• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NENUPHARŠtítná žláza, poruchy její funkce, klasické i alternativní způsoby léčby. Jiná onemocnění endokrinního systému
    Projevy, klasická medicína versus alternativní léčba, vaše zkušenosti s léčbou
    Štítná žláza je umístěna na přední části krku, je to endokrinní orgán který produkuje thyroidní hormony - thyroxin a trijodthyronin, čímž se podílí na správné funkci metabolismu. Je to vlastně taková továrna na energii. V posledních letech pravděpodobně vlivem znečištěného životního prostředí a zvýšenými nároky na psychiku člověka vzrůstá počet onemocnění štítné žlázy. Klasická medicína si většinou neví s léčbou těchto onemocnění rady a dokáže poskytnout pouze substituci hormonů nikoliv řešení příčiny. Auditko by mělo být místem pro lidi kteří mají problém především se štítnou žlázou, ale popřípadě i s jinými orgány - žlázami souvisejícími s hormonální rovnováhou organismu.
    ///
    Spřátelený gynekologicko - endokrinologický klub
    PCOS - Syndrom polycystických ovarií (Polycystic Ovary Syndrom)
    rozbalit záhlaví
    MANXX
    MANXX --- ---
    TAYLES: Mně teda doktorka řekla, že si na tu únavu mám zvyknout, že s tím bohužel moc dělat nejde.
    TAYLES
    TAYLES --- ---
    DAFNE: spíš třeba upravit tu stravu - ha je na tohle teda docela blbý řešení


    MANXX: jsem se ale na tu fyzickou kondici při té diagnóze, co máme (já a ten kamarád, co má to samé, a je to čerstvej doktor navíc) ptala už...a on říkal, že si myslí, že by se to takto nijak zvlášť projevovat nemělo..že jsem chcípák :)) protože ta únava je příznak bez léčby podle mě..ale ne, když je člověk zaléčenej a podle těch krevních testů je to dostatečné
    MANXX
    MANXX --- ---
    TAYLES: Jo, to se mi snažili namluvit na základce při tělocviku, že jsem chcípák, protože jsem například jako ostatní nezvládla vyběhnout letenský schody. Šili do mě tak dlouho, až jsem přinesla papír od doktora a byl klid.
    Jo a taky nesportuju, stejně bych žádnej sport nevydržela :-)
    TAYLES
    TAYLES --- ---
    MANXX: já jsem si dycky myslela, že je to tím, že jsem chcípák :) protože já fakt nesportuju..to se hrozně blbě odhaduje prostě, ty příznaky jsou hrozně nespecifické a jediné, co se dá změřit, je ta krev
    MANXX
    MANXX --- ---
    TAYLES: Jo, to mám stejně. Ale nejvíc mi překáží to, jak se při jakýkoliv činnosti strašně rychle unavím. Nic nevydržím, furt musím odpočívat. I po jednoduchý práci se cítím jako bych složila vagón uhlí.
    TAYLES
    TAYLES --- ---
    DAFNE: jenomže to padání vlasů může mít taky tolik důvodů..strava, barva na vlasy, stres..tohle..něco jiného..já bych se o tom zmínila u tvého doktora, co z něho vypadne kloudného
    TAYLES
    TAYLES --- ---
    mně občas v noci buší srdce! :) ale bála jsem se, že mám najednou vysoký tlak, tak jsem si ho začala v práci přeměřovat, a mám ho teda spíš kolísavej
    MANXX
    MANXX --- ---
    TAYLES: Kamarád normálně plešatí, jako se to děje většině českých chlapů ;-) Mně teda vlasy moc nepadají. Já pozoruju jiný, blbější, příznaky. To padání vlasů bych možná brala radši :-/
    TAYLES
    TAYLES --- ---
    DAFNE: já asi ani ne...ale kamarádovi říkala holička, že si všimla, že je má řidší :)
    TAYLES
    TAYLES --- ---
    TAYLES: teda on je březen, ale to je fuk...on už byl na světě a moje máti byla těhotná - a všichni si chodili klidně po venku - ale můžeme být "klidní" vždyť to Japonsko bylo teď s tou informovaností to samé - jsou to všechno stejný prasata :)
    MANXX
    MANXX --- ---
    DAFNE: Azalia, 4 roky.
    MANXX
    MANXX --- ---
    TAYLES: Mně bylo v době bouchnutí Černobylu 13 let. Do tý doby jsem byla bez potíží.
    TAYLES
    TAYLES --- ---
    MANXX: já jsem ročník 86 (červenec) a můj kamarád taky (květen) a měli jsme na štítné žláze oba zhoubný nádor - ale jak říkám, těch případů musí být stovky a to jenom u nás
    MANXX
    MANXX --- ---
    Tak to já mám přesně naopak, bylo mi hrozně, když jsem HA nebrala. 2 týdny z každýho měsíce totálně zkažený.
    Hypofunkci štítný žlázy mi našli v r. 1987 a bylo mi posléze řečeno, že Černobyl byl nejpravděpodobnější příčinou.
    TAYLES
    TAYLES --- ---
    NENUPHAR: a můžu se zeptat mimo téma, proč nechceš děti a kolik je ti let? mně to strašně ulevuje v zármutku, když vím, že existuje někdo, kdo třeba nechce děti dobrovolně (ale ne, když toho pak bude litovat) :)
    NENUPHAR
    NENUPHAR --- ---
    DAFNE:
    TAYLES:
    souhlasím :)
    TAYLES
    TAYLES --- ---
    DAFNE: taky mi to dělalo problémy, brala jsem jí šest let a furt jsem se přemlouvala a uklidňovala tady těma řečma v antikoncepčním klubu, jak to bere každej, jak já si nesmím vymýšlet apod. no jako - nikdy víc :)
    TAYLES
    TAYLES --- ---
    NENUPHAR: já jsem teda pozorovala hlavně ty deprese a trošku únavu - jenže to jsou oboje tak všeobecné příznaky, že člověk vlastně neví, z čeho to je...mohlo to být i jenom z antikoncepce nebo životníma starostma..ale teda musím dodat, že teď se cítím psychicky mnohem lépe a starosti mám furt, zas jiné :) + i tu diagnózu..ale stejně nejsem skleslá, jak jsem bývala
    NENUPHAR
    NENUPHAR --- ---
    TAYLES: aha, tak to chápu, já měla mentruaci i při zřejmě zbytkové funkci štítné žlázy pravidelnou a docela silnou. Na váze jsem vůbec nepřibírala, jen jsem byla strašně unavená a depresivní.
    TAYLES
    TAYLES --- ---
    NENUPHAR: to si nemyslí, že je to totožné jako s ha...zas tak pavidelná není..je to prostě normální mensruace, ale je víceméně každý měsíc ..předtím třeba tři měsíce nebylo nic a najít příčinu nebylo zpočátku vůbec jednoduché
    TAYLES
    TAYLES --- ---
    DAFNE: je to tak. štítná žláza na toto hrozně reaguje - to je několik milionů nemocných po celém světě (a nejen žláza i leukemie apod.) jenže člověk nemůže žít ve skleníku a vlastní svět si nevyčaruje, takže holt musí ten letrox. ale musím říct, že mě to nijak nepálí, protože pracuju s lidma s psychózou, někteří musejí brát denně třeba i 14 léků a tvrdě se to na nich podepisuje (játra, vedlejší účinky)..letrox je proti tomu lentilka
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam