FITu ČVUT se po přesáhnutí hrazeného studia platí stejně jako denní studentni (21500 za semestr, nebo tak nějak).

    Vzhledem k tomu, že do školy chodíme jen o víkendech, přednáší/cvičí nám přibližně 10tinu času co denní studenty a společné máme jen domácí úkoly, písemky a zkoušky ... tak mi nepřijde moc fér.

    Nicméně až budu muset platit, tak platit budu. Nějak to snad zvládnu. Ale trochu mě to mrzí a přijde mi to nefér vzhledem k tomu, jak na nás ve všech ohledech kašlou a případně jen řeknou "chtěli jste kombi, máte kombi, titul budete mít stejnej, tak držte hubu".

    Pořád si myslím, že je to asi nejlepší volba, jakou jsem ve studiu mohl udělat a zároveň to zvládám (jasně, jsou tu zajímavější školy, ale nejspíš bych to nezvládal při full-time jobu)..
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    REK11: prosim te, co je tohle za komunistickej nazor?? debilove nahore? rozumna vyse skolneho je teda podle me spravne reseni situace, ostatne vysokoskolske vzdelani zdarma neni zadny standard....a ostatne uz tak existuje rada duvodu na zaklade kterych muzes pozadat o snizeni nebo odpusteni skolneho, coz by treba v pripade samozivitelky dvou deti jiste dobry duvod byl, to by bylo ale pak na skole a nejakem individualnim posouzeni, jinak tech 10k za semestr mi prijde naprosto v pohode, ostatne uz ted to spousta lidi, co pretahujou plati...
    REK11
    REK11 --- ---
    CMLKA: to jaq si rozhodne myslim taky,jenze ty debilove nahore si mysli,ze jsme bezedny .-)
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    REK11: v tom pripade pujcka no...ale to si zase myslim, ze pak by skoly mely zvyhodnit dalkare oproti dennim studentum a dat to skolne treba tretinove, protoze ta zatez je pro ne mnohem mensi, tudiz i mensi naklady....
    REK11
    REK11 --- ---
    CMLKA: mno já se obavam,ze treba ja jako pracujici dalkar, zivici dve deti na tohle proste momentalne prijem nemam,takze rpo me by to bylo jasny......
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    zrovna jsem na to koukala, nicmene pisou, ze studentem by mohl byt clovek az do 35 let veku se vsema vyhodama, coz mi prijde dobry...a strop pro skolny 10k za semestr mi taky neprijde nijak sileny, ostatne pokud je nekdo ze socialne slabe rodiny, tak vetsi problem by pro nej muselo byt ubytovani na koleji, nez tisic korun mesicne za skolne
    REK11
    REK11 --- ---
    Školné má vynést až 6 miliard ročně, spočítal Dobeš - Aktuálně.cz
    http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=727231
    EDNA_JEDNA
    EDNA_JEDNA --- ---
    SWEETSKIN: no to v zadnym pripade neni to samy a ohledne odvodu z vydelku, kterych se muj post tykal viz:

    "Jaké jsou povinnosti zaměstnavatele při odvodu pojistného za studenta?

    Povinnosti zaměstnavatele v odvodech pojistného na SZ jsou stejné jako u ostatních zaměstnanců. Zaměstnavatel je povinen za studenta odvést „svou“ složku pojistného na sociální zabezpečení (25 %, resp. 26 % vyměřovacího základu) a spolu se „zaměstnaneckou“ složkou (6,5 % vyměřovacího základu), kterou studentovi-zaměstnanci srazí z jeho příjmu, který mu vyplácí formou mzdy nebo platu. Obě složky pak odvede na účet příslušné OSSZ/PSSZ/MSSZ. Zaměstnavatel je též povinen studenta-zaměstnance u příslušné OSSZ/PSSZ/MSSZ přihlásit k nemocenskému pojištění a po skončení zaměstnání jej odhlásit. "

    http://www.cssz.cz



    Takze pokud jsi student a pracujes na DPC pak socialni a zdravotni Z VYDELKU neplatis a zalezi to na typu smlouvy, ktery mas, amai wrong dude?



    SWEETSKIN
    SWEETSKIN --- ---
    EDNA_JEDNA: to je to samý, stačí číst...logicky, protože zákon nerozlišuje mezi dennim a kombinovanym studiem, práci do toho tahat vůbec nemusíš. a z článku je jasný, že student nemusí platit zdrávko.
    EDNA_JEDNA
    EDNA_JEDNA --- ---
    SWEETSKIN: mluvila jsem o rozdilu mezi pracovni smlouvou na dobu urcitou/ neurcitou a dohodama, ne o rozdilu mezi zivnostniky a zamestnanci
    SWEETSKIN
    SWEETSKIN --- ---
    Kombinované studium - oč v něm běží? | NICM
    http://www.nicm.cz/kombinovane-studium-oc-v-nem-bezi


    EDNA_JEDNA: ne, viz článek. živnostník ať předá potvrzení o studiu účetní, je studentem stejně jako ten, kdo dělá na HPP a tedy má stejná práva
    EDNA_JEDNA
    EDNA_JEDNA --- ---
    CMLKA: podle toho asi zas na jakou kdo dela smlouvu rekla bych
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    nicmene socialni a zdravotni si beztak clovek teda musi z vydelku platit ne?
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    SWEETSKIN: no ona je zivnostnik, kze to bude asi tim...
    SWEETSKIN
    SWEETSKIN --- ---
    CMLKA: teď na to koukam a bez pár drobných mi to pokryje zdrávko. + jestli kámoška jezdí sockou, má pořád nárok na snížený jízdný
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam