• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LOJZAVýtvarná tvorba na iPad & dalších iOS zařízeních

    Jaké iOS zařízení používáte na malování/kreslení?

    50 hlasy od 49 respondentů

      Audítko pro všechny, co tvoří na iPadech, iPhonech a iPod Touch zařízeních.
      Postujte díla, ale i zkušenosti s aplikacemi, doporučení stylusů, technik...

      Výčet několika aplikací pro kreslení / malování na iOS zařízeních

      NázeviPadiPhone/iPod"Lite" verze
      ArtRage iTunes Link n/a n/a
      Brushes iTunes Link iTunes Link n/a
      Colored Pencils iTunes Link n/a
      procreate iTunes Link n/a n/a
      SketchBook (by Autodesk) iTunes Link iTunes Link pro iPad
      pro iPhone

      Jak se kreslí v Brushes...

      http://www.youtube.com/watch?v=pL17o6gG478

      http://www.youtube.com/watch?v=_X8b9hjhSrY

      Stylusy aneb end of fingerpainting...

      Nomad: http://www.youtube.com/watch?v=daoadmBqIAA

      Adonit Jot : http://www.kickstarter.com/projects/531383637/jot-capacitive-touch-stylus/

      rozbalit záhlaví
      PHOB
      PHOB --- ---
      SMERIES
      SMERIES --- ---
      hola..plánuji koupit knihu o tvorbě v procreate...
      jde mi spíš o to...abych si mohla v klidu přečíct a naučit veškeré funkce..které určitě spoustu z nich nevyužívám...

      nemáte někdo? případně doporučit přímou publikaci?
      KAIRRA
      KAIRRA --- ---
      Ahoj, začal mi jakoby vynechávat pencil. Co dřív udrželo linku, se teď přerušuje nebo mění sílu tahu. Je to příšerně otravný. Mám podezření, že to je od posledního updatu, ale taky mi tužka už párkrát spadla a nevím jestli se tam spíš něco nepodělalo. Hrot mám novej.

      Nevíte?
      CESKI
      CESKI --- ---
      Máte nejaky tip na pouzdro pro ipad pro 11'' 2020 aby tam byla prihradka na tuzku a ta se mohla nabijet?
      SALAM
      SALAM --- ---
      KOLCON:
      Photopea | Online Photo Editor
      https://www.photopea.com/
      zjednodusene: simpl photoshop v browseri.. free
      KOLCON
      KOLCON --- ---
      Je to trochu ot, ale co používáte na jednoduchou editaci obrázků, typu "vyřízni obdélník" nebo "vygumuj tady pár pixelů"?
      LOJZA
      LOJZA --- ---
      EGGH: P.S.: To “rozpíjení” může být také tím, že i když stojíš na místě, tak zvyšuješ tlak, na což řada štětců reaguje zvětšením průměru. Zkrátka si to osahej ;)
      LOJZA
      LOJZA --- ---
      EGGH: Procreate má bambilion předdefinovaných štětců - pokud se rozpíjí, tak byl asi tak designovaný ;) Každopádně když tapneš na ikonu štětce vpravo nahoře, můžeš si vybrat cokoliv, co se nerozpíjí (třeba hned v sekci Sketching). Pokud bys vyloženě chtěl změnit konfiguraci štětce, tak tapni na jeho název v seznamu a pak si můžeš pohrát prakticky s čímkoliv. Rozpíjení by mohlo být pod nastavením “Wet Mix”.
      EGGH
      EGGH --- ---
      PHOB:
      LOJZA: Díky moc za tipy! Kreslím v procreate. Je to asi fakt tím štětcem, resp. nastavením štětce. Jde někde nastavit u štětce to, že když stojim perem na místě, tak aby se nerozpíjel? Jakoby se rozšiřuje a dělá kaňku. Omlouvám se, že to popisuju tak laicky.
      PHOB
      PHOB --- ---
      EGGH: Zkus jestli ho nemas povoleny! Myslim tim hrot na peru
      LOJZA
      LOJZA --- ---
      EGGH: V čem kreslíš? Kupř. v Procreate by to mělo fungovat out of the box, ale obecně je citlivost přítlaku věcí nastavení štětce. Vyzkoušej případně jiné appky, mělo by to fungovat like a breeze. Pokud i základní ovládání iPadu pencilem drhne (musíš víc tlačit, abys udělal tap), může být vadný pencil nebo hrot.
      EGGH
      EGGH --- ---
      Ahoj, mám krátce ipad s pencilem. A trochu se s tím perem peru :) Jde nějak nastavit tlak na pera na tablet? Teď musím hodně na pero tlačit a navíc nekreslí, když jej víc nakloním.
      RUDOLF
      RUDOLF --- ---
      LOJZA: Jo, alza byla korektní, než začal mimozemský terror;-) měl jsem s jejich RMA super zkušenost mnoho let zpátky, tehdy to fachalo i proti konkurenci skvěle. Když ale teď umožňují si koupit bezproblémové vrácení, tak už jsou asi trochu jinde. Na telefonu pomocný prý vůbec nebyli, na webu že nejlepší to vyslat do blavy.

      Ale slečna zkontaktovala oficiální Apple support, dneska se pro pencil stavil kurýr, za deset dní uvidíme jak to dopadlo. Před tím zkusila volat x Apple care poskytovatelů a všichni navrhovali různá řešení, časy. Trošku mě ten chaos překvapil. Čekal jsem něco horšího než luxusní dell support ale né až tolik.

      Holt 1st world problems.
      LOJZA
      LOJZA --- ---
      RUDOLF: O "nejlepším postupu" pro Pencil fakt nevím. Osobně bych to skousnul, reklamoval u prodejce a doufal v rychlé vyřízení nebo vrácení peněz. Alza je v tomhle dle mé zkušenosti korektní.
      RUDOLF
      RUDOLF --- ---
      hele, kde nejlépe reklamovat apple pen v2?

      Je koupený v alzáči, mají tam 50 kusů, ale po telefonu se přítelkyni tvářili, že až to tam přinese, bude 30 denní reklamační lhůta. Když zkoušela telefon nějaký apple story po praze, taky to vypadalo, že je nemají skladem a že taky bude čekat.

      Jaký je nejlepší postup?
      CESKI
      CESKI --- ---
      Tak dnes přijde iPad, tak ženská doma upadne. Vůbec to nečeká
      LOJZA
      LOJZA --- ---
      NIKKARIN: Moc krásné oživení :3 Děkuji.
      NIKKARIN
      NIKKARIN --- ---
      Zkusim to tu ozivit...

      CESKI
      CESKI --- ---
      LOJZA: Dekuji. Je to čistě pro tu práci :)
      LOJZA
      LOJZA --- ---
      CESKI: Mělo by to být úplně v pohodě. Pokud nebudete instalovat N gigabajtů her nebo intenzivně fotit a natáčet přímo na iPadu, tak určitě vystačíte. Na tvorbu v Procreate nebo Affinity Photo je to naprosto v klidu.
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam