• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    REK11Kombinované/dálkové studium na VŠ
    Pro nyxáky, kteří studují dálkově vysokou školu. Často už nám dávno není náct, ale snažíme si prohánět závity mozkové .-)))

    Všechna OT budu po jednom upozornění mazat.

    Prudit si choďte do nějaké vlastní místnosti.

    Je to diskuze! Ne žádnej klub, který má za úkol terorizovat nebo buzerovat přispívající, to je základní pravidlo! Kdo ho poruší, má smůlu...
    rozbalit záhlaví
    BLOODY_COUNTESS
    BLOODY_COUNTESS --- ---
    CMLKA: bohužel to spoustě zaměstnavatelům vážně vadí. nevim, jak je to jinde na školách, ale studuju společně s REK11. cvičení nám teď po novym roce vypsali na všední dny a zkoušky to samý. ačkoliv se vyučující dušovali, že se budou snažit vypisovat ráno/večer/víkend, neni tam snad jedninej termín večer nebo o víkendu. válčím s tím v práci, protože v lednu je největší binec a ačkoliv si vybírám řádnou dovolenou, tak tu taky dostat od šéfa nemusim :-/
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    CMLKA: ale nikde jsem se nesetkala s tim, ze by to byla prekazka, vzdyt i spousta firem dalsi vzdelavani podporuje, skolu ti treba zaplati, atd.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    REK11: fakt? ze studujes vadi? to mi prijde teda hodne zvlastni....to by snad melo bejt pro zamestanvatele plus ne? a vubec, co je komu do toho, chces na to pouze cerpat radnou dovolenou (nebo ja to tak mam)
    EDNA_JEDNA
    EDNA_JEDNA --- ---
    REK11: to chapu, ze to neni jednoduchy; ja to taky nemela jednoduchy, sice bezdetna, ale platila jsem se skolou jeste nejaky svoje prusery, chodila jsem jenom do prace, z prace domu se ucit, protoze jsem neumela ani polsky vlastne na zacatku, kazdej druhej vikend do skoly, o volnych vikendech jsem se ucila, protoze jsem vlastne na nic jinyho nemela (penize/silu/znamy) a taky me to priserne sralo (navic jsem bydlela prakticky na vsi a prace byla o tri vsi dal, na okrajich Varsavy, do skoly jsem tak dojizdela treba 2 hodky pres celej svet, dojet pres tyden do centra bylo psycho) + vsechny sracky tykajici se toho, ze jsem tam byla za cizince, takze dvacetkrat vic papirovani se vsim, pojisteni drahy jak krava a stejne kdyz jsem onecmocnela treba na antibiotika tak to byl hodne drahej spas

    Taky se mi nakonec (a to byl snad prelom 2008/2009, tehda vynalezli krizi) podarilo najit jinou praci - v centru, za vic penez, kde jsem poznala fajn lidi a nakonec vsechno dopadlo dobre, bla bla - uz tak jsem se desne rozepsala, ale chtela jsem te hlavne povzbudit, abys to vydrzela, jak skolu, tak snahu o praci za lepsi prachy, jednoho dne se to nakonec vyplati, uvidis:)

    REK11: to znam, no


    Jasne, neni to lehky ani cernobily, ale porad je to nas/vas vyber, takze nakonec asi otazka motivace hlavne
    REK11
    REK11 --- ---
    POZITRON: pravda,ani tihle to nemaji jednoduche-ted jsem byla na Assessment centru v GE a na stredoskolskou pozici jen v me skupine jeden ing a druhy bc...... spis jsem chtela rict to, ze to ,ze studuji je vec, ktera zamestnavatelum vadi.......
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    REK11: pises "az dostuduji, budou me chtit", nechci ti brat iluze, ale pred vanocema jsem v praci (brigada) vyslechla rozhovor 2 absolventek z CZU, obe ing. a praci hledaj od cervence.
    REK11
    REK11 --- ---
    EDNA_JEDNA: já nedoufám,že mi někdo něco dá,jenom bych brala,kdyby me porad nekdo nedojil o prachy..... to je furt neco, pripadam si jak oslicku otres se....
    REK11
    REK11 --- ---
    EDNA_JEDNA: mno jak jsem rikala niz, nevim,proc bych mela platit,co denak, kdyz on ma 100 nasobne vic prednasek a vic se mu venuji......TO JE LOGICKE.

    jinak jde samozrejme o vychcanost....

    imho-treba v nigerii je skolne take, strasne se divili, ze ho tu nemame, ale taky se ZAROVEN strasne divili, ze bychom tohle nebyli schopny splatit behem roku,co budeme po skole delat :-DD

    imho 20 000 je vic nez muj mesicni plat-o ctvrtinu, presto nedosahnu na nic, takze nejsem socialni pripad a nebudu mit narok na nic ...... a to dojizdim delat do prahy. Uprime radsi bych delala za vic a mit na to,ale zkousel nekdo z Vas ted hledat lepsi praci? Ja to zkousim od cervna. Mimojine VADI skola a studium......

    Je to jeden debilni kolotoc-kdyz studuji,nechteji me,az dostuduji,budou me chtit, ale to bych na to studium musela mit, jenze kdyz zustanu v teto praci, tak na to mit nebudu.........
    EDNA_JEDNA
    EDNA_JEDNA --- ---
    Jako nuti vas nekdo do tech skol chodit? To je furt jenom 'doufam, ze mi nekdo da nejaky prachy na ubytovani/jidlo/deti/dopravu' - wtf?!
    SWEETSKIN
    SWEETSKIN --- ---
    CMLKA: žeano...a proto by se mi ten příspěvek docela hodil.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    SWEETSKIN: tak tezko muzes prinutit soukromyho dopravce, aby ti dal slevu, zeano....
    SWEETSKIN
    SWEETSKIN --- ---
    CMLKA: spíš jsem to myslela tak, že když může deňák dostat stipendium na bydlení, proč ne já na dopravu, když už tu školu nestojim skoro nic
    SWEETSKIN
    SWEETSKIN --- ---
    CMLKA: mně do 26ti ještě pár let zbývá, ale při cestách Praha - Brno Student agency slevy nenabízí, vlakem nemam šanci dostat se tam včas.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    POZITRON: to se obavam v soucasne dobe zatim nikdo nevi....
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    KETHAMINA: a pri skolnym uz se pak poplatky za prekroceni standardni doby studia platit nebudou?
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    SWEETSKIN: jenze to podle me neni vec skoly, ale tech poskytovatelu slev, tedy dopravnich podniku...ja mam naprosto platneho ISICa jako vsichni ostatni, ovsem holt nekde ho uznavaji jen pro ty,kteri jsou do 26 let veku
    SWEETSKIN
    SWEETSKIN --- ---
    10k za semestr by bylo únosný, ale pokud budou stejné podmínky pro deňáky i dálkaře, měli by nás zrovnoprávnit alespoň příspěvkem na dopravu, už takhle tu školu nestojim vpodstatě nic, profesoři jsou liní, na sobotu nedávaj konzultace a za pátek se to všechno stihnout nedá...mě bude cestování jenom na zkoušky stát víc, než nějaká kolej. Že nemusej platit lidi, co už jednu vysokou mají mi taky připadá nepochopitelný - ti by přece měli platit jako první, už maj imho vyčerpáno.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    EDNA_JEDNA: je fakt, ze me taky prekvapilo,ze je to zadarmo, a co vic, ze je dalkovy zadarmo pro ty, co uz jednu vejsku maj....ale prijemne, o tom zadna :)
    EDNA_JEDNA
    EDNA_JEDNA --- ---
    Ja kdyz jsem videla vysi skolnyho, tak mi skoro zaskocilo, myslela jsem, ze to bude mnohem vic, kdyz se lidi tak vztekaj.
    Ja jsem studovala za horsi prachy teda a v Polsku to funguje tak, ze dalkovy obory jsou 'zatizeny' skolnym vsechny - jak na soukromych tak na verejnych vyskach (denni studenti na verejnych skolach skolne neplati) - imho je to logicky, studujes dalkovy, protoze mas praci, mas praci, muzes solit; pro socialni pripady presne jak rika cmlka vychodisko jiste je, dyt je milion typu stipendii

    BTW zdravim matky, co vychovavaji maly danovy poplatniky...zomg
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    KETHAMINA: he he ajo.... :)
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    CMLKA: souhlasim, že 10 000,-za semestr není neúnosný. Odpovídá to teď třeba platbam na Uk za nadstandardni délku studia. Ale ať počítám, jak počítám, je to 2 000,-za měsíc, když zapoctes zkouskovy.
    REK11
    REK11 --- ---
    CMLKA: mno právě......na to, že je to rok a pul...... navic to vypada,ze se pod panem ministrem klepe zidlicka,tak buh vi,kdo to bude dodelavat....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam