• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MONSIEURLOUPLED (Light-emitting diode) - rady, tipy, řešení a humorné příhody s pájkou
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    BOAR: Bral jsem tenhle, svítí dobře, pěkné hodně jasné bílé světlo, moc nehřeje.
    Hello Fish 5m 5050 300 SMD IP65 Waterproof LED strip,12V flexible 60led/m LED tape, white/warm white/blue/green/red/yellow/RGB-in LED Strips from Lights & Lighting on Aliexpress.com | Alibaba Group
    https://www.aliexpress.com/...f-12V-flexible-light-60led-m-LED-strip-white-warm-white/877033947.html

    Tehdy stál 5m 7,61 USD


    Živím to tímhle https://www.aliexpress.com/...Transformer-LED-Power-Supply-for-LED-Garden-Landscape/32650500480.html
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    u levnych cinskych vyrobku obvzlast u tech nejlevnejsi neni nic neobvykleho ze cinan osadi spatne celou serii, pripadne je chyba uz v navrhu. pripadne je taky bezne ze to co nejakou vystupni kontrolou pro treba uz nejakou znacku neproslo, tak se proda levnejs jako neznackove (tzn. fungovat to muze ale nemusi), porad je to vyhodnejsi (pro cinana) nez to vyhodit, nefunkcnost je holt dan za nizkou cenu.
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    ahoj,

    poradi mi nekdo s LED panel a trafem?

    zapojil jsem si v baraku asi 30 svetel a zadny problem. Nicmene ted se mi deje toto:

    - objednal jsem z alliexpressu stmivatelny LED driver INPUT 230VAC, output 32-42VDC, problem je, ze kdyz to rozdelam tak multimetr mi ukazuje 310VAC, coz mi jaksi odpalilo LED panel... prislo mi asi 10 traf a vsechny delaj to same...

    je neco co nechapu? :) kdyz vezmu jiny led driver, tak funguje ok... prijde mi dost divne, ze by se vsechny chovaly stejne

    thx!
    BOAR
    BOAR --- ---
    EXCITE: ok, klidne posli, jakejs kupoval + nejaky reference .
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    BOAR: Mě včera přišel jeden z Alliexpressu, vzal jsem podle množství prodanejch teplý bílý, uvidím,jak to vypadá reálně.
    BOAR
    BOAR --- ---
    Ahoj
    Chtel bych si postavit nad stul osvetleni z led pasku z dx.com, tak se chci zeptat, jestli nekdo mate zkusenosti s idealni barvou pasku, popripade primo konkretni pasek, kterej da rozumny svetlo a rozumnou barvu ...

    diky

    VITI
    VITI --- ---
    EXX: ve vyzarovacim uhlu nevidim problem - je to stropni ne-bodovy svetlo. Spodek pod sklem je plech, takze s chlazenim by nemel byt problem.
    EXX
    EXX --- ---
    VITI: blbost .. pasek ma v zakladu bez optiky cca 120stupnu vyzarovaci uhel .. linearni optikou se ruguluje napr na 10 35 60 a 90 stupnu (cca) ,dela se čirá matná a polomatná. optika se prodava zvlast a vetsinou je k ni doporucenej ALU profil kterej to chladi a optika se tam jen nacvakne .. zvysuje to cenu svitidla to jo , ale zas to vypadá podstatně líp. nevidel jsem link na to svítidlo - pomalej net .. ale , osobně kdybych předělával svítidlo z zářivek na led .. dal bych ledky na vnitřní bočnice svítidla a svítil bych nepřímo ,.. samo ledky s odpovídajícím výkonem aspoň 7,5W na metr
    GIZMO
    GIZMO --- ---
    VITI: Taky záleží jaký ledky tam dáš, ale jo ... já jsem třeba uvažoval o nikách ztracených jako ve stropu a tam dát ty pásky aby svítili právě dolů, a tam dát třeba fotky, obrazy a tak ... Síla pásku je v jeho modulárnosti a zase je to trochu pakárna pospojovat, dyž to má nějak vypadat, atd. Mno .. takže ve finále bude myslím stejně záležet na zručnosti toho, kdo to dělá.
    MARETHCEK
    MARETHCEK --- ---
    VEETUHS: mel ji to nekdo hodit do zasuvky ;)
    VEETUHS
    VEETUHS --- ---
    humorně s pájkou

    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    VITI: zaujalo me tam "Svítidlo má čtvercový tvar" :)
    ja mam ve stropnim svitidle led pasky a pokud jich das dost a treba i vyuzijes moznosti si pohrat s tvarem tak to ma same vyhody. ja je dal hlavne kvuli tomu ze se daj stmivat a na 12V jsem nemusel menit stary hlinikovy vedeni.
    MONSIEURLOUP
    MONSIEURLOUP --- ---
    VITI: Lze to, ale pokoj není akvárium a musel bys tam našlehat solidní délku pásku, hezky si zapájet a ještě tam vepchat zdroj tak, aby nebyl skrz stínidlo vidět. Ale pust se do toho, jsme zvědaví na výslednou historku.
    VITI
    VITI --- ---
    GIZMO: nevim, ani mi to slozity neprijde :-) Vyhodu vidim v tom, ze pasek sviti jen dolu .. ale cert vi, mozna je to jen nesmysl.
    GIZMO
    GIZMO --- ---
    GIZMO
    GIZMO --- ---
    VITI: Neni to krapet slozity? ... LEd zatovka je vic univerzalni ne? ... LEd pásky jsou IMHO idealni na neprime osvetleni
    VITI
    VITI --- ---
    nezkousel jste nekdo dat do klasickeho stropniho svetla LED pasky misto zarovek? myslim neco jako tohle: Stropní svítidlo 2160-40

    Par podobnych doma mame a po dobre zkusenosti s osvetlenim akvaria se mi zda, ze by pasky svitili lip a s chlazenim by problem byt nemel.
    POSEIDON
    POSEIDON --- ---
    Mate nekdo tip odkud nakoupit CREE CXB3590 3500k?
    Zatim se mi jako nejlepsi misto jevi http://mausel.eu/
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    SDN33: CERMINEK: Za tu cenu mas uz skoro nejakou pouzitelnou plynovou pajku, ktera se da pouzit jako zaloha...
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    MONSIEURLOUP: ideálně vozit pájku s sebou... Jsem pogramátor a mám nařadí, jako bych byl nějaký mechanik, protože nikdy nevím ,co budu muset opravovat.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam