• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MONSIEURLOUPLED (Light-emitting diode) - rady, tipy, řešení a humorné příhody s pájkou
    Diskuze o montáži a použití LED zdrojů, o součástkách, které to obnáší a tak dále. Radosti s pájkou a vůbec.
    rozbalit záhlaví
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    VEJTEK: Aliexpres
    VEJTEK
    VEJTEK --- ---
    Ahoj všem, prosím poraďte, kde koupit led pásek 5v bílý v návinu.
    Všude mají jen RGB a nebo s USB koncovkou. Díky moc
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    ANDY_WARHOL:
    MARASAN:

    Nebylo. LED ma proste jinej druh svetla, je to jedna barva, nesviti to tak jako halogeny. Kvuli holeni jsem si v koupelne taky nechal klasiku, pod ledkama proste nevidim tak dobre jestli mi nekde nezustal vous.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MARASAN: tvar muze byt naprosto stejny....
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    ANDY_WARHOL: bylo. halogeny jsou ale "designova vychytavka, ktera tam proste patri a zadny LEDky." Jasny? ;-)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MARASAN: ja se jen zeptám, nebylo by lepší vyhodit ty halogeny a dát tam ledky?
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    MARASAN:
    Ja jsem ted nedavno kupoval tohle. Podle velikosti to vypada, ze by to melo ten vykon umet dodat.

    LED zdroj 12V 300W IP67 » T-LED.cz
    https://www.t-led.cz/p/led-zdroj-12v-300w-ip67-5112
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    Poradte prosim njakej zdroj 230 V ~ 12 V, kterej ale umi spolehlive dodat 110W plus. Neni to na LEDky, ale na halogeny (2x55W, 12V). Instalace v koupelne, soucasnej zdroj ma problem asi s prehrivanim - po case se svetlo najednou uplne ztlumi a za chvili se zase odtlumi rozsviti. Neco s dobrou ucinnosti a slusnym "chladicim vykonem."

    I eShop/znacka pomuze. Dik.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    ELPASO:
    Vubec ne, je to tak akorat. Ja bych tam klidne dal druhej pasek vedle, mam rad hodne svetla.

    On/Off jsem chtel z profilu, protoze pak je odkudkoliv a nehledas nikde vypinac a nemusis k nemu jit. Jenze to fungovalo i na kratsim profilu tak blbe a nespolehlive, ze jsem to po 5 hodinach srani vyrval, zahodil a pridelal na linku zespoda normalni vypinac. Holt k nemu dojdu, ale je 100% spolehlivej :-)
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    ROMANICAK: 20W na metr na linku je úplně mimo :) budeš si tam brát sluneční brýle.

    On/Off musí být z profilu? Šlo by samozřejmě udělat lehce IQ osvětlení skrz zigbee (třeba gledopco) a vypínače/tlacitka si pak dáš kamkoli (jestli Xiaomi OPPLE. Nebo malé kruhové už je fuk) ale roste složitost
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    SLUNISHKO: no jak rikam. nedostatecny napajeni - tedy by melo jit bez pasku ovladat ovladacem naslepo a stahnout jas, pak pripojit pasek a melo by to jit ovladat.. resenim je na 1m 96led/m ws2812 pouzit adapter ktery zvladne 96x0.3w, tedy na 5V potrebujes cca 6A zdroj. resp. ono to funguje i se slabsimi, ale muze se to.. a seka se to..
    nejaky bezny adapter 12V 3A s tim bude fungovat fajn.
    SLUNISHKO
    SLUNISHKO --- ---
    THEODORT:
    SLUNISHKO:
    Tak v tuhle chvili je to tak, ze je zapojeny zvlast kontroler a zvlast pasek, oboji pres USB do powerbanky a vypada to, ze to funguje...jen obcas, kdyz dam na dalkovem ovladaci jen bilou, tak se to cele zasekne a uz se to neda ani vypnout...
    SLUNISHKO
    SLUNISHKO --- ---
    THEODORT: Ja to prave nemuzu nijak ovladat, tedy ani snizit jas. Pasek se rozsviti, ale kdyz zmacknu cokoliv na ovladaci, tak se nic nestane. Ten kontroler ma rozmezi 5-24V a pasek je na 5V ...a napajeni je pres nastavitelny adapter, ktery je normalne v zasuvce...
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    SLUNISHKO: vetsinou problem s nedostatecnym napajenim.. tedy.. funguje to pokud snizis jas na minimum?
    SLUNISHKO
    SLUNISHKO --- ---
    Ahoj, poradil by mi tady prosim nekdo co muze byt spatne se zapojenim/ovladanim LED pasku pres kontroler?

    Mam ws2812b 96led/m napajeni 5V k tomu LED Dream-color controller, kdyz to propojim a pripojim 5V adapter, tak se mi pasek rozsviti, ale kdyz zkusim prepnout barvu nebo nastavit jakkoliv ovladani, tak nereaguje. V ovladaci je funkcni baterka, rozsviti se na nem dioda, kdyz cokoliv zmacknu, ale s paskem se nic nedeje. Jedine pokud ho odpojim od kontroleru, ktery je porad v siti a znovu pripojim, tak se zmeni barva.

    Koukala jsem na ruzne navody, jak by to melo byt jednoduche zapojit, ale proste to nefunguje. A jelikoz se v tom vice mene nevyznam, tak me nenapada, co s tim dal. Treba mi neco unika, nebo je nejaka dalsi moznost.

    Predem diky za kazdy napad
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    pripadne se dela sendvic/LGP, ale jednak jsem nevidel nikde takhle maly, a taky se nedelaji kulaty
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    PETD: hele kdyz jsi tak chytrej tak ti urcite nemusim rikat co je difuzor, zejo
    PETD
    PETD --- ---
    THEODORT: COB se chová jako plošný zdroj, ale v podstatě je to jen skupina bodových zdrojů, teda pokud se to nezměnilo v posledních letech.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    PETD: COB
    PETD
    PETD --- ---
    Zdravím, měl bych pro dotaz na zdejší zkušenější. Nepotkal tu někdo nějaký LED, která se nechová jako bodový zdroj, ale svítí větší plochou, ideálně kruh s poloměrem 12mm.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    COMODOR_FALKON:
    Nezkousel, ale tohle mame kazdej jinak. Tchan funguje v podstate potme, i v noci mu staci 40-60W zarovka v obyvaku i kuchyni. To ja potrebuju v kuchyni 4x100W (nahrazeno 4x14W LED) a to neni nijak velka. Obyvak mam 5x14W led zarovky. Mam na mysli takovy ty nahrazky - https://www.tesla-lighting.cz/...esla-led-zarovka-bulb-e27-14w-230v-1521lm-25-000h-3000k-tepla-bila/ . Mimochodem strasnej shit, odchazi tak 5x casteji nez obyc zarovky.

    Driv jsem mel nad linkou 20W halogenky, na 360cm jich bylo 9ks. A bylo to tak akorat. U me je klidne mozny, ze 20W/1m bude jeste malo a ze budu casem dokupovat druhej pasek hned vedle toho prvniho :-)

    Muzu to sem pak nafotit....stejne jedu celej serial na svym FB https://www.facebook.com/roman.odstrcil.23
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam