• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    REK11Kombinované/dálkové studium na VŠ
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    zrovna jsem na to koukala, nicmene pisou, ze studentem by mohl byt clovek az do 35 let veku se vsema vyhodama, coz mi prijde dobry...a strop pro skolny 10k za semestr mi taky neprijde nijak sileny, ostatne pokud je nekdo ze socialne slabe rodiny, tak vetsi problem by pro nej muselo byt ubytovani na koleji, nez tisic korun mesicne za skolne
    REK11
    REK11 --- ---
    Školné má vynést až 6 miliard ročně, spočítal Dobeš - Aktuálně.cz
    http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=727231
    EDNA_JEDNA
    EDNA_JEDNA --- ---
    SWEETSKIN: no to v zadnym pripade neni to samy a ohledne odvodu z vydelku, kterych se muj post tykal viz:

    "Jaké jsou povinnosti zaměstnavatele při odvodu pojistného za studenta?

    Povinnosti zaměstnavatele v odvodech pojistného na SZ jsou stejné jako u ostatních zaměstnanců. Zaměstnavatel je povinen za studenta odvést „svou“ složku pojistného na sociální zabezpečení (25 %, resp. 26 % vyměřovacího základu) a spolu se „zaměstnaneckou“ složkou (6,5 % vyměřovacího základu), kterou studentovi-zaměstnanci srazí z jeho příjmu, který mu vyplácí formou mzdy nebo platu. Obě složky pak odvede na účet příslušné OSSZ/PSSZ/MSSZ. Zaměstnavatel je též povinen studenta-zaměstnance u příslušné OSSZ/PSSZ/MSSZ přihlásit k nemocenskému pojištění a po skončení zaměstnání jej odhlásit. "

    http://www.cssz.cz



    Takze pokud jsi student a pracujes na DPC pak socialni a zdravotni Z VYDELKU neplatis a zalezi to na typu smlouvy, ktery mas, amai wrong dude?



    SWEETSKIN
    SWEETSKIN --- ---
    EDNA_JEDNA: to je to samý, stačí číst...logicky, protože zákon nerozlišuje mezi dennim a kombinovanym studiem, práci do toho tahat vůbec nemusíš. a z článku je jasný, že student nemusí platit zdrávko.
    EDNA_JEDNA
    EDNA_JEDNA --- ---
    SWEETSKIN: mluvila jsem o rozdilu mezi pracovni smlouvou na dobu urcitou/ neurcitou a dohodama, ne o rozdilu mezi zivnostniky a zamestnanci
    SWEETSKIN
    SWEETSKIN --- ---
    Kombinované studium - oč v něm běží? | NICM
    http://www.nicm.cz/kombinovane-studium-oc-v-nem-bezi


    EDNA_JEDNA: ne, viz článek. živnostník ať předá potvrzení o studiu účetní, je studentem stejně jako ten, kdo dělá na HPP a tedy má stejná práva
    EDNA_JEDNA
    EDNA_JEDNA --- ---
    CMLKA: podle toho asi zas na jakou kdo dela smlouvu rekla bych
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    nicmene socialni a zdravotni si beztak clovek teda musi z vydelku platit ne?
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    SWEETSKIN: no ona je zivnostnik, kze to bude asi tim...
    SWEETSKIN
    SWEETSKIN --- ---
    CMLKA: teď na to koukam a bez pár drobných mi to pokryje zdrávko. + jestli kámoška jezdí sockou, má pořád nárok na snížený jízdný
    SWEETSKIN
    SWEETSKIN --- ---
    tos buď špatně pochopila, nebo kamarádka potvrzení o studiu v práci nedala (ale neni to taková sleva, aby pokryla soc. a zdrav.)
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    nebo jsem to spatne pochopila...
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    SWEETSKIN: fakt? kamaradka si mi prave stezovala, ze ji neni 26 je na dennim, pracuje a zadnou slevu nema :((
    SWEETSKIN
    SWEETSKIN --- ---
    CMLKA: tak že jsou dálkaři oproti dennim znevýhodněný je známá věc, ale já mam teda na základě potvrzení o studia aspoň nějakou slevu na dani. no co, oni se válej, já mam zkušenosti k nezaplacení, asi tak ;)
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    JULESKAH: tak tahle cast je asi vsem jasna....imo dotaz byl o tom, kdyz ti je min a do skoly chodis jenom na kombinovany a nejsi zamestnanej...
    JULESKAH
    JULESKAH --- ---
    JUDAH: imho zalezi na veku ... do 26 to plati stat/skola a pak ty, resp. zamestnavatel .. zjednodusene.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    SWEETSKIN: tak takhle logicky to teda imho zrovna neni, kdyz makas, tak mas smolku, pekne platis socku a zdravku z vydelku a ze jsi student zadnou vyhodu nemas, kdyz si jen student do 26 tak to za tebe plati stat, respektive jen zdravku, protoze do duchodu se nove studium uz nezapocitava....pokud teda v kombinovanym a dalkovym neni rozdil...
    JULESKAH
    JULESKAH --- ---
    MERITUM Obchodní právo (1976431198) - Aukro - Aukce OnLine
    http://aukro.cz/meritum-obchodni-pravo-i1976431198.html
    SWEETSKIN
    SWEETSKIN --- ---
    JUDAH: mělo by to být stejný jako na dennim, ale pokud u toho normálně nemakáš, radši bych to od sociálky chtěla písemně (ono je to totiž logický - maká+studuje=sleva na soc. a zdrav.; nemaká+do školy chodí jednou za měsíc=ať platí! ale od r. 2007 tušim se forma studia nerozlišuje)
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    JUDAH: a nezalezi to na skole? proste pokud mas statut studenta, tak si imho v pohode, ale mam pocit, ze se to tu nedavno resilo....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam